Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy oldjátok meg a csendespih...

Hogy oldjátok meg a csendespihenőt?

Figyelt kérdés

2.5 éves lányom napirendje teljesen felborult, nem akar délután aludni, kb minden második nap tudom csak lerakni, utána meg este 10-ig fent van.

Ma reggel 8-kor már a játszón voltunk, a városban vásároltunk stb, de annyit sikerült csinálni, hogy fél órát pihentünk az ágyban sötétben, majdnem elaludt, erre felpattant hogy nem álmos. Én nem vagyok hajlandó órákat tölteni az altatással.


Gondolom ennyi csendes pihenő nem elég neki, ugye? Olvasás pl kiválthatja? Ki hogy csinálja, akinek ilyen fiatalon nem akart aludni a gyereke?


2022. júl. 25. 12:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%
Mi speciel úgy, hogy nincs alvás délután, de este 6-7 fele igen egészen másnap reggel 4-ig, mert aztán megyünk melóba és visszük 5:00-5:15 között a gyermeket bölcsibe. Sajnos a mi életvitelünk nem olyan, mint sok más szülőnek, hogy de jó, hogy van nagyszülő, akkor odaba.zom neki a gyereket. Nekünk nincs segítség és így nehéz, nehezebb. Voltaképpen nekem csak 9re kellene beérnem dolgozni, de gyerek ide vagy oda, azt nem vállalom, hogy ezért este 6ra járjak mindennap haza. Még a délután 16-17et sem. Nekem, ha 15:30nál tovább kell bent lenni melóban, már a hányinger kerülget.
2022. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%
Hozzászoktam hogy neki nincs erre igénye 😓
2022. júl. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
60%
1-es, őszintén sajnálom a gyerekedet.
2022. júl. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 5 gyerekem van,kb 2 éves koruktól egyik sem aludt délután.Ha nagy nehezen órák alatt mégis sikerült elaltatni őket, akkor este nem akartak lefeküdni a Jóégnek se.Először hamar kidoltek,már kb 6 óra felé és reggelig aludtak, aztán ez is kitolódott,és mire suliba mentek addigra az lett a menetrend,hogy reggel 8körül felkeltek(ha suli van akkor nyilván hamarabb kb 7-kor) egész nap nem aludtak,majd este 8-9 között alvás reggelig.
2022. júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

Hagyd rá, semmi baj ha nem alszik és nincs csendes pihenő. Az a fél óra bőven elég.


1-es, mi ez az odabaszom a gyereket a nagyszülőnek dolog? Meg a többi irományodnak is mi köze a kérdéshez?

2022. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
30%
#1 gratulálok, hogy elég lenne 9re beérned, ergo később indulni, de te majdnem éjjel kelted a gyereket, csak hogy màr 6kor ott tobzódj. Gondolom semmit se csinálsz.
2022. júl. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%

én egyet értek az elsővel, mondjuk a stílus kicsit gáz.


6. mi az hogy semmit se csinál? írta, hogy elmegy dolgozni…neked mi a valami, csak az amit te csinálsz?

engem is hányinger kerülgetne, ha estig kellene dolgoznom. egyébként a gyerek ezt szokta meg, neki tök mindegy. jobb lenne ha zárásig lenne bölcsiben, oviban, aztán meg 8kor fektetés? semmi idő a szülővel? 🤷‍♀️

2022. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Kérlek ne itt veszekedjetek... Arra lennék kíváncsi, hogy ti tartotok-e csendespihenőt, és ha igen, akkor mennyi időt és mivel töltitek.
2022. júl. 25. 15:59
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Saját magamról tudok nyilatkozni, Kb 2 éves koromban elhagytam a délutáni alvást. Anyu ebéd után besötétített és választhattam egy diafilmet, amit levített, aztán volt még egy fél óra összebújás, ha elaludtam, akkor hagyott, ha nem akkor meg játszottunk. Szerintem kár görcsösen erőltetni ezt az alvás dolgot.
2022. júl. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%
6-os, azért megy be korán dolgozni, hogy kora délután eljöhessen. Miért rosszabb az a gyereknek, ha este korán fekszik, reggel korán kel, de a délutánt az anyjával tölti? Ha az anyja 9-re járna, akkor lehet, hogy csak 6 után tudna a gyerekével lenni. 10 órát alszik a gyerek éjszaka, nem fáradtan veszik ki az ágyból. Ismerősöm gyerekei minden nap 5-kor kelnek (önszántukból), a szülők meg este 6-kor érnek haza.
2022. júl. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!