Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért csinálja ezt a 7 hetes...

Miért csinálja ezt a 7 hetes lányom?

Figyelt kérdés
A napunk kB úgy néz ki, hogy este lefekszik 9-11 óra között, aztán felkel enni (anyatejes) 4-5 között, legkésőbb 5-6 között vissza alszunk, majd 8-9 között újra felkelunk. Viszont ezután nem hajlandó sehogy sem elaludni, olyan másfél 2 óra után már elkezd elalmosodni, ilyenkor már szoktam próbálni elaltatni, de egyszerűen nem hajlandó, a szeme már majd leragad, ordít, hisztizik, dunnyog, de semmi. Nagy nehezen elalszik majd 5- 10 perc alvás után kipattan a szeme mint aki teljesen ki pihent, aztán egy 30 perc múlva kezdjük elölről a hisztizek, leragad a szemem dolgot. Kap hasfajasra cseppeket, amik hatnak is, mert már nem viselkedik úgy mint amikor a hasa fáj. Ezt 4 napja csinálja, ezelőtt nem volt probléma az alvással, a hétvégén 21 órát volt ébren alvás nélkül, ilyenkor már olyan szinten túl fárad hogy nem bírunk vele. Hiába a babakocsi, séta, autokazas, amint megallunk felkel, így már nem is próbálkozok a séta közbeni alvással mert hiába sétálok vele egy órát, ha meg állok bekotni a cipőm azonnal ordít hogy megalltunk, ez sem pihentető számára, nekem meg baromi fárasztó feleslegesen róni a köröket így eredménytelenül. Azért napi 2x sétálunk egy órát, de az altatással ott nem próbálkozom. Viszont baromi idegorlo, mert egyáltalán nincs meg magában, folyton fogni kell, és csak az a jó, ha megyünk, ha ülök, állok, ringatom az nem, csak ha megyek, a férjem dolgozik, este jár haza, nekem egy szelet kenyeret enni nincs időm így. Szívesen veszek valami jó tanácsot, hátha valaki tud okosat mondani.
2021. ápr. 27. 14:25
 1/8 A kérdező kommentje:
KB 4 óra altatási kísérlet után, jutok el oda hogy alszik 10 percet és felkel. Tehát kB egesznap ébren van reggeltől az esti alvásig, akkor is nehezen megy neki az elalvas, de azért sikerül.
2021. ápr. 27. 14:26
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Hordozókendőben kösd magadra. Egy 7 hetes baba nem is lesz el egyedül. Az én kisfiam 7 hónapos, de lefektetni ágyba nappal a mai napig nem lehet, ölben vagy hordozóban alszik.
2021. ápr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogyan próbálod altatni?
2021. ápr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnélek elszomorítani, de egy ilyen pici babánál ez teljesen normális :/ Irtó kemény az eleje. Nekem erre azt mondta a védőnő, hogy érik az idegrendszere és ez nem hagyja aludni. (Úgy tudom elképzelni, mint amikor mi felnőttek rápörgünk valamire és még azzal is álmodunk, nem hagy minket pihenni a gondolat.)

Tudom, tök elcsépelt, de sokaknak tényleg segít a hurcizás és az adamo hinta.

2021. ápr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt a lányom 7 hetesen, most 7 hónapos. Volt ilyen időszaka, ami egy-egy hétig tartott a hasfájós időszak végén, hogy nem aludt nappal egész nap. Utólag mégis arra jutottunk, hogy a hasa fájt. Biogaia-espumisan segített. Arra gondolj, hogy ez is csak eg rövid időszak, nem fog sokáig tartani! Próbáld megölelni/hozzábújni, még csak nemrég született. Engem nem érdekelt a hordozás, de a hasfájósság miatt vettünk egy nandu kendőt, arra szuper! Kitartás!
2021. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. Reflexei nem zavarják? Nálunk azzal sokáig volt gond (moró reflexszel). Arra jó a pólya, de pólyázni légzésfigyelő mellett ajánlott. Pólya nélkül kidőltem volna az első hetekben, állandóan mikroébredt.
2021. ápr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mikor ilyen pici volt a fiam, és éjszaka kukorékolt, és en már azt sem tudtam mi bajom, gondoltam teszek egy kis zenét. Már ha úgysem alszik, tv-t nem akartam bekapcsolni mert az világit, de a csendbe sem akartam ülni, mert hiába úgysem alszik,tettem zenét. Na nem rockot vagy klasszikus zenét, hanem pop de abból is a lightosabbat. 😜 És elkezdtem táncolni vele az ölemben. És láss csodát, 2 szám után elaludt. A zene, a ringatás meghozta a hatást. Zenét lecsendesitettem, és szépen ringatva le ültem vele. Ő pedig aludt nyugodtan, még ha halkan ment is a zene. Ha éjszaka nem is, próbáld ki nappal, hogy nálatok beválik e.
2021. ápr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Növekedési ugrás is lehet ilyenkor.
2021. ápr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!