Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik a 6 hónaposom?

Miért nem alszik a 6 hónaposom?

Figyelt kérdés

Ma tölti a 6 hónapot, sosem volt egy nagyon jó alvó, bár volt 1-2 átaludt éjszaka, illetve kb 2 héttel ezelőttig nagyon szépen beállt arra, hogy este elaludt, kétszer kelt éjszaka és reggel 7-kor ébredt.

De az utóbbi időben van, hogy óránként kel és reggel fél 6-kor ő úgy gondolja ideje felkelni. De a legjobb, ami éppen most van, hogy egy teljesen váratlan időpontban hajnalban/éjszaka szopi után úgy gondolja, hogy akkor ő most nem alszik vissza. Most éjszaka 11-kor kelt, aztán 1 körül. Azóta ébren van, várom hátha elalszik az ágyában, de valószínűleg hinta lesz belőle.

Nem sír , nem nyoszorog, nem a foga (mi lesz, ha még az is jön....)

Az égvilágon semmi nem változott a napunkban, járunk sétálni, ugyanolyan minden. Mindig jól kiszelloztetem a hálót, parasitva is van. Mikor átaludta az éjszakát, ment a fehér zaj, de már az sem segít, ki is kapcsoltam. Most épp hasal az ágyában és érdeklődve nezekodik körbe, imádom, de borzasztó kimerült vagyok, és nagyon el vagyok keseredve. Ilyenkor mindig azt érzem, hogy elrontok valamit, mintha csak rosszabb lenne az egész.

Tudom, hogy ebben a korban van növekedési ugrásuk, és éjszaka eszik is minden alkalommal, a nappal nem változott, kb 3 óránként eszik, dél körül van egy nagy alvása (általában) 2-2,5 óra, illetve 4 körül még egy kisebb. 7 és 8 között furdetjuk, utána szopi és alvás és kezdődik az éjszaka...

Ha esetleg van valami otletetek, mit tudnék csinálni, mi lehet a baj, szívesen fogadom. Bár általában az a válasz, hogy idővel jobb lesz



2022. ápr. 6. 02:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő tök jól elvan magában és nézelődik, te miért gyakorizol alvás helyett? :D amikor megszoptattad és visszetetted, feküdj vissza te is. Ha nincs rád szüksége (és én így értem a posztból), feküdj vissza te is, majd elalszik.
2022. ápr. 6. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem mozgásfejlődés is lehet. Védőnőm nekem azt mondta, hogy álmukban is gyakorolnak, akkor dolgozza fel az agyuk és ez miatt is felkelthetik saját magukat. Ha nem sír, mint ahogy nálunk mindig teszi a 14 hós fiam, akkor én is azt tanácsolnám mint az első, hogy hagyjad csak, biztosan ő nem igényli annyira a kontaktot a szüleivel és majd visszaalszik magától. Lehet lassan jön nála valami nagyobb mozgásforma. Ne aggódj, teljesen normális ez, meg még időszakosan lehet is ilyen később is. Én csupán 6-10 hós kora között kb semmit nem aludtam. Jöttek a fogai, akkor kezdett el ülni, kúszni,mászni,felállni,kapaszkodva lépegetni. Szóval kb mindent. De 11 hós korától mióta egyedül közlekedik egy fokkal jobb. Így általában “csak” 2x kel, de vannak éjszakák akár fogzás, akár bármi más miatt hogy 4-5x vagy akár fél óránként. Változó mint az időjárás, pedig a napirendünk nekünk is megvan. :)
2022. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!