Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvódában még most is az a...

Óvódában még most is az a szokás, hogy csendespihenőkor a gyerekekről levetetik a nadrágot?

Figyelt kérdés
Egyik haverommal együtt jártunk oviba és a minap felelevenítettük a régi emlékeket. Beugrott, hogy mikor csendespihenő volt, akkor mindíg mondták, hogy a nadrágot le kell venni és én nagyon utáltam. A mai napig nem jövök rá, hogy mire volt az jó. 😃 Amúgy a 2000-es évek elején voltunk ovisok.

2017. febr. 2. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Csak egy tipp: abba aludtatok amibe egész nap voltatok és nem pizsire öltöztettek át..és a nacit azért vetették le,hogy "tisztábban" feküdjenek le a gyerekek az ágyba.

Amúgy a gyerekeim óvodájába túl macera lenne 25 gyereket pizsire öltöztetni,de a nadrágot se vetetik le velük,így abba alszanak amibe egész nap vannak (szegény gyerek amelyiket farmerba adják be)

2017. febr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kerlek szepen, a legnagyobb lanyom 2003- ban kezdte az ovodat. Pizsamaban aludtak.
2017. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kényelmi és tisztasági oka lehetett. Én nem nagyon szeretem hogy abban a nadrágban fektetik le a gyerekemet aludni amiben kint homokozott..de náluk nem vetetik le.
2017. febr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk átöltöznek pizsamába.

Amúgy valószínű az lehet az oka, hogy abba vagy egész nap, piszkos lesz, így nem abba feküdtetek az ágyba, nem húzzák át azt minden nap, hamar koszos lett volna. Meg lehet hogy meleg is lett volna úgy, egy pizsama nadrág vékonyabb, mint egy tréning vagy harisnya.

2017. febr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is pizsiben alszanak, 25 fős csoport, és semmi macera nincs benne.
2017. febr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én '98-2002-ig voltam ovis, nekünk pizsibe kellett átöltözni. Amúgy valószínű azért vetették le veletek, hogy kényelmesebben tudjatok aludni, ne nyomjanak a nadrágon a csatok, gombok, cipzár.
2017. febr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is pizsibe öltöznek át gyerekek csendespihenöhöz.
2017. febr. 3. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én pizsiben aludtam az oviban, meg mindenki más is, nálunk ez volt a szokás (1991-1993 között voltam ovis).

A nagyobbik gyerekem 2011-2014 között volt ovis, náluk az volt a szokás, hogy csak a nadrágot vették le.

Mire jó? Hát átöltözéssel nem kellett vesződni, viszont kényelmesebb. Én felnőttként is úgy alszom, hogy bugyiban és pólóban.

2017. febr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk pizsiben vannak. Aki harisnyában van, annak nem kell felvenni a pizsinadrágot
2017. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!