Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tudnék szerintetek kipróbá...

Mit tudnék szerintetek kipróbálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 8 hónapos a kislányom, az ejszakaink elég kaotikusak. Sosem volt jó alvó , de folyamatosan próbálkozom új dolgokkal, bízom benne, hogy pl a mászástól jobban kifarad stb.

Szóval 7 és 8 között van a fürdés, utána szopi, és alvás. Ha elalszik 8-kor, kb 40 perc múlva felébred,cici, visszarakom. Aztán valamikor éjfél és 5 között felébred és 2-3 órát is ébren van, nagyon nehéz visszaaltatni. Általában hintaban sikerül . Aztán mostanában ha el is alszik és berakom a kisagyba, egyszerűen elkezd nyűglödni, de közben alszik, de addig nem nyugszik, míg ki nem veszem. És 2-3x el is jatszuk.

Próbáltuk, hogy később van fürdés/alvás pl 10-kor, egy darabig működött, de aztán annyi is volt. Egyik nap majdnem éjfél volt, mire elaludt, és hajnal 5-kor ébredt először. Ezt szeretném valahogy 8-9 órási alvással elérni.

Igazából biztos, hogy nem azért kel, mert éhes, arra kezd el nyűglödni, hogy hason fekvés fejét belefúrja a matracba, tovább akar fordulni , ahol már a rács van stb.

A nappali alvás is egészen felborult, van, hogy egész nap max 1-1,5 órát alszik, mert az ágyban egyszerűen felébred, babakocsiban is már (pedig régen mindig bevált), egyedül a hinta, amiben alszik 1-1 órát, de abban nem szívesen hagyom.

Még annyi, hogy fehér zajra alszik, a youtubrol megy porszívó hang .

Hogy tudnék szerintetek javítani az egész alvason?



2022. máj. 31. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Sajnállak, mert ez nagyon nehéz. Szerintem csak várni tudsz, amíg rendeződik. Alakíts ki rutint, ugyan úgy történjenek a napjaitok (1-1 óra eltérés nem vészes) és be fog állni minden.

Én is mindig aggódtam, meg kísérleteztem... ahelyett h. beletörődtem volna, hogy ez is, meg az is elmúlik, ez csak egy időszak és ki kell bírni. Nálunk 1,5 éves korában állt be az alvás, addig össze-vissza borult mindig minden.

2022. máj. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szoptatás alatt amikor már sír én elindítok a mobilomon egy fehér zajt( porszívó) ekkor lelassul a szopi és mint akit kiütöttek,de így is 2-3 óránként kel és van hogy felébred éjjel 1 órára. Én itt már feladtam berakom a bogyó és babocat és fekszem a kanapén amíg nem lesz nyűgös , akkor szopi és alvás. Elengedtem a vergődést, ja álmában nekem is nyüglődik,de nem veszem fel hisz alszik. Nem is kel fel alszik tovább.
2022. máj. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha együtt alszotok, akkor is így megébred vagy nyűglődik, akkor nem alszik esetleg nyugodtabban? Nekünk ez segített, amikor 7 hónapos korában a halál szélén álltam a kialvatlanságtól. Most már tudom, mikor kezd el ébredezni (kiesett cumi, vagy mint nálatok, hogy nekiment az ágy szélének és menne tovább, ilyesmi), ezeket, ha félálomban gyorsan megelőzöm (visszaadom a cumit, kicsit visszábbhúzom a lábánál fogva), nem ébred fel.
2022. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy elköltözött 8 hónaposan egy 90*200as matracra az ágyunk mellé. Legurulni nem tudott róla, mert kipárnáztuk illetve az ágy és a szekrény kötött csak 100 cm volt.

Amikor ébredt, nem kellett kivennem, csak melléfeküdtem, megszoptattam, mikor kiesett a cici a szájából, behelyettesítettem cumival és visszakommandóztam az ágyunkba. Őt nem kellett mozgatnom, nem ébredt meg nagyon. Ha nagyon fáradt voltam, nem volt gond ha elalszom mellette.

Majd 11 hónaposan költözött a saját szobájába és kapott egy Ikea kura ágyat (meghekkelve). 12 hónaposan választottam le a ciciről, mert engem már nagyon megviselt, viszont előbb nem szerettem volna.

2022. máj. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszaitokat. Sajnos én hiába húzom vissza, simogatom, énekelek neki, cumit sem fogadott el soha. Próbáltam magam mellé rakni, de inkabb mintha csak még jobban felébredne.

Az előző éjszaka még a szokásosnál is rosszabb volt. Elaludt 8-kor, egyszer ébredt, aztán 11-tol fél 2-ig ébren volt, utána pedig óránként kelt, és jó fél óra volt a visszaaltatasa.

Gondolkodom én is nagyobb ágyon, hátha az zavarja tényleg , hogy nem tud annyira forgolódni. Pár hete kiderült ( legalabbis nagyon valószínű), hogy nem bírja a tejfeherjet, amíg ittam tejet, folyamatosan foltok jöttek ki rajta, mióta abbahagytam, semmi. Nem tudom az anyatej ebből a szempontból mennyire játszik szerepet.

Olyan tehetetlennek érzem magam ilyenkor éjszaka, mintha nagyon rosszul csinalnek valamit.

2022. jún. 1. 09:25
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Nem csinálsz semmit rosszul, ez ilyen. Akinek kezdetektől átalussza a gyereke az éjszakát, az nem tudja miről van szó.
2022. jún. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyanilyen rossz alvó volt. Nem mondom, hogy most sincsenek rossz estéink, de pár fokkal jobb. 15 hónapos amúgy. Szerintem az 1-es teljesen jól írta, tényleg kitartás és meg kell tanulni elfogadni, mert én is mindig ezen kattogtam és csak magamat hergeltem, hogy naaa már megint nem alszik, mi lehet a baj, mit rontok el stb..?
2022. jún. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, a tejfehérje okozhat rossz alvást. Nálunk az éjszakai 6-8 ébredést váltotta 11-12 óra ébredés mentes alvás a tejtermékek teljes elhagyása után kb 1-2 héttel. De ő akkor már 1 éves volt,
2022. jún. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, volt bármi más tünete a tejfehérje allergiának vagy intoleranciának?
2022. jún. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9: nem, semmi. Még az egyébként szuper gyerekorvosunk se gondolta, azt mondta a rossz alváson kívül lenne más tünet is. A Madarász utcai gyermekkórház alváslaborjában vettek végül vért tőle, mert nem tartottam normálisnak, hogy egy gyerek ennyit ébred, nem tud aludni.

Igazam is volt. A tejtermékek 100%-os mellőzése megoldotta a problémát.

2022. jún. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!