Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 éves gyereket hogyan szoktas...

1 éves gyereket hogyan szoktassam rá hogy elaludjon egyedül vagy visszaaludjon éjjel? (cicit reggel és este kap) éjjel 4-6 szor kel, vajon mikor fogja át aludni az éjszakàt? lehet ez ellen tenni, hogy mindenki nyugodtan tudjon aludni?

Figyelt kérdés
2022. nov. 22. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, 1 évesen így jártál. Van akinek az válik be hogy fektetéskor simizi a hátát vagy paskolja a popsiját, más látványosan lefekszik aludni a gyerek mellé és mondja is hogy anya is alszik. Szerintem viszont ez gyerek függő.
2022. nov. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2,5 éves a lányom és még nem sok átaludt éjszaka volt. Altatáskor igényli, hogy öleljem át.
2022. nov. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Miért kéne egyedül aludnia??? Rád van szüksége.


Lányom olyan 4,5 éves korától aludta át az éjszakát

2022. nov. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk addig nagyon kevés éjszaka volt,amit átaludt,amíg szopizott altatáskor,1,5 éves koráig (amúgy már nem evés miatt szopizott,csak megnyugtatásból).Utána is még velünk aludt,de jól aludt,pár hónapja költözött saját ágyba (most lesz 2,5 éves).Azóta hajnalban kel és átjön hozzánk,itt alszik reggelig nyugiban.Most kezdett félni a sötétben,abba a korba ért.Szóval nálunk a szoptatás elhagyása oldotta meg a gyakori éjjeli kelést,de van más,ami miatt felriad.De legalább csak egyszer és itt nyugiban alszik tovább.Altatni kell amúgy,mesélni szoktam neki és közben fogom a kezét.Éjjel,ha kel itt mellettem is vslamiért,visszaalszik szinte rögtön,miután megfogta a kezemet.Mi ezzel váltottuk ki a cicizést,úgy tűnik.Szerintem az még messze van,mire teljesen egyedül fog elaludni,de én örülök annak is már,hogy elég nyugodtan sikerült rászoktatnunk,hogy a saját ágyában aludjon el,egyszer sem volt sírás emiatt.De erre meg is kellett érnie.
2022. nov. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém volt, mert az első naptól kezdve át aludta az éjszakát. A fogzás miatt viszont rengeteg álmatlan éjszaka volt amikor 6-7 alkalommal kelt. Ezzel be is pótolta szinte az előtte lévő időszakot.15 hónapos és most megint nem kel éjjel egy-két hete. Mi most hagytuk abba a szoptatást és azóta este megtanulta szerintem vissza altatni magát ( szopja az ujját, a cumit nem fogadja el) . Este a szülői ágyban mellém fektetem és altató dalt kapcsolok, így alszik el. Beteszem a kiságyba és van egy zenélő ami egy kis nyöszörgésre elindul éjjel. Ja és van egy ilyen anyag vagy rongybaba amit mindenhová hurcol és vele is alszik. Segít neki vissza aludni, viszont azt nem várom el hogy egyedül aludjon el este. Most fog kapni egy leesés gátlós ágyat és költözik át a saját szobájába, ott könnyebb lesz mellé feküdni és elaltatni terhesen . Május 6-ra vagyok kiírva a kistesóval, gyógyszert kell szednem ezért hagytuk abba a cicizést. Viszont úgy nézki ez a legjobb döntés amit hoztam, mert már csak megnyugtatásra használta és emiatt kelt fel szerintem éjszaka többször.
2022. dec. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!