Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A mozgásfejlődés miatt kel...

A mozgásfejlődés miatt kel fel? Megoldás lehet a járóka?

Figyelt kérdés

9 hónapos a kisasszony, éjjel akárhányszor hasra fordul, rögtön felkel négykézlábra, felül, majd feláll , és elkezd sírni. Éjjel kb 20x. Csak cicin tudom visszaaltatni. Akárhányszor ez van, az ágya szélén van már olyankor, ezért jutott eszembe, hogy hátha nem is a hasra fordulás zavarja, hanem, hogy nem tud tovább fordulni. Így gondoltam megpróbáljuk jarokaban kiletenni aludni. Szerintetek beválhat?

Illetve nem értem miért van ez nála, hogy amint felébred, szinte még felalomban felül és ugye már fel is áll. 7,5 hónapos kora óta tud ülni, kb 1 hónapja áll. Lehetetlenség így simogatni, hogy visszalaudjon. Rémálom szamomra minden éjszaka, legkésőbb óránként felébred így. Pedig egy kis csodababa, imádom, csak ez az éjszaka a mumusunk.

Bevált nektek valami erre?



2022. júl. 6. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Floorbed esetleg?
2022. júl. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

A járókában miért gondolod, hogy jobb lenne?!

(Egy szintén 9 hós anyukája)

2022. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A floor bed, az hazikoagy szeruseg, ugye?


Mert nagyobb, és több helye van forgolódni , nem ütközik szinte rögtön neki a rácsnak.

2022. júl. 6. 22:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akár házikóágy is lehet, de csak egy sima matrac is, nem muszáj túlgondolni. (Ha rács nélkül használjátoky mindig szellőztesd a matracot, hogy ne penészedjen be!!)


Hasznos, mert...

• nem tud leesni róla a kicsi

• oda tudsz mellé kényelmesen feküdni, ha nehéz az éjszaka és jobban igényli a közelséged

• szabadabban tudja használni, segíti az önállóságot


Amúgy tök normális, a mozgásfejldődés általában szétrombolja a jó alvásokat is, hisz alvás közben is gyakorolnak a kicsik. Mikor a kisfiam megtanult felállni, minden éjszaka arra keltem, hogy álldogál mellettem. Pedig aludt :D kitartás, nem soká visszarendeződik :)

2022. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is az volt a megoldás, hogy az ágyunk mellett aludt matracon. 11 hónaposan költözött a saját szobájába és kapott egy Ikea kura ágyat meghekkelve.
2022. júl. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Pont egy facebookos csoportban olvastam tegnap, hogy valakinek erre az időszakra a járóka vált be. Egy próbát megér :)
2022. júl. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!