Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A mozgásfejlődés befolyásolhat...

A mozgásfejlődés befolyásolhatja az alvást?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz éjszakáink vannak, néha 2 óránként felsír, nyűglődik, nem minden nap van ez, de sajnos gyakori. Fogzás is befigyel, de még semmi extra nincs az ínyén, alul pici dudor és rág mindent. Viszont a mozgásban nagyon gyorsan fejlődik, szinte minden héten újat tanul csak kapkodom a fejem, nemrég még pólyában feküdt egész nap, most meg... 🙉 Álmában is csinálja, amiket megtanul, pl négykézlábon hintázik, forgolódik, s ezzel felébreszti saját magát, aztán felsír. Kicsit aggódom nem túl gyors ez a tempó :/ Nem tudom ez okozhatja e vajon a rossz alvást, de másra nem tudok már gondolni. Esetleg van akinek van hasonló tapasztalata? Kb.4 hós kora óta rohamosan fejlődik, a doki szerint is elörébb van az átlagostól,testileg is(74 cm, 8 kg). Tapasztalt ilyet más is? Remélem nincs semmi neurológiai gondja, első baba és tanácstalan vagyok. Mindent is próbáltunk már, de úgy látjuk vagy a fogzás vagy a mozgásfejlődés nem hagy minket aludni...
2021. máj. 16. 23:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt:hó végén lesz fél éves a fiam
2021. máj. 16. 23:04
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

A miénk is gyors mozgasfejlődésű volt és rosszul is aludt.Kb 30-40 percenként kelt.Na az rossz alvás.Az hogy 2 óránként felsír,hát baccus 😂😂😂

Lehet amúgy a mozgasfejlődés miatt és akár a fogcsírak mozgása miatt is,vagy a 2 együtt.Ha napközben jókedvű én nem aggodnek, elmúlik ez az időszak is.

2021. máj. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, simán befolyásolhatja.
2021. máj. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze. Lányom folyton így aludt. Két hete jár egyedül, és észrevettem, hogy egyre nyugodtabban és csendesebben alszik, és ma reggelre életében először átaludta az éjszakát 20:30-tól 6:30-ig egy mukkanás nélkül. Nem élem bele magam, de mostmár jó lenne, ha ez lenne az alap 😆
2021. máj. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak egy atlagot neztem, valtozo, volt hogy 45-60 percenkent kelt, de ez ritkabb, az 1,5-2 ora az atlag kb...most nalunk is csoda tortent ejjel, 1x kelt fel, akkor is visszaaludt, majd reggel fel 6 kor evett csak. En sem elem bele magam, de nagyon halas lennek 1-1 ilyen ejszakanak hetente, ebbol azert fel tudok toltodni a tobbi huzos napra :) Nappal egyebkent jatekos, aktiv, mosolygos baba, bent kb 3 orankent szundizik cca 45 perceket, kint a levegon kocsiban 2,5 orat is elalszik.
2021. máj. 17. 11:14
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja es koszonom a valaszokat, akkor ezek szerint ez vele jarhat... :)
2021. máj. 17. 11:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, minden befolyásolja. De ne aggódj.
2021. máj. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!