Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért pörög be minden altatásnál?

Miért pörög be minden altatásnál?

Figyelt kérdés

A kislányom 4 hónapos, de minden altatás borzasztó.

Vagyis leginkább nappal, mert éjszaka még csak-csak elalszik.

Borzasztó hamar álmos minden ébredés után. Van, hogy eleve ébredéstől ásítozik, aztán 45 perc után dörzsöli a szemét. Próbáltam már 45 perc után altatni, próbáltam 1 óra után, 1,5 óra után. Mindnek az a vége, hogy amint próbálkozom, elkezd pörögni. Sikít, rúgkapál, nevetgél, kapkodja a levegőt meg ilyen fura nyávogós hangot ad (ami tuti a fáradtság jele nála). Tegnap 2 órán keresztül szenvedtem vele, hogy elaludjon, de csak ezt a nyávogós, sikítást csinálta. Akkor is,ha mellette voltam, akkor is, ha egyedül hagytam.

Próbáltam sötétben, világosban, ringatni, simogatni, dúdolni, pelust cseréltem, stb.

1 hónapja ez megy, és már kivagyok, hogy altatásból áll az egész nap, mert csak sikít. Nagyon szégyellem magam, de már szétmegy a fejem tőle, hogy ezt a sinkongást hallgatom egész nap, meg gondolom a többi lakó sem díjazza.

Mikor kellene elkezdenem altatni, hogy ne ez legyen mindig a vége?

Voltunk vérvételen semmi baja, nem azért ilyen fáradékony.


2022. szept. 21. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:

"Borzasztó hamar álmos minden ébredés után. Van, hogy eleve ébredéstől ásítozik, aztán 45 perc után dörzsöli a szemét. Próbáltam már 45 perc után altatni, próbáltam 1 óra után, 1,5 óra után. Mindnek az a vége, hogy amint próbálkozom, elkezd pörögni"


Jól értem, hogy ébredés után 45 perc-1 óra elteltével már újra altatni próbálod?


Amikor fent van,le kell őt foglalni valamivel. Valami játék, fejlesztés, akármi. És ezt követően kéne próbálkozni az alvással. Az, hogy ásít, vagy dörgöli a szemét, nem feltétlen annak a jele, hogy már menne aludni. 4 hónaposnak írod, ilyenkor már a babák nem szoktak óránként aludni menni.

2022. szept. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, alapból általában 1,5 óra a leghamarabbi időpont, amikor altatni próbálom, csak sokszor már olyan nyűgös olyankor, hogy semmi nem érdekli. Ezért volt az, hogy már megpróbáltam hamarabb is.

De alapból 1,5-2 telik el a következő altatásig. Addig hason van, próbálok játszani vele, stb. Csak van amikor már egyszerűen nem érdekli semmi, amit csinálunk, csak ásítozik és nyűgösen dörzsöli a szemét.

Próbálunk egy napirendet is tartani, de sokszor nehéz, mert nem tud mindig ugyanakkor elaludni, aztán nem is mindig ugyanannyit alszik.

2022. szept. 21. 10:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyit alszik általában? Gondolom nem piheni ki magát, ezért a túlfáradás.

Nálunk percre pontosan 30-40 perceket aludt, sajnos be kellett lopóznom és még az előtt visszaaltatni, hogy teljesen felébredne. Vagy a kinti babakocsizás is megoldás, már tök jó idő van hozzá, hogy séta közben nagyokat aludjon. :)


Egyébként 4 hónapos kor körül van egy alvásborulás, az simán okozhatja, a nappali alvás romlását. :/

2022. szept. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kétszer alszik. Délelőtt olyan 2,5-3 órát, délután 2 órát. Szóval nem kellene fáradtnak lennie mégis az. Ezért voltunk vérvételen is, de semmi probléma nem volt.

Pont a túlfáradás miatt próbáltam korábbi altatást, az sem vált be. Mindenképp pörög, akármikor is próbálom.

2022. szept. 23. 13:30
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és sajnos már több hete ez megy, szóval nem foghatom a 4 hónapos alvásborulásra.
2022. szept. 23. 13:31
 6/6 anonim válasza:

Nálunk is ez téma. Szintén 4hó, nappali alvások 2x 30perc ,magy ritkán a 3.az másfél óra vagy kint sétakor egy óra. 9 kor szoktuk le tenni hogy fél 10-10ig oriditsa ki magát ( nagyon jo ebben ) cumi nélkül nem alszik de eleinte amiatt ordít hogy szájába rakjuk és kell tartani. Majd megadja magát bele fárad a sirásba és el alukálik egészen 23:00ig amikor kiköpi a cumit és cicit kér. Álomba szopizza magát, -bírja 24:00 vagy éjjel 1ig aztán ébred Enni majd ez megy reggel 7 8 ig vagyis 20x kéri ejjel a cicit . Ez a védőnő ( aki egyébként nem segítőkész)szerint normális. Nekem furi mert akkor mikor pihen a pocakja? És ő? És én??

Így emiatt egésznap álmos, bújós de aludni nem akar. Csak enni enni enni. Próbáltuk tápszert potlásnak ,egyenlőre nulla siker.marad a cici sebes fájó és azt el fogadja .3 fogacska amivel mar szétrágicsálta a folyton ázó cicit. Szóval jó lenne igen valami hasznos tanács mert védőnéni nem minket néz hanem hogy neki anno mit tanítottak

2022. szept. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!