Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik?

Miért nem alszik?

Figyelt kérdés

Nyilván persze ezer oka lehet,tudom. De megváltozott nagyon az alvása a kisfiamnak.

Még pár hete letettem az ágyba, és elaludt. Aztán beteg lett, csak kézben és rajtunk aludt el.

Utána is kézben aludt el, de simán le lehetett tenni.

Most is le lehet, de kb.20-30 perc után felkel. Kézben visszaalszik, aztán vagy le lehet tenni, vagy nem.

Éjszaka is ezt csinálja. Ráadásul éjszaka nem is nagyon lehet letenni. Elalszik, beteszem, egyből sír. Felveszem, újra csend és nyugalom. Ezt eljátsszuk jó párszor, aztán alszik tovább reggelig. Általában 1x1-1,5 óra az éjszakai mulatság. Van, hogy 2x. A végére mindig megéhezik. De nem azért kel fel, mert eleinte simán alszik tovább rajtam. Csak másfél óra elteltével szerintem eszébe jut, hogy ha már fent van, eszik is. Olyankor sír is.

8 hónapos lesz a héten.

Foga nem jön, legalábbis nem ténylegesen. Nincs még megduzzadva se az ínye. Na meg az ha fájna neki, az fájna rajtam is. Meg fájna akkor is, amikor hajnalban visszateszem az ágyba.

Mi lehet a baj? Jó alvó volt eddig.

Eleinte evett 1x, aludt. Utána pár hétig átaludta az éjszakát. Utána ébredt, de csak cumi kellett.

Most meg ez. És egyszerűen nem tudom mihez kötni.


2023. jan. 9. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mind a 2 gyerekem 8hónaposan romlott el. Addig átaludtak az éjszakát, utána keltek. A kicsi 15hónapos, azóta tart. Átlagban 3-4x kel, de inkább többször. Van, hogy óránként.
2023. jan. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ekkor volt egy nagy borulás, úgy 1,5 hónapig tartott. Jött a foga felül, nagy fájdalmai voltak, és a mozgásfejlődés nagyon bezavart. Ahogy hátrafordult, már ébredt is fel, hason meg félálomban elkezdett kutyázni, amire felébresztette magát. Nálatok nincs valami mozgásfejlődési ugrás? Amikor stabilan mászott, akkor múlt el a lányomnál. Amúgy az ölemben/rajtam mindig megnyugodott, volt, hogy úgy aludtunk, hogy ő a karomban, én meg félig ülve a kanapén, mert végre aludt és nem mertem megmozdulni, ez az együttalvás minden fájdalmára gyógyír volt (és azóta is az). Amúgy simán lehet a foga is, mocorognak a csírák, csak még nem látszik annyira, és a te közelséged nyugtatja meg.
2023. jan. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mozgásfejlődés lehet akkor a ludas. Csak nem gondoltam, hogy ennyire.

Ha a hátára fordul, ő is azonnal fent van. Vagy emeli a fenekét folyamatosan, nyújtja ki a lábát.

Támaszkodva felül, és elkezdett felállni is. Most ezeket kb.1 hete. Most éjszaka is hol a kanapén aludtunk, hol a fotelben. A lényeg annyi volt, hogy ne tegyem le. :D

2023. jan. 10. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!