Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hagyjam aludni 2x egy nap,...

Hagyjam aludni 2x egy nap, vagy 1x is elég lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kislányom 10 hónapos.

A "napirendje" egy jó darabig így nézett ki alvás téren:


Délelőtt 10 körül kelt.

Első alvása kb 12-13 óra között kezdődött, akkor aludt kb 1-1,5 órát.

Második alvása pedig délután 17-18 óra között volt, akkor is 1-1,5 órát aludt. Az esti altatása pedig 22-23 között zajlott és így aludt általában reggel 09:30-10:00-ig kb.

Két alvás között kb 2-2,5 maximum 3 órákat volt ébren.


Na most kb 1 hónapja azt vettem észre, mintha próbálna átállni a napi 1 alvásra. Egy átlagos napja akkor így nézett ki:

Szintén 9-10 között kelt, majd kb 13:30-14:00 között aludt el. Aludt 1,5-2 órát, utána már csak este aludt, de akkor viszont már 21:00 körül kidőlt. Kb 4 órákat vagy picit többet is fent volt egyszerre.


Most az a helyzet, hogy úgy veszem észre, mintha ő se tudná eldönteni, hogy most a napi 1 vagy 2 alvásra lenne szüksége. Ha úgy jön ki a napja, hogy csak 1x alszik, akkor hiába akarnám őt kb 2 óra múlva letenni aludni, nem akar. Pedig dörzsölgeti a szemeit meg ásítozik. Viszont ha elterelem a figyelmét akkor felélénkül és akkor tudom "húzni" az ébrenlétet.


Nem tudom, hogy mennyire érthető amit leírtam, de a lényeg annyi lenne, hogy nyílván az lenne a jobb, ha korábban kidőlne este és nem 23 óra körül aludna el, viszont nem tudom mennyire "egészséges" az, ha én próbálom meg őt a napi 1 alvásra átállítani és húznám az ébrenléteket. Sokszor hiába akarom altatni, nem akar aludni. Van amikor kb 1 órán keresztül is próbálom rávenni az alvásra, de csak forgolódik és így tolódik az alvás ideje, ami miatt megint később feküdne. Vagy ne hagyjam őt 1,5 órát aludni?

Próbáltam azt is, hogy hamarabb, már 8-fél 9 körül felkeltem reggel, de akkor szinte elájul már 11 körül, alszik 1-2 órát és délután megint nem lehet őt elaltatni, csak kb 4-4,5 óra ébrenlét után, de akkor megint ott vagyok, hogy a 2. alvása későn, 5 után lenne és az esti alvása szintén tolódna. Azt viszont még soknak gondolnám, hogy 7-8-9 órát legyen fent egyhuzamban.

Mit tanácsoltok?

Köszönöm szépen előre is!



2022. szept. 26. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem beszélsz a gyerekorvossal?
2022. szept. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tul keson kel delelott. Keltsd fel 7kor es legkesobb 4 max fel 5kor a delutanibol.
2022. szept. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

10 hónapisan igencsak kell a 2 alvás még.

Lányom is 10hónapos (2.gyerek).


Ő pl reggel 7kor kel,

10kor fél óra alvás

15kor fél óra alvás

21kor alszik el.


Szerintem a 1.5-2 óra alvás is sok. 1 óra után ha keltenéd?

Na az meg tutifix, hogy én reggel 7-8 körül riadót csapnék, és nem hagynám 10ig, akármilyen kényelmes is lenne nekem.


De ez csak az én véleményem 🙂

2022. szept. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csináltam hogy legkésőbb fél 8kor ebresztettem reggel

Es utána 10-11 körül aludt 1-1,5 órát, délután pedig 3korul aludt el de 1 órát hagytam csak aludni

Igazából a lényeg hogy nagyon későn ébred reggel

Fel kell ébreszteni, délután pedig fél 5 -5 után már nem hagyni aludni

Mivel korán ébred, valószínűleg 8-9 körül már ki fog dőlni.

Kisfiam 11 hónaposan még 2 alvást igényelt, de az első szülinapja előtt 2 héttel már át álltunk 1 alvásra.

Ő így 7kor kel

Délben alszik 1 órát

Aztán már csak este 8kor amikor megy aludni

2022. szept. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
11 hónaposom úgy alszik kb, ahogy a 3-as leírta.
2022. szept. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

13 honapos es nagyon igenyli a ket alvast.


Eleg keson van az esti fektetes ideje nalatok ezert csuszik a reggeli felkeles ideje is.


Nalunk:


7 korul kel (7-7.30 kozott en nem ebresztem)

9.30-10 korul 1-1,5 ora

15 korul 1-1,5 ora


20.30 korul alszik (ez a du felkelestol fugg)


En mindig az ebrenleti idore figyelek, ez sorrendben 2,5-3ora majd 3-3,5 es az utolso 4. Ezutan relative gyorsan (5-10p nappal, 20-25p este) elalszik. Ha kesobb teszem le akkor sokszor ebred sirva (gondolom tulfaradt :( ) ha korabban akkor meg nem alszik el hanem menne a dolgara.


Az ossz atlagos alvasido 10 honaposan 14 ora korul van (es a babak 95%-a teszi ki az atlagot :D ) - 10-11 ora este es 3-4 ora korul nappal 2 reszletben. Kesobb csokken a nappali alvas de altalaban 14-15 honapos kor korul valtanak egy nagyobb napkozbeni alvasra.

2022. szept. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Nekem 10 hónapos a lányom.


Ő már 1 hete 1x alszik napközben 2-3 órát. 8 körül kel 12-13 között alszik és utána este 9 körül megy aludni. Szerintem nem igaz hogy mindenképpen kell a 2 alvás. Ha nem nyűgös és időben még este aludni szerintem nincs gond az egy alvással sem. Én hiába akarnám 2 X altatni mert nem álmos.

2022. szept. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor megpróbálom ismét, hátha ha korábban keltem akkor normalizálódik a helyzet, bár eddig nem nagyon sikerült az a variáció sem.


Utolsó:

Nekem is van sok olyan ismerősöm, akinek az ennyi idős babája már csak 1x aludt napközben hosszabb időt.

Azért is kérdeztem, hogy ezzel a viselkedéssel amit tanúsít, elég lenne-e vajon 1 alvás is napközben, vagy akkor keljen korábban es aludjon még 2x.


Köszönöm szépen

2022. szept. 27. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!