Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szánalmas, hogy itt kérek...

Szánalmas, hogy itt kérek segítséget, de nem tudom, hogy megtartsam-e a babát?

Figyelt kérdés

Megkérlek titeket, hogy ne ítélkezettek, egyszerűen mondjátok el, hogy ti mit tennétek a helyemben.

Leírok mindent pontosan, szeretném, ha tudnátok hogyan fajultak a dolgok eddig.


27 voltam amikor munkakapcsolatba kerültem egy nálam 10 évvel idősebb és a ranglétrán jóval feljebb levő férfivel. Nem is tudom, hogy miben bíztam. Először csak nagyon vonzott. De tudtam, hogy felesége és gyereke van. Eleinte ez a tudat teljesen féken tartott. Azonban egy idő után már ez is kevésnek bizonyult. Összejöttünk. Megmondtam, hogy semmit sem várok a viszonyunktól, mivel tudtam, hogy milyen helyzetben volt. 2,5 évig ment ez közöttünk. Ez idő alatt én rájöttem, hogy szerelmes vagyok belé és hogy ő is belém. A felesége megtudta, hogy viszonya van, de nem érdekelte, hogy kivel, egyszerűen arra kérte, hogy hagyjon fel vele, neki fontosabb a házassága. Persze nem tettük. Megígérte nekem, hogy fél éven belül el fog válni. (Megértettem, hogy időre volt szüksége, mivel a sógorával közösen vittek egy vállalkozást és abból ki akart lépni, még mielőtt a válás témát felvetette volna. Amúgy is arra gondoltam, hogyha ennyit tudtam várni, akkor ez már semmi.)


Ebben az időben azonban kiderült, hogy a felesége terhes lett a második gyerekükkel. Ekkor éreztem úgy, hogy elég volt. Megmondtam, hogy vége. Úgy tudtam, hogy közöttük ilyen jellegű kapcsolat már nem volt. Megpróbáltam öngyilkos lenni (erről a mai napig semmit sem tud, nem azért tettem, hogy így szerezzem meg)

Kb 4 hónapja nem beszéltem vele, amikor megismertem egy másik férfit. Nagyon kedves, jóképű, megértő férfi. Azonnal megtetszett, bár szerelmes nem voltam. Még mindig azért a férfiért voltam oda. De úgy döntöttem, hogy így nem élhetek. Adtam egy esélyt magamnak egy új életre. Ezzel a férfivel fél éve voltam együtt, amikor megkeresett ismét az a másik férfi. Mondta, hogy mennyire sajnálja, és teljesen kiborult, amikor megtudta, hogy tovább léptem. Gyakorlatilag ő sértődött meg, és ő hagyott el. Eltelt kb megint fél év. A párom megkérte a kezemet, de mivel még mindig nem éreztem azt, amit azzal a másik férfivel mondtam, neki, hogy még ne házasodjunk össze. Mintha megéreztem volna, mivel felbukkant az előző férfi és azt mondta, hogy megmondta a feleségének, hogy válni akar. Pont amikor már bíztam benne, hogy elfelejthetem. Végre azt éreztem, hogy az álmom valóra válik és mi egy pár lehetünk. Összejöttünk ismét. Ő ekkor még a feleségét csalta, én meg a páromat. 7 hónapig ment ez. És most itt vagyunk. A szeretőm elvált. A párom külföldre utazott 8 hete. Nagyon sokszor voltunk együtt a szeretőmmel és terhes lettem. Fogalmam sincs, hogy mit tegyek.


Egyértelműen tudom, hogy kit szeretek. De azt is, hogy ki az aki ezt nem érdemli meg. A párom végig mellettem volt és bizonyította, hogy szeret és neki MINDIG én voltam az első. Nem ezt érdemli, nagyon nem ezt.

De mi van, ha vele mégsem érzem úgy magam? A legrosszabb, hogy amikor hazajött a párom elmondtam neki. Először teljesen kiakadt. Aztán felhívott és azt mondta, hogy képes elfogadni a hibámat, de akkor most ne gondolkozzak és menjek hozzá vissza. Azt mondja, hogy annyira szeret, hogy képesnek érzi magát és túl tud lépni ezen.

De most hogyan nevelhetnénk az én szerelem gyerekemet? Ilyet nem várhatok el tőle! Ráadásul mindig emlékeztetne minket erre. Vagy vetessem el?

Hogyan döntsek? Itt van az a baba, akire évek óta vágytam, attól a férfitől, akit még akkor is szerettem, amikor hosszú ideig nem beszéltünk. De most először vagyok egy kiegyensúlyozott kapcsolatban (a helyzetre való tekintettel tudom, nem jó szóhasználat)

Miért most vált el? Amikor teljesen magamra hagyott, nem ő volt mellettem!

Mit tegyek? Szörnyen érzem magam! Olyan, mintha ez nem is velem történne, szinte lehetetlen az egész helyzet! Az ítélkezést kérlek titeket, hagyjátok!



