Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Sírni hagyással kapcsolatban...

Sírni hagyással kapcsolatban kérdések?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam róla, de még mindig nem tiszta minden.

1. Akkor ha nem a karjaimban alszik el, akkor is magas marad a stresszhormonszint, ha pl a saját ujját szopva nyugszik meg, vagy ha babakocsiban tologatom?

2. Mi van akkor ha sehogy sem tudom megnyugtatni, ideges leszek az órák óta tartó üvöltéstől, és lerakom a szobájába amíg én kimegyek a kertbe 10 percre lehiggadni, mielőtt kárt teszek benne, és mire visszatérek, elalszik?

3. A fehér zajt nyugtató hatása a stresszhormonszintet is csökkenti?

4. Hogy lehet hogy kézben tartva akkor is csökken a stresszhormonszint, ha közben ugyanúgy sír?

5. Testközelségen kívül mi mással lehet még csökkenteni a stresszhormonszintet?

6. Mégis honnan tudná a baba hogy direkt hagyom sírni vagy nem érek rá, ha ott sem vagyok?


2022. ápr. 9. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Túlgondolod.

Néha muszáj sírni hagyni, nekünk is kell pisilni stb. Ettől semmi baja nem lesz. Az gáz, hogyha egyszerűen hagyod üvölteni a kiságyban csak úgy, tkp mindig. Egyszer csak nem fog annyit sírni, mert úgyse jön senki. De ha rövid idő után mindig jön valaki, akkor minden oké neki.

Az meg, hogy a karodban alacsonyabb a stresszhormon-szint... hát józan ész. Neked se mindegy, hogy úgy sírhatsz, hogy valaki átölel, vagy úgy, hogy rádcsukják az ajtót, nem?

2022. ápr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

6. Megmondod neki. Nem hülye.


Szerintem is nagyon túlgondolod.

2022. ápr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A baba stresszhormon szintje akkor is alacsonyabb, ha csak ott van a kezedben és úgy sír. A lényeg, hogy érezze, hogy ott vagy. Lehet praktikus lenne egy hordozókendőt kipróbálnod. Az sokat segít. Cserébe nem szakad le a kezed. A hordozókendő + fittnesslabda a kedvenc kombinációm 😄
2022. ápr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!