Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Milyen altatót tudtok ajánlani?

Milyen altatót tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Lassan 8 hós babámnak altatót szoktam énekelni minden lefekvéskor. Eddig mindig angol nyelvű dalokat énekeltem neki, de szeretnék lassan áttérni magyarra, hogy azzal is fejlődjön majd később a szókincse. A gond csak az, hogy nem nagyon ismerek magyar altató dalokat, pontosabban olyan magyar slágert, amit altatóként tudnék énekelni neki. A tipikus túl gyermeki daloktól kiráz a hideg, ezért olyanokat nem szeretnék énekelni neki. Nem hiszem, hogy nyugtató lenne neki olyan, amit nem szívesen énekelek én magam sem.

Angol dalokból sem a tipikus altatókat szoktam énekelni neki, amit szeret a legjobban az a Secret Garden Sleepsong című dala és Nolwenn Leroy Song of the sea altatója. Magyar nyelven az egyetlen, amit ismerek, az Charlie Könnyű álmot hozzon az éj dala. Tudnátok ajánlani hasonlót ehhez?


Köszönöm előre is a válaszokat.


2022. ápr. 8. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gryllus Vilmos: Altató nálunk a kedvenc. Felénél már alszik :D
2022. ápr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Drazsé: Halkabban

Gyönyörű!

2022. ápr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Én altatásnál nem énekelek, viszont ezeket el tudom képzelni altatónak is ☺️ Az én fiam szereti őket.

2022. ápr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ezt a Kalákát szoktam énekelni: [link] Meg az Égbőlpottyant mesék záródalát: [link]

Meg aminek nem kifejezetten altató szövege van, csak a (lassabb) dallama miatt, a Kiskece lányom (Misztrál féle szöveggel), Ha én rózsa volnék, Indulj el egy úton.

2022. ápr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!