Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miután teljesen leválasztottát...

Miután teljesen leválasztottátok a ciciről a gyereket, hogy altattátok estére?

Figyelt kérdés

Már csak napi 2x szopizik a lányom, reggel ébredéskor és este elalváshoz. Napközben jól elvagyunk a hátsimizős megoldással, de este az egy örökkévalóságig tart, míg cicin beájul ~15 perc alatt, és nyilván nekem is kényelmesebb a kanapén hátradőlve telefonozgatni, mint a sötétben ülve dúdolgatni ugyanazt a dalt 1 órán keresztül.

Most terhes vagyok ketteskével, alapvetően nem szeretném emiatt leválasztani a lányom, de tudom, hogy egyszer eljön majd ennek is az ideje. Akár magától hagyja abba a cicizést, akár valami orvosi indoka lesz, esetleg nekem lesz nagyon kellemetlen már, ötletem sincs, hogy milyen alternatívával tudnám továbbra is ilyen meghitten, hatékonyan elaltatni.

Nálatok mi vált be?


2022. márc. 31. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Cumit probaltal ?
2022. márc. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem egy nagy cumis, csak játékból szokta használni, meg ha esetleg fogzik és jól tudja éppen rágcsálni. Az ujját szopja meg van alvókája is, de az esti elaltatásnál (egyelőre) nem tűnik úgy, hogy ez elég lenne neki.
2022. márc. 31. 10:59
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
34%

Nem fogja magától abbahagyni, mert már most sem a vacsora miatt cicizik, hanem hozzátartozik az alvási rutinjához.

Szokjatok rá az esti hátsimizős dúdolgatásra, nem lesz egyszerű. Ha megszületik a tesó, ehhez hozzájön a féltékenység is, még sokkal nehezebb lesz.

2022. márc. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

15 hónapban hagytuk abba. Csak mellé bújtam, a simogatást nem akarta.

Talán egy hét múlva egyik alkalommal énekeltem altatót és az tetszett neki, bár nincs hangom, utána sokáig altató énekléssel aludt el. 😃 Kb 3x énekeltem el, egyre halkabban. Nem aludt el a végére de félálomban volt.

Kicsit később pedig ő simogatta a karomat, ez is sokáig megmaradt. Ágy mellett ültem és odaraktam a karomat.

2022. márc. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17 honaposan valasztottam le, mar en is terhes voltam a masodikkal. Fiam már csak éjjel cicizett, de szörnyen viseltem, nagyon sokszor kelt, megvaltozhatott a tej ize is, mert elaludni se tudott cicivel. Egyszerűen nem adtam neki többet, nem akartam másra rászoktatni. Viszonylag könnyen ment, hamar ráérzett. Van egy esti rutinunk, vacsi, pancsi, be az agyba, feloltozunk, fogatmosunk, lekapcsolom a villanyt, betakarom, megpuszilom és alszunk (sokszor én is bealszok 😅). Azota atalussza az ejszakakat is. 😁
2022. márc. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahogy elválasztottam (2 évesen pontosan),másnap eldobta a cumit is a lányom.

Szóval simogatással és énekléssel.

2022. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem írtad, mennyi idős. Az enyém 2,5 éves volt, mikor meguntam, hogy még mindig rajtam lóg este, egyik nap már nem adtam. Kérte, mondtam, hogy már nincs. Cumija nem volt. Nem nagyon örült, de mondtam, hogy öleljük egymást, ez megnyugtatta. Most 4,5. Azóta is egymást ölelve "alszunk el".
2022. márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
20 hónapos. Már meg lehetne vele beszélni, de nekem is kényelmes így, meg igazából látom rajta, hogy még igényli.
2022. márc. 31. 19:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Simán megbeszéltük, hogy már nagylányok és esti meseolvasás után le kell feküdni aludni. Egyikük sem sírt. 😊 1-1,5 évesek voltak.


(Nem ez volt a kérdés, de terhesen nyugodtan szoptathatsz, én 2x csináltam végig, soha semmi problémát nem okozott. 4 gyerek 6 év alatt.)

2022. márc. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!