Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2.5 éves a kisfiam. Nagyon...

2.5 éves a kisfiam. Nagyon nehezen alszik el délután. Este se megy olyan hamar de délután sokkal nehezebb. Reggel 6, fél 7 körül kel. Éjszaka is felébred, van hogy többször is. Nagyon nehéz elaltatni délután. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az nem opció hogy ne aludjon, kell még neki a délutáni alvás, látszik rajta. Nem bírja ki estig ha nem alszik délután. Meg amúgy is. A bölcsiben szokott aludni de otthon nem akar. Főleg akkor ha itthon van a tesója is. Ő is nehezen alszik el. Ő 4.5 éves. Ő ritkán alszik az oviban, nem akar ott sem aludni.Nem akarnak aludni. Mind a 2en nagyon elevenek. Mit lehetne tenni? Köszi
2022. jún. 7. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikorra van időzítve a délutáni alvása, és mennyit alszik olyankor? Este mikor fekteted le, mikor alszik el?
2022. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Úgy sem alszik el, ha melléfekszel?


Kitartás, már csak pár év és megszabadultok ettől a hülye napközbeni alvástól, mi pezsgőt bontottunk amikor végre el lehettt hagyni.

2022. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Én ezt a kérdést fél éven át mindenhol próbáltam feltenni és kideríteni, egészen addig amíg bele nem Törődtem hogy nem alszik el és ilyen korán le kell mondanom a délutáni nyugiról. Embert próbáló fél ev volt, ez az az időszak amikor még szüksége lenne rá de már nem alszik el.


Másik ismerősöm szerint a zsarolás náluk beválik, hát nálunk nem.

2022. jún. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Az enyem nem aludt mar ekkor. Nem minden gyerek egyforma, sokkal tobbet artasz vele, ha eroszakoskodsz, es a biologiajat akarod felulirni.

" meg amugy is " 🤦🏻‍♀️ Ez nem igy mukodik.

2022. jún. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Enyém se aludt már 2 éves korától. Ahogy én sem...
2022. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a bölcsiben alszik, akkor meg kellene próbálni az ottani körülményeket megteremteni otthon is. Járj utána, hogy pontosan mikor alszanak, mennyire van besötétítve, milyen rituálé előzi meg az altatást pl fogmosás, átöltözés pizsibe, hogyan altat a nevelő, milyen mesét olvas, melyik dalt szokta énekelni, simogatás van e, odaülnek e a nehezen elalvó gyerekek mellé, stb. A bölcsiben van e alvós plüss, cumi, stb.

Ezek aprósàgok, de fontosak lehetnek. Illetve én megkérném a nagyobbik gyerkőcöt, hogy feküdjön le ő is, amíg a kicsi elalszik, mert a bölcsiben minden gyerek alszik és otthon persze, hogy nem akar, ha a tesónak sem kell. Szóval ezekkel próbàlkoznék.

Nálunk úgy van az oviban, hogy ha nem alszanak a nagyobb gyerkőcök, akkor is le kell feküdni pihenni és ha a többség elaludt akkor nagyon halkan lehet rajzolni, könyvet nézegetni, de csak nagycsoportos korban. A kisebbeknek még szükségük van az alvásra.

2022. jún. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Jesszus, mi rosszat írtam :DDD
2022. jún. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

A kislányom 2 éve smúlt, ő kb. 8-kor kel és ebéd után, 13ó körül alszik f4-ig, utána kb f9-kor fektetjük le, és kb 9, amíg elalszik.

Minden altatásnál pontos rutin van kialakítva, hogy mit mikor és milyen sorrend szerint csinálunk, ez segít neki elaludni.

Nálunk ez bevált.

2022. jún. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es, itt mindenkit lepontoznak 😃 én már meg se szoktam nézni mit kapok a válaszaimra, mert teljesen hektikus
2022. jún. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!