Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden altatásnál sír a...

Minden altatásnál sír a babám. Másnál is így van ez? Van valami ötlet miért lehet és hogy tudnánk megnyugtatni?

Figyelt kérdés

Az elején még annyira nem zavart, hogy minden alvásnál sírt a fiam, de normális az hogy 7-8 hónaposan is üvöltve alszik el? Hiába ringatom, ölbe veszem, semmi nem használ. Cumit újszülött kora óta csak eldobálja, nem kell neki. Még azzal sem tudom megnyugtatni. :(

3-szor alszik napközben és az éjszakát végigalussza, de borzalmasan idegesít hogy miért csak üvöltve tud elaludni...? Van valami tipp, mi okozhatja ezt nála?


2012. máj. 9. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy sok neki a 3x-i alvás, fontos dolga lenne de te leteszed? :)

enyém ilyenkor már csak 2x aludt, megvártam míg nagyokat pislogott és gyorsanelaludt.

esetleg lehet még az is, hogy te zavarod, nem szeretné, hogy ringasd, ölbe vedd, menj ki picit a szobából, hátha egyedül szeretne elaludni.

meg ugye még az szóba jöhet, hogy cicizne/tápizna, azt is megpróbálhatod, ha lefekvés előtt megkínálod

2012. máj. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Miért alszik 3x? Az enyém nem is aludt napközben, csak éjszaka. Próbáld meg, hogy csak ebéd után altatod el, addig foglald le, tuti, nem fog sokáig sírni délben, mert fáradtabb lesz.
2012. máj. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, igazából 3 óránként dörzsöli a szemecskéjét, már bújik nagyon hozzám, tetél is az ágyon. De ez a sírás dolog, hát érthetetlen... Próbáltam, hogy kimegyek a szobából, de csak mégjobban sírt tőle. :(

Egy ideje úgy alszik el csak, hogy pici tápszert adok neki, vagy vizet. Azon elnyöszörgi magát.

Eddig a babakocsiban is elaludt, most hogy bejött a jóidő már abban sem hajlandó.

2012. máj. 9. 14:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia. Lányom pont ma 8hónapos. Ő is még 3X alszik 1 nap mert már fél6 kor fenn van. nálunk nem sírás van(mondjuk most pont az volt:))nyűglődik, kézben alszik el úgy ,h hozzám bújik. Sírások akkor szoktak lenni ha még pörög de álmos és akkor kezdem altatni. van vmi átvezetés nálatok játék-alvás között?
2012. máj. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van... Ha nyűglődik kiviszem még kicsit a kertbe, vagy lefoglalom bent a szobában. Hagy fáradjon el rendesen. :)
2012. máj. 9. 16:35
 6/10 anonim ***** válasza:
az én lányom ugyan csak 2-3 hónapos volt, de akkortól nem aludt el sírva, mikortól az apjával kezdtük út álomba beszélni. Egy időben annyit duruzsoltunk a fülébe mindenfélét, hogy belefáradt és belealudt.
2012. máj. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mikor keltek reggel?Próbálj meg egy alvást elhagyni....

Nekem a Kislányom 1éves koráig a kezemben aludt.Aztán az altatások mindig nyűglődésbe,sírásba mentek át.Letettem a nagyágyea,melléfeküdtem és mesét suttogtam neki.El is aludt rajta.Kellett pár nap mire megszokta hogy így alszunk de kézben màr nem volt el.Lehet hogy kell eleinte fél óra mire elalszik de hidd el a hangodat hallva(suttogsz) el fog aludni.Mostmàr csak úgy kell tennem hogy alszom és elalszik:-) és ő is még 2x alszik egy nap szó nélkül.Ha szerinted tényleg igényli a 3x alvást akkor hagyd így.Be szoktál neki sötétíteni?Este is ezt csinálja?Leírhatnád hogy alszik és mennyit egy nap hátha tudok segíteni.

15hónapos kislány anyukája

2012. máj. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok. Köszönöm a válaszokat!


Reggel 8 körül kelünk. 10-11 között alszik el, jó 1.5-2 órát. Utánna felvan, és 3 körül megint alszik, ez változó van h csak fél órát, van h 1.5 órát. És szokott 7-8 között is aludni. Persze nem mindig de azért nagy többségében. És hihetetlen de 21-22 között újra szuszizik, akkor reggelig.

Tudni érdemes, h az első 3 hónapban borzasztóan rosszul aludt. Mondjuk h nem aludt! Olyan napi 20 órát volt fel. Kegyetlen volt, mondanom sem kell. Annyira hasfájós volt, h nem birt aludni. A végére teljesen kibuktunk mindhárman. :'(

Azóta viszont kialakult nála ez az időbeosztás. Csak a probléma az h őrületes üvöltés van minden alváskor. És nem értjük hogy ha kialussza magát, miért sír.?

Mondták már többen is h toljam ki a játszás időt, foglaljam le jobban. Hát próbálkozom majd vele! Ezt a mesélés, suttogós dolgot is kipróbálom.

Köszönöm a segítséget.

2012. máj. 10. 04:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy alakul az alvásotok?Beválik a suttogós mesélés,éneklés?

15hós kislány anyukája voltam

2012. máj. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Az nem vált be, viszont... Fél-1 órával el van tolva az alvása és így nem kínlódik annyit. :D

2012. máj. 14. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!