Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi kutya mennyire tudja...

Mudi kutya mennyire tudja megszokni a panellakást?

Figyelt kérdés

2020. okt. 11. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
A miénk nem panel, de 59nm, remekül elvolt.
2020. okt. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha rendesen van mozgatva, lefárasztva, és nevelve + nem unatkozik, akkor szerintem meg tudja szokni.

Ha még nincs meg a kutya, akkor csakis megbízható tenyésztőtől vásárolj, mert a mudi ugatós fajta, és egy szapis idegrendszeri gondokkal küzdő kutya nem előnyös a panelba.

2020. okt. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Valamiért sokakban él a tévhit hogy panel csak garzon lehet :D 70 m²es panelban lakok, mégcsak nem is új építésű...
2020. okt. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ. Egy mudinak napi szintű elfoglaltságra van szüksége és esőben sem elengedő a háztömböt egyszer “körbejárni vele” majd a kanapén heverészni.
2020. okt. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
91%

#3


“Igy van, csak tenyesztotol vegyel, foglalkozzal vele napi 25 orat es csak 30e ftos orijennel etesd kulonben sz*r ember leszel!”


Neked amúgy mi bajod a tenyésztőkkel, az orijennel meg azzal ha valaki sokat foglalkozik (nyilván nem “napi 25 órát”) a kutyájával ? Mielőtt kérdezed nem ez az életem legnagyobb problémája ,hogy te hogyan viszonyulsz ezekhez csak érdekel mert szinte minden második kutyás kérdésnél szarkasztikusan szidod, kigúnyolod ezeket. De miért ?

2020. okt. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Azert mert aki itt nem ugy viszonyul a kutyajahoz az folyamatosan fikazva van.
2020. okt. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
85%

#6


“Azert mert aki itt nem ugy viszonyul a kutyajahoz az folyamatosan fikazva van.”


De hogy máshogy lehet úgy ,hogy a kutya ne lássa kárát ? Mármint kifejtem bővebben, szóval:


Tenyésztők: igen, tudom, sok a magát tenyésztőnek valló tk hamisító szaporító is és tudom ,hogy volt példa olyanra amikor egy tenyésztő a tenyésztés mellett szaporításból “élt”. De az letagadhatatlan ,hogy a szaporítók miatt vagyunk tele kóbor/ gazdátlan állatokkal s miattuk vannak tele a menhelyek. Azt is tudjuk ,hogy ha jó idegrendszerű kutyát akar az ember akkor egy megbízható tenyésztőtől kell vegyen.


Táp: lehet sokféleképpen etetni egy kutyát de ha házimoslékon vagy alig 4% “hús”tartalmú tápon él akkor az mindenféle betegség, alultápláltság stb forrása lehet. A kutya meg ugye nem tud magának bevásárolni. Azt kell egye amit a gazdi 10-15-20 éven keresztül elérak.


Foglalkozás: fajtától és azon belül egyedenként is eltér ,hogy mennyit kell foglalkozni egy kutyával. Ha valaki panelba vagy csak simán bentre akar egy aktív szánhúzót vagy bármilyen munkakutyát az nyilván nem éri be napi 1-2 óra sétával. Sőt, még kertes házban se elég ennyi neki attól mert ki van engedve. Ez van, a kutya igényli ,hogy foglalkozzanak vele. Akinek nincs sok ideje rá az vagy olyat keressen aminek elég napi 1-2 óra séta vagy ne tartson kutyát.


Nincs ezen mit fikázni, gúnyolódni, ezek egyszerű ténymegállapítások. Az állattartás ezzel jár.

2020. okt. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a mudi terelő és ugatós, és a mudit tudtommal még nem rontották el, szóval több a munkaösztönű kutya közöttük, mentett sincs sok. A lakótelepen, ahol élek, van mudi, én kiegyensúlyozottnak látom. Szóval lehet panelban, de rendesen le kell fárasztani, hogy ne vegyen fel rossz szokásokat és ne utáljanak meg a szomszédok. Sportos gazdinak jó társa lehet.
2020. okt. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
#7 mondjuk egy menhely vagy fajtamentés is jó lehet
2020. okt. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!