Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 5 hónapos babáitok mennyit...

5 hónapos babáitok mennyit alszanak?

Figyelt kérdés

Az én picikém hetek óta 3 alkalommal alszik 15-20 perceket.

Néha előfordul fél óra is.

Ez nem túl kevés?

Sokszor annyira fáradt,de mégsem képes több alvásra. Próbálom vissza altatni,de csak nevetgèl.

Éjjel nincs gond. Este 10-től reggel fél 8-ig alszik. Általában egyszer ébred enni, néha kétszer.


2022. ápr. 12. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

6 hónapos a lányom, több mint 1 hónapja ő is ennyit alszik. Fiam is ennyiket aludt ilyen korban.

Ahogy ritkul az alvás, ugy lesznek hosszabbak.

2022. ápr. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

Az én 5 hónaposom szintén 3 alkalommal alszik napközben.


Délelőtt 9-10 között általában sétálni megyünk, a babakocsiban alszik ilyenkor úgy 30-40 percet.

Aztán alszik általában délután 13 óra körül, ez hosszabb alvás, ilyenkor egy/másfél órát alszik.

Később 16-17 óra felé még alszik szintén egy 30-40 percet.

Éjjel kétszer ébred enni, 21 órától alszik reggel 7-ig.


Egyébként ő is rossz alvó volt, kb. most 5 hónapos korára alszik napközben hosszabbakat. Előtte nálunk is 15-20 percek voltak.

2022. ápr. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Előző vagyok, nem tudom, a te babád mennyit mozog, mennyire fárad le. A kislányom most kezdett el pár hete kúszni, lehetséges, hogy azzal is összefüggésben van a hosszabb alvás.
2022. ápr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Sok dologtól függ az alvás

- Ha éjjel jól alszik, akkor általában nappal nem.

- Mozgásfejlődés, fogzás, betegség, növekedési ugrás.

- Mennyire fárad el. Emiatt szeretem kicsiknél is a foglalkozásokat (mondókázás, babamasszázs, közös játék stb).

- Minél többet legyetek friss levegőn. Akkor jobban alszanak utána, de a legjobb a szabadban altatni a babát.

- Különböző trükkök is vannak, amikkel jobban alszanak: babakocsi, hordozókendő, babahinta, pólya stb.

2022. ápr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Itt miért ekkora divat a lepontozás? Én a 2-es vagyok, de szerintem pl. 4-es is tök jókat írt.
2022. ápr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Az én 5 hósom kb. 13 órát aludt összesen, de összevissza. Éjjel 2-3 óránként ébredt, de simán visszaaludt cicin. Nappal meg random, néha csak 10 percet, néha 3 órát is. Jellemzően fél-másfél órát 2-4 alkalommal. Valamikor le tudtam tenni a bölcsőbe, máskor csak ölben vagy csak cicin aludt, egyszer pelenkázás közben is elaludt, pár napig bevált a babakocsi, aztán nem működött, folyton változott. Szerintem az összmennyiség a lényeg. Ha nagyon álmos volt és másképp nem ment, hagytam aludni a cicin.
2022. ápr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én senkit nem pontoztam le.

Egyelőre csak forog és picikèt tud előre haladni,de a kúszás még nem megy.

Egész nap mondókázom és ènekelgetek neki. Nagyon kis figyelmes baba.

Sokszor 2-2,5 órákat sétáltam vele,de úgyse aludt többet, így nem megyek már annyit,hanem a teraszon altatom.

Ma kivételesen sokat aludt.

Lehet előbb kellett volna kiírni a kérdést. :)

Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat.

2022. ápr. 12. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!