Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyiben jelent ez problémát...

Mennyiben jelent ez problémát a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Sok rosszat olvasni a sírni hagyásról, emiatt vagyok tanácstalan. Fiam kb 2 hónapos koráig csak cicin tudott elaludni, néha babakocsiban. Onnantól ugyan cici nem kellett neki, de ringatnom kellett az ölemben, illetve a babakocsi is egyre többször elaltatta. Most lassan 4 hónapos lesz, egyre inkább az ujját szopja alváshoz. Az ölemben már csak nyűglődik, a mellemmel már csak játszik ha nem éhes, viszont az ujjával nagyon szépen elalszik, de csak akkor ha leteszem hanyatt. Előtte üvölt egy pár percig, utána elalszik. Lesz ettől lelki baja később?
2022. ápr. 26. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Semmi baja sem lesz.

Fogszabályzó kelleni fog, de a kezét mégsem veheted el tőle mint egy cumit

2022. ápr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Egyrészt ha őt megnyugtatja a saját keze, akkor hagyd rá és örülj neki, hogy nem a ringatáshoz ragaszkodik.

Másrészt ebben a korban még hétről hétre változhat minden. Nálunk is volt 3 nyugodt hét, amikor az ujja volt mindenre a megoldás, és úgy aludt ébredés nélkül, mint a kisangyal. Aztán elmúlt. :D Volt, hogy az apját akarta, volt, hogy egy alvós nyunyókát, volt, hogy a mellemet, volt, hogy csak a hintában akart aludni, és így lényegében tényleg folyamatosan mire megszoknék valamit, akkor úgy dönt, hogy nem.

Most pl berobbant a mozgásfejlődés, most úgy alszik el, hogy elkezd álmosodni, lerakom az ágyunkra, és forogni kezd, jobbra, balra, majd egyszercsak elalszik a forgások közepén.

2022. ápr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Magyarán minden alkalommal úgy alszik el, hogy leteszed a kiságyba, ő üvölt pár percig, majd kínjában elalszik, mert rájön, hogy nem kap megnyugtatást?

Igen, ettől lehet lelki sérülése. A kötődésnek odavághat csúnyán. Az alvás-altatás egy nyugodt, bensőséges dolog kell, hogy legyen. Még az óvodában sem vágjuk le a gyereket az ágyra, hogy na tessék aludni. Hanem mesét olvasunk, énekelgetünk és oda ülünk egy-egy nyugtalanabb gyerkőchöz álomba simogatni. Ez így működik az 5-6 éveseknél is, nemhogy egy picurkánál. Persze vannak olyan babák, akiket nem kell altatni, maguktól elalszanak, de a tiéd nem ilyen, mint látod. Úgyhogy addig kell keresni a megoldást, amíg meg nem találod!

Redőnyt lehúzni, sétálgatni vele akár 20 percig is, simogatni, babakocsiba friss levegőn, ölben, kifelé fordítva, befelé fordítva, hordozóban, karikás kendőben, stb... végtelen lehetőség van és valami be fog válni előbb-utóbb.

De ez, hogy minden alkalommal álomba ordítja magát, ez pokoli lehet szegénynek. Úgyhogy erőltesd meg magad!

2022. ápr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3as, elhiheted, megerőltettem magam. Mindent kipróbáltam, és nem 20 percig, de sehogy sem aludt el, sőt még jobban sírt. Csak tudod nekem is vannak igényeim. Egy részét még tudom csinálni vele a kézben, de pl wcre egyedül kell mennem, addig nyilván leteszem. Egy ilyen alkalom volt, hogy mire visszaértem, ujjával a szájában megnyugodott. Aludni akkor még nem, de akkor már nem akartam bolygatni.
2022. ápr. 26. 10:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha más baja van, akkor nem ilyen, akkor addig sír amíg meg nem oldom a problémáját. Akkor a keze se nyugtatja meg, illetve szájába se veszi, csak alváshoz.
2022. ápr. 26. 10:11
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
#3: nem kínjában alszik el, hanem levezeti a feszültséget a sírással. Igen, a sírás többek között erre is jó. A kérdező nem órákig hagyja sírni a babáját egyedül a szobában. Semmilyen lelki, kötődési problémája nem lesz annak a gyereknek. Csak kiadja magából a “problémáját”.
2022. ápr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
(Ennyi idősen a sírás még nem feszültséglevezetés, de egyébként igazad van 6-os, hogy a sírás később feszültséglevezetés. De az is csak akkor, ha van mellette valaki. Ezt hívja a kötődő nevelés a sírásmeghallgatás eszközének.)
2022. máj. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!