Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálunk rosszul? Mit...

Bogyo110 kérdése:

Mit csinálunk rosszul? Mit tegyek másként?

Figyelt kérdés
kérdésemet feltettem már egyszer de helyzetünk változatlan!5 hósak vagyunk 6 hetes kora óta átaludta az éjszakákat este 8-tól reggel hatig egészen az elmult két hétig azóta 2-3 naponta felébred pontban 2:15 .-kor meg kell etetnem 180ml tápival(születése óta tápos)mert máskülönben nem alszik el probáltam teával vizzel döcölgetéssel csak a kaja segitet és utánna alszik reggel 6,.ig!a napunk igy néz ki !3.5 hós kora óta hozzá téáplálunk és 4 óránként eszik !6.30 180ml tápi 10:30 egy üveg üveges gyümi sinlacal keverve mert simán nem is lakik jól 14:30 egy adag tejpép majd 7-kor 180ml tápi és ezután alvás volt reggel hatig de akkor most mit csináljak hogy ne most szokjon rá az éjszakai alváshoz?Megoldás van vajon vagy majd az idő?
2011. júl. 5. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem majd ha 6 hónapos lesz, akkor másfajta tápszert kap. Nálunk is az van, ami nálatok. 9 hetes kora óta aludt este 8-tól reggel 6-ig. Mostanában akár 2-szer is eszik éjjel, és 150-180 ml-ket. A védőnő javaslatára próbáltuk a Sinlac pépet, meg a tejpépet is vacsira. Egyik sem ért semmit, a Sinlac után ráadásul vagy 5-ször ébredt, mert szomjas volt.

Tegnap este fél 9-kor 180 ml tejpép után még bevert 50 ml tápszert, gondoltam tök jó, majd csak 5 körül ébred. Aha... éjfélkor már üvöltött az éhségtől.

Meg fogod itt kapni, hogy ne akard, hogy egy ennyi idős gyerek átaludja az éjszakát. De ekkora babának már illene összefüggően hosszabban aludni.

Egyébként próbáld meg, hogy az esti tápszerbe teszel neki rizs-pelyhet. Tök jól besűríti a tápszert, egy időben adtam, amikor nap közben még 3 órát sem bírt ki két evés között. De sajna nálunk most az sem jön be éjjelre. Én remélem, hogy hamarosan megoldódik a dolog, mert így nem igazán piheni ki magát a drágám. :(

2011. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ !nekem se az a bajaom hogy arra a tiz percre fel kell kelnem mig ezsik csak a ki pihenés miatt meg hát gondolom hogy valami éhség van a dologban!
2011. júl. 5. 13:49
 3/13 A kérdező kommentje:
hadd kérdezzem meg rizs pelyhet hol tudok venni és milyet vegyek?
2011. júl. 5. 13:50
 4/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint. Nekem 3,5 hónaposan mondta a dokinő, hogy még belefér, ha éjjel 1-szer felkel, a kettő már nem oké. Akkor írt fel Novalac NF tápszert, ami kimondottan éjszakára van. Akkor csak 1-szer kelt fel éjjel. Csak most tényleg semmi nem válik be. De lehet, hogy nektek érdemes lenne kipróbálni.
2011. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én a Müllerben szoktam venni, Hipp márkájút. 900 Ft, és nagyon sokáig elég.
2011. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segitséget kiprobálom !
2011. júl. 5. 13:54
 7/13 anonim ***** válasza:

hú, szerintem nem jól eteted :S bocs, hogy ezt mondom. de 1,5 hónap hozzátáplálás után szerintem nem 4 óránként kéne etetni mint a csecsemőket, főleg nem csak 4x, hanem reggeli-tízórai-ebéd-uzsi-vacsi. ami persze vagy szilárd vagy tápi, de kialakítani el kéne kezdeni ezt.


a reggeli jó, a gyümit előrehozhatod fél órával de végülis az mindegy, viszont gyümi után nem szoktunk 4 órát várni az ebéddel mert gyorsan bomló szénhidrát. nagyon későn van a f3as ebéd! és ha már kóstoltattok, lassan mehetne egy kis főzelék a tápi előtt. mondjuk az ebéd 1körül lenne ideális. aztán az uzsi ne legyen tejpép mert az meg lassan bomló szénhidrát, tehát jól eltelik vele, nem tud jól bevacsorázni így éjszaka megéhezik és felkel.

uzsi legyen tápszer, pár hét múlva meg gyümölcs.

ne hagyjátok ki, 4 étkezés egy 5 hónapos nagyon kevés!

tehát 4kor uzsi, aztán 7kor mehet a vacsora, először tejpép, annyit amennyit kíván aztán tápszer, szintén hagyd, hogy igyon amennyi jól esik neki.

így nem lesz éhes éjszaka.


egyértelműen látszik, hogy kevés táplálékot kap nappal, így nem kell vízzel kínálgatni éjszaka, az akkor válik be ha megszokásból ébred de a babád éhes, etesd meg, majd ha sikerült megnövelned a nappali táplálékot és kialakítani egy korának megfelelőbb napirendet, újra át fogja aludni az éjszakát :)

2011. júl. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hogy az esti tápszert emeled 30ml-vel!
2011. júl. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
már probáltuk a reggeli tizorai ebéd uzsi vacsi verziót de nem volt hajlandó 5*enni eszik már fözeléket is amugy van hogy tejpép helyett azt kap egyik nap gyümi majd főzi majd tejpép de akkor se evett többet ha 5*etettem meg!én is látom hogy kevés a kajcsi de mégi s két hetente 600grammot hizik most 7.5 fél kiló 65cm és 2700grm .-mal született meg 48cm.-vel de ugy nézki valahogy mégis csak nem elég ez a kajcsi de nem erőltethettem belé nem?sajna kanalazni se nagyon szeret hamar elfárad vagy megunja!és akkor megmnakacsolja magát!
2011. júl. 5. 14:18
 10/13 anonim ***** válasza:

persze, hogy hízik hisz éjjel megvan az 5. étkezés ami hiányzik nappalról. hidd el, kis fél órás ide-oda tologatással be tudod iktatni azt az étkezést még. az ebédet hozd előre, így délután előbb megéhezik.


azt tartsd be, hogy 10óraira és uzsira csak kis mennyiséget adj, sinlacot se kéne keverned a gyümibe, mindjárt megoldódna, hogy ebéd időben éhes legyen így betedd az uzsit.

reggeli-ebéd-vacsora legyen tápláló, főzelék, tejpép, rizspép, tápszer

2011. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!