Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Lassan 7 hetes baba furcsa...

Lassan 7 hetes baba furcsa alvási szokásokkal? Normális ez, ha igen meddig?

Figyelt kérdés
Adott egy lassan 7 hetes kislány, aki mostanában egyre furcsább alvási szokásokat vesz fel. Az éjszakáink szinte ugyanolyanok, általában 7-8 körül elalszik, 11-kor kel enni, majd 3-kor és reggel 6-7 körül. Viszont a nappalok egyre furcsábbak. Egyik nap szinte semmit nap alszik nap közben, maximum fél órára alszik be kézben, de ha lerakom fel is ébred. Próbáltam elmenni vele sétálni is ilyenkor, mert a babakocsiban gyorsan be szokott aludni, de ez sem járt sikerrel. Nap közben ilyenkor szerintem nem alszik többet 3 óránál összesen. Pedig látszik rajta, hogy álmos. Majd egy ilyen nap után pedig jön egy olyan nap mikor az egész napot végig alussza. Ilyenkor altatni vagy ringatni sem kell. Eszik és már a büfiztetés közben kidől. És ez így ismétlődik. Nem tudom mennyire egészséges ez hogy alig alszik egyik nap, majd annyira elfárad, hogy a következő napot végig alussza. Nem várom el egy ilyen kisbabától, hogy teljesen kialakult rutinja legyen,de ez így azért aggaszt. Valami tipp, járt esetleg más is ilyen cipőben?

2022. máj. 6. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Teljesen normális, ne aggódj! Később fog majd kialakulni egy viszonylag átlátható napirend. Ami szintén folyamatosan változni fog😀. 3 gyermekes anyuka
2022. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ki kell deríteni, hogy alszik jól. Az én lányom pl alig aludt babakocsiban. Ez nekem nagyon furcsa volt, mert a fiam napközben csak abban aludt. Végül az lett a magoldás, hogy vastag hálózsákban, sapkában és takaróval beraktam hasra a kiságyba es kinyitottam a szobaablakot. (Tél volt). 3 órát aludt egyhuzamban. Máskepp meg felet.
2022. máj. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Egy napirend soha nem állandó, ne aggódj, teljesen normális. Mire belejöttök, megszokod, kicsit élvezed hogy sikerült, utána rögtön meg is változik. Ami most nagyon jó, hogy az éjszakák nagyjából ugyanolyanok egyelőre.
2022. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm kedves válaszolók, ez megnyugtató. :)
2022. máj. 6. 17:02
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valaki hasonlóan van, akkor jelentem azóta annyira jól alszik, hogy ennél jobb nem is lehetne. Este a fél 9es elalvás fix, majd reggel 5 és 7 közt kel, de inkább 7 felé közelít mostanában. Majd evés után visszaalszik 9-10ig még. Nap közben 2-3x szundizik max egy órát. Szerintem a szeretve aludni Facebook illetve insta oldal nagyon szuper. Engem megtanított észrevenni időben az álmosság jeleit, így ilyenkor kicsit elringatom, elalszik és nincs nyüglődés mert már túlfárad. És bár tudom ez nem lesz így mindig, majd jön a fogzás, a 4 hónapos alvás borulás...de most perpill egy álom ahogy alszik :D
2022. jún. 11. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!