Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Sosem fogja megszokni, hogy...

Sosem fogja megszokni, hogy ugat a kutya? Mindig felébred rá?

Figyelt kérdés

A fiam most lesz 10 hónapos. A két kutyánk már előtte is megvolt.

Semmi másra nem ébred fel a fiam, csak az egyik kutya ugatására.

Pedig megy vonat a közelben, ami dudálni is szokott. Múltkor felújítottak a szomszédban (ikerház), konkrétan vésték a falat. Arra sem ébredt fel.

Vajon ezt megszokja valaha? Vagy így jártunk, és ez a bolond jószág mindig fel fogja verni?


2023. márc. 13. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Bolond joszag-ozas helyett talan tanitsd meg a kutyat!
2023. márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bolond jószág, de nem a rossz értelemben. Menhelyről lett örökbe fogadva most már 2 éve. Az előző helyen folyamatosan bántották. És azóta is fél. Tőlünk, közeli ismerősöktől, akik gyakran jönnek, nem. De mindenki mástól igen. Ha az utcán elmegy valaki, azt is ugatja. Mindenkit.
2023. márc. 13. 11:08
 3/10 A kérdező kommentje:
De amúgy előfordul, hogy a másik is ugat, de arra érdekes módon nem ébred fel a kicsi.
2023. márc. 13. 11:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a mai napig felkelek rá, ha nyávog a macska a kertben. Simán lehet, hogy ez így marad. Az én lányom mellett lehet porszívózni, podcastet hallgatni amíg alszik, de ha egy tányér hozzákoccan a másikhoz akármilyen gyengén, akkor azonnal fent van.
2023. márc. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

En is felkelek ra azonnal, ha ugat a kutyam. Bar o benti, nyilvan hangosabban hallom, mintha kint lenne. De hala a jo egnek nem orjong, nagyon ritkan ugat, csak kistestu es idegesitoen magas hangja van, ezt nem lehet nem eszrevenni 😂


Szoval nem hiszem, hogy ezt meg lehet szokni annyira (nekem 5 ev alatt nem ment), hogy teljesen ignoralja az ember.


Viszont a sok ugatas ellen lehet tenni. Mozgatni kell a kutyat naponta; setalni kell vele, mentalisan farasztani kell es akkor nem lesz kedve a falevelre is ugatni.

Ami mellesleg a szomszedoknak is rohadt zavaro lehet.

2023. márc. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Létezik nyakörv ugatás ellen, talán ráz, nem tudom.

Ne kövezzen meg senki, nem én alkalmazom, hanem az egyik ismerősöm.

Az a kutya tényleg bolond, csahol örökké, szomszédokkal állandó vita volt és ez lett a megoldás… használt, mert alig ugat, már lekerült a nyakörv jó ideje.


Amúgy, valószínű nem fogja megszokni. Mindenkinek van valami, amire “érzékenyebb”.

Unokaöcsémnek a vízcsobogás volt ilyen, lehetett füvet nyírni, fát hasogatni, bármit, de vizet engedni, azt nem.

2023. márc. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Letezik nyakorv, de legvegso esetben kene vele probalkozni. Pl ha orvosilag bizonyitottan ideggyenge a kutya es ok nelkul ugat a sok foglalkozas ellenere is.

Esetleg akkor. Es en mondjuk akkor se az aramossal probalkoznek, hanem a rezgossel, vagy van mar olyan is, ami illoolajat spriccel ugatasra es az a szag ugye idegesiti a kutyakat.


De az atlag magyar, csalados kutyatartoknal 90%-ban az a problema, hogy a kutya rohadtul unatkozik es azert ugat. Nyilvan tudom en is tapasztalatbol, mert gyerek es munka mellett nehez sokszor kello idot forditani a kutyara is, ezzel mi is kuzdunk, de megoldjuk.

2023. márc. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na unatkozni nincs ideje. :D

Sokat foglalkozunk vele (leginkább a férjem). Sokat viszi sétálni, futtatja. A másik kutyával is egész nap játszanak, birkóznak, fogócskáznak.

Az a baj, hogy fél. És ha fél, ugat. A menhelyesekkel tartjuk a kapcsolatot, azt mondták, időt kell adni neki. Javult is már rengeteget, de valószínűleg teljesen sosem fog elmúlni nála. Legalábbis ezt mondták.

2023. márc. 13. 12:07
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Kutyaiskola? Nincs vele saját tapasztalatom, de tudom, hogy a kutyának meg lehet tanítani, mikor ugasson, és mikor ne.
2023. márc. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem meg fogja szokni idővel. Mindent meg lehet szokni. Panelba költözve például sokan panaszkodnak a zajokra, én ott nőttem fel, semmi nem zavar.
2023. márc. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!