2016. nov. 20. 00:23
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
51%
Tudom milyen apa és stabil család nélkül felnőni. Én elvetetném.(persze könnyen beszélek, de ez lenne a helyes midnenkire nézve.)
2016. nov. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
55%

Én is elvetetném.Sőt szakítanék mindkét pasival,mert az egyik csak kihasznál,a másikat meg tisztelném annyira,hogy ha nem szeretem,akkor továbbengedem.

Most őszintén,a pasi képes volt veled szexelni majd hazament és lefeküdt a feleségével,gyereke anyjával is.

Szerinted veled mi lesz,ha terhesség után kicsit túlsúlyosan a gyerekre koncentrálva a saját külsőd kicsit másodlagos téma lesz,ő meg találkozik egy fiatal,vékony,csinos nővel?

Egy dolog 3-ik felet játszani,vagy van hozzá gyomrod vagy nincs és más dolog egy gyereket is belevonni a játékba,akinek stabil szülői háttérre van szüksége nem egy szappanopera családra.

2016. nov. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%

Húha,nem egyszerű.

1. A pàrodtól nem vàrhatod el, hogy màs gyerekét nevelje. Tudja egyàltalàn,hogy terhes vagy?

2. Megcsaltad őt, soha nem fog màr benned bízni,bàrmennyire is akarja.(tapasztalat) tehàt így nincs nagy jövője a dolognak.

3. Az a gyerek nem tehet semmiről, mégis ő issza a levét. Vagy nem megfelelő csalàdba nő fel,vagy meg sem születhet.

4. Ha az apàval maradsz, nagy eséllyel téged fog màs nővel csalni, ugyanúgy ahogy a feleségét veled.

Én sem tudom mit tennék ebben a helyzetben.

2016. nov. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
58%
én se tartanám meg :(
2016. nov. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
70%

Én a helyedben kivágnám a fenébe a szeretőt, akinek egyébként - szerintem - esze ágában se volt kezdeményezni a válást, anyunak lett elege belőle. Belőled ugyanúgy hülyét csinált, ahogy a feleségéből is, legyen már benned is annyi gerinc, mint az asszonyban, legalább most! Megmondanám a páromnak, hogy terhes vagyok a másik pasitól, és meg fogom szülni. Nem várok tőle semmit, az ő döntése, akar-e engem gyerekestül.

Egy csomó elvált anya él új párral, nem olyan nagy eset az, hogy egy pasi más gyerekét neveli. A ti helyzetetek speciális, de ebből a szempontból a lényeg ugyanaz. Ha van munkám és tartalékom, megfelelő anyagi körülményeim, nem ölném meg a gyerekemet senki kedvéért. Amilyen gyorsan te pasikra találsz, még az is erősen esélyes, hogy végül egy harmadik mellett kötsz ki, akinél legalább tiszta lappal indulhatsz.

2016. nov. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem kezdj új életet és hagyd a fenébe mind két férfit. az egyiket össze vissza csaltad, játszadoztál vele, hazudgáltál neki, titkolóztál. tudnál vele élni ezek után? a szemébe tudnál nézni? és ráadásul nem is szereted, csak kötődsz hozzá mert kedves és őszinte, hűséges. a szeretőd meg.. meg van róla is a véleményem.feleség,gyerek..még egy gyerek, és veled kefélget... Nem bántani szeretnélek, de undorító amit műveltetek, de főleg a szeretőd.. :(

a baba...ez a te döntésed. téged a szeretőd megcsalna később úgyis, és 2 szék közül az asztal alá esnél.

2016. nov. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ilyen indokkal nem kell elvetetni egy babát.

Én egyedül vallanam a babát, és mindkét fellel megszakítanám a kapcsolatot.

2016. nov. 20. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
65%

Megtartanám a babát, mivel vágytam is rá már régóta. A nagy szerelmen túltenném magam, mert amit a feleségével megtett, azt megtenné veled is ha együtt maradnátok.

A páromnak elmondanám hogy gyerekem lesz a másiktól.

Az már az ő döntése hogy veled marad e. Nagyon hasonló az én régi életem a tiedhez. Csak annyi a különbség hogy az én exemnek nem volt gyereke a feleségétől és jó ideig nem is tudtam hogy nős..

2016. nov. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
90%

Azt döntsd el, hogy akarod-e egyáltalán ezt a gyereket?

Fel tudod nevelni a két fickó segítsége NÉLKÜL?

Akarsz egyedülálló anya lenni? (fix, hovy nem marad veled a szerelmed". A másikra önzés rálőcsölni úgy, hogy nem szereted.)

2016. nov. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
63%
A párod nem érdemli meg ezt a helyzetet, hagynám, hogy továbblépjen. A babát megtartanám, szerintem örökre bánnád, ha elvetetnéd. A szeretővel meg lesz, ami lesz, nem erőltetném, de ha úgy alakul még lehet is belőle valami.
2016. nov. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!