Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tele hassal elalszik a baba?

Tele hassal elalszik a baba?

Figyelt kérdés
Ha a szopizásba nem alszik bele a babám (3 hónapos és már kb 4 hetes kora óta nem jellemző h bealszik), akkor lehet annak a jele hogy nem evett eleget? Nem sír szopizás után, csak álmosan nézeget ami persze idővel túlfáradásba megy át. Törvényszerű, hogy teli has = alvás? A súlya életkorának megfelelő, de most 2 hét alatt csak 10 dkg-t hízott (orvos erre nem mondott semmit), ez gondolkodtatott el.

2022. szept. 29. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam sosem alszik evés után. Sőt, ébredés után se. Nála általában eltelik 1 óra ébredés után, akkor eszik. Utána fent van még kb.1 órát, és utána alszik el. 4 hónapos
2022. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*ébredés után se eszik
2022. szept. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg jóllakott, csak azt próbálja a tudomásodra hozni, hogy neki máshogy könnyebb lenne elaludni :)
2022. szept. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as: hát igen, erre jutottam én is.:)) csak sokaktól hallom hogy kajakómába bealszik a baba és elkezdtem azon parázni, nehogy az legyen hogy eleget adok neki ahhoz, hogy ne nagyon reklamáljon, de “nem teszem tele a tankot” 😁
2022. szept. 29. 22:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy éhes kisbaba tuti nem marad csendbe és nézelődik békésen vagy kómásan.
2022. szept. 30. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az kifejezetten jó, ha nem alszik el az éves végére. A szoptatás /tápszer nem kapcsolódik össze az alvással, sokkal jobban fog aludni. Teljesen máshoz köti majd az alvást és nem jutsz majd el oda, hogy 100x kel egy éjszaka és csak cicivel alszik vissza.
2022. szept. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
#6, nekem cicin bealvós babám van, de eddig 4 alkalom volt a max ahányszor felébresztett, de többnyire 1x. 8 hónapos kora óta pedig egyszer sem, pedig cicin alszik el. Barátnőm fiát beteszed az ágyba és alszik. Aztán minden éjszaka 4-6 alkalommal követeli a mellét. 10 hónaposak mindketten. Nem ezen múlik, hogy pokollá teszi-e az éjszakákat egy baba.
2022. szept. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: pedig az esetek 90%-ában úgy alszik vissza a baba ahogy elaludt. Az altatás témában egymásra licitálnak az anyukák hogy kinek ébred többször a gyereke. Szinte mindegyik cicin elalvó. Aztán felébred hogy nincs a szájában és (nyilván) hiányolja.
2022. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az esetek nagy részében vissza tudna aludni máshogy is az a gyermek, csak hát miért tenné, ha nem muszáj. Én ezt tapasztaltam legalábbis a sajátomnál. Véleményem szerint nem maga a cicin elalvás okozza ezt a jelenséget, hanem az igény szerinti szoptatás. Én így vettem észre. Nem az elejétől fogva okozott gondot (többszöri ébredés cicit követelve), hanem egy bizonyos életkortól. Mikor már csak az elalváshoz és étkezesi céllal szoptattam, az éjszakai megébredéseknél pedig csak átöleltem, stb, akár tetszett neki akár nem (először nagyon nem), utána már csak hajnalban ébresztett (akkor megszoptattam), majd hamarosan már akkor sem keltett. Van aki ragaszkodik hozzá, hogy agyba-főbe szoptassa a gyereket, akár évekig. Ilyen ismerősöm is van nem is egy, és nekik még mindig nem alszik a 2-3 éves gyerekük.
2022. szept. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!