Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem alszik egy éjszaka sem?

Nem alszik egy éjszaka sem?

Figyelt kérdés
Négy éves a kislányom. Nagyon sok éjszaka felébred. Mióta megszületett, kevés éjszakát aludt végig. Házi orvos, védőnő legyint, de én úgy érzem, már ez nem normális, én is fáradt vagyok. Sok praktika kipróbálásra került: különböző ételek, hol szénhidrátdúsabb, holott fehérje dúsabb vacsora, a vacsora időpontja is változtatva lett párszor, hogy nem e a vacsora miatt nem tud aludni. Hol hidegebb a levegő, hol melegebb. Vettem gyógynövényes pihentető párnát, illóolajat, de semmi sem segít. Ha mellettem alszik, ugyanúgy felébred. Ez már neurológus hatáskör? Házi orvos nem vesz komolyan, szerinte még pici. De szerintem meg nem normálos ez, hogy minden éjszaka felébres. Kinek mikor aludta végig a gyereke az éjszakát? Hány évesen?
2022. aug. 30. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nalatok mi a gond, de leirom, nalunk mi volt. Atlag 6-8x ebredt, egy rovid, par honapos idoszakot leszamitva. Nala volt horkolas, enyhe apnoe, kicsikent reflux, gyakori megfazas. Ezek mogott mind allhat etelintolerancia (amit a vervetel allergiavizsgalat eseten ilyen pici korban sokszor nem mutat ki, nalunk sem mutatta). Eliminacios dietaval keresgeltuk, hogy melyik etel lehet a gond. Illetve a horkolas, apnoe, es az egyik fulere hallasromlas miatt kivettek az orrmandulajat meg a 3. szulinapja elott, es tubust kapott a fulebe. Akkor atkerult ferjem melle, o altatta onnantol, es a 6-8 ebredes a mutet utan 3-4-re csokkent, majd kb. 4,5 eves kora ota kezdte ataludni az ejszakat.


A glutent kivezettuk, a hozzaadott cukrot szinte teljesen elhagytuk, es azota volt intolerancia-vizsgalaton, ahol a tojasfeherjere es a zabra eros reakciot mutatott ki a vervizsgalat, illetve kimutatta a glutent es a tejfeherjet is. Ekcema, natha es a rossz alvas miatt kezdtunk gyanakodni anno.


Most 6 eves, atalussza az ejszakat, vagy max. 1x ebreszt. 4 evesen mar volt elemlampaja, bent volt a bili, a zsepi es a viz a szobaban, es tudta intezni egyedul tobbnyire ezeket.

2022. aug. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, köszönöm szépen! Megpróbálom!
2022. aug. 30. 10:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Drukkolok!
2022. aug. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. aug. 30. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!