Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Küzdjek az altatással vagy...

Küzdjek az altatással vagy hagyjam így aludni? Hozzá tud ehhez szokni?

Figyelt kérdés
6 hetes a fiam. Nem egy könnyen elalvó típus. Az első héten aludt el mindig mellen, azóta mindent kipróbáltam az altatás címén... Hol sikerült, hol nem... Altattam ringatva, sétálva, kendőben, hintában, mellette fekve, autóban, autós hordozóban, fehér zajjal, próbáltam "megtömni", babakocsiban, kiságyban simogatva..... egyszer sikerül, egyszer nem.. viszont kb 4 napja elkezdtem beöltöztetni kinti sétákhoz egy nagyon vastag f&f-es overallba. Amint beleteszem kb 1 percen belül alszik. Alváshoz már csak beleteszem, aztán kiságyba be és alszik 🤷‍♀️🤷‍♀️ nappal kb 1-2 órákat, éjjel pedig végre aludt benne 4,5 órát egyben, aztán evés után aludt tovább... Mivel tényleg nagyon vastag, ezért kb csak 19 fokot tartok a szobájában. Próbáltam helyettesíteni pólyával, de nem jött be neki. Hagyjam őt így aludni? És ha hozzászokik? Vagy ez csak átmeneti? Nem tudom jó ötlet e így folytatni. Lányom sokkal könnyebben aludt el babaként, fiam most feladja a leckét nagyon 😅
2021. dec. 10. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha alszik benne, hagyd.

Ha nagyon melege lenne vagy más kínja lenne, nem aludna ilyen jókat.

Ugysem marad örökre így, nalunk 3 hetente változnak az alvási szokások.

2021. dec. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd most jól lepontoznak a szuperanyuk, de nekem is szörnyű nappali alvó gyerekem van, tudom min mész át. Szerintem nem fogja megszokni, mert nálunk ami beválik és elkönyvelem hogy oké ő babakocsiban alszik nappal, abban a pillanatban már nem alszik el benne, hanem mondjuk kendőben. Szóval ha biztonságos altasd abban amiben alszik és reménykedjünk, hogy egyszer letesszük őket a kiságyba és csak úgy elalszanak :D
2021. dec. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De aranyos lehet, ahogy overálban alszik a kiságyban☺ Nyugodtan hagyd benne aludni. Használd ki, hogy ilyen jókat alszik benne, mert bármikor borulhat az alvása és akkor új módszert kell találni. Addig is élvezd ki a helyzetet, én azt mondom.
2021. dec. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaj, irhatnátok még ilyen praktikákat, nekem is világosabb alig alvó a 2.5 hónapos kislányom. Nappal szenvedés, este meg elalszik 8kor és másnap reggel 6kor ébred.
2021. dec. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szuper, hogy kitaláltad ezt a módszert! Hetente 1-2 alkalommal megpróbálhatod ágyban altatni, hátha rákap, de ne stresszeld magad rajta! Nagyon ügyesen csinálod!
2021. dec. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Talán a babafészek jó lenne.

Én annak idején a szoptatós párnát hajtogattam be a kiságy a, hogy 3 oldalról körül olelje a babát, bevált.

Állítólag ilyenkor még szükségük van a szűk helyekre, mint bent volt, talán az overálban is biztonságban érzi magát.

De ha ez így működik, hagyd benne aludni.

2021. dec. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Már 6 hónapos a fiam, annyit változott az alvása, hogy overall nem kell, de kapucni igen😅 lassan nyár, hát izzadni fog azt hiszem 😅 fejére hajtom a kapucnit, oldalra fordítja az arcát, elbújik benne és már el is nyomta az álom.

2022. máj. 6. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!