Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Alvástréninggel kapcsolatos...

Alvástréninggel kapcsolatos könyv/író ajánlást szeretnék kérni?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva megszületik a babám és szeretném, hogy minél előbb megtanuljon nyugodtan aludni. Nem az a célom hogy sírni hagyjam, tudom hogy léteznek erre módszerek de túl nagy a kínálat ezért tapasztalt anyák véleményére lennék kíváncsi, kit ajánlanátok? A legjobb egy könyv lenne ahol részletesen kifejtik hogyan es mikor érdemes elkezdeni. Köszönöm előre is.

2020. aug. 5. 09:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%
Az alvástréning ártalmas. Olvass kicsit utána
2020. aug. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
48%
Szegény baba :(
2020. aug. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
59%

Senkit. Evolúciós okai vannak annak, hogy a kisbaba nem alszik el tök egyedül a sötét szobában, és nem alussza át az éjszakát. Erről egyetlen módszerrel tudod leszoktatni, ha rácsukod az ajtót, és figyelmen kívül hagyod a sírását, és nem mész be hozzá. Hogy közben mit él át a baba, olvass nyugodtan utána.

Vannak gyengédebb módszerek, pl. a Békés álom könnyek nélkül című könyv, de nekünk az nem ért semmit.

Az anyasággal sajnos sok nehézséggel és lemondással is jár, ezt tudnod kellett volna, mielőtt belevágsz.

2020. aug. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
60%
Ne könyvből akard megtanítani, mert nem lehet. Minden baba más. Majd kitapasztalod, hogy mire lesz szüksége.
2020. aug. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
49%
Az alvastreningnel van sirni hagyas. En ugy csinaltam, hogy elaltattam (rigatva, vagy belealudt a szopiba), es betettemaz agyba. Ha felebredt, ujra. Addig, ameddig ott nem maradt. Mivel ejjel ebred 4-5x is, igy a 2.-3. ebredes utan altalaban magam melle veszem, igy az eselyet is egadom annak, hogy nyugodtabban aludjunk, de ha nem megy, en nem fogom mar rakosgatni oda-vissza egesz ejjel (csinaltam, es zombi lettem).
2020. aug. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nem masik szobaban lenne hanem az agyunk mellett (nem bolcso, kicsit tavolabb a falnal). Nem szeretnem bantani es nem is magam miatt akarnam inkabb azert mert nehez elkepzelnem hogy lehet normalisan aludni igy ejszaka neki? Foleg az a resze fura nekem hogy felebred es kezdjem el ringatni/rangatni. Ettol nemfog felebredni megjobban? Ha en is ejszaka felebrednek es valaki rancigalna tuti kimenne a szemembol az alom. 0-4 hos koraig etetni kell ejszaka azt mindenhol irjak, de gondolom a visszaaltatas nem ugy kene hogy kinezzen hogy setalgatok vele meg ilyenek hanem simogatom meg beszelek hozza (?) miutan visszateszem az agyba persze. Sok a remsztori hogy evekig elhuzodik stb ezt szeretnem elkerulni.
2020. aug. 5. 11:37
 7/26 anonim ***** válasza:
41%

Nem gyanús számodra, hogy nem egy felnőttről van szó hanem babáról? Nem kel fel jobban a ringatástól hanem szépen elalszik. Van olyan gyerek akinek elég a simogatás van amelyiknek nem. Az én babám 11 hós és még mindig igényli a cicit ha éjszaka felkel. Nincs ezzel semmi baj. Teljesen normális. Még te is felkelsz éjszaka, csak te már ki tudod elégíteni az igényeid.

Ha olyan a baba hiába akarod elkerülni, nem fogod. És rengeteg dolog még ronthat is rajta. Fogzás, szepa, betegség.

Jobb ha elkezded szokni a gondolatot, hogy nagy valószínűséggel egy jó darabig nem alszod végig nyugodtan az éjszakát

2020. aug. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
11: nem lehet hogy azert igenyli mert megszokta? Baratnom gyereke is 3 eves koraig "igenyelte" a cicit. Gondolom olyan ez mint a reggeli kv. Ha addig csinalja valaki ameddig igenyli akkor sose akarja majd abbahagyni nem? A logika ezt diktalja.
2020. aug. 5. 12:31
 9/26 A kérdező kommentje:
Bocsi, 7-esnek ment a valasz
2020. aug. 5. 12:32
 10/26 anonim ***** válasza:
35%

Igen azt megszokta, hogy cicivel alszik el, de nem azért kel éjszaka hanem azért mert valami problémája van. Éhes, szomjas, fáj a foga, fáj a hasa, rosszat álmodott... stb.

Te sem csak buliból kelsz fel éjszaka gondolom.

2020. aug. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!