Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szerintetek miért csinálja...

Szerintetek miért csinálja ezt elalvás előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár napja kezdődött, hogy a kisfiam akár egy órán át is aktív, miután leteszem aludni, míg korábban max. 15-20 perc alatt elaludt. Nem sír, nincs gond vele, csak játszik, rúgdossa a kiságy végét, a lábával a matracot, babrálja a rácsvédőt (nálunk muszáj lenni, mert ő fejrázós baba), megfordul az ágyban, meg ilyenek. De miért? Most nálunk itt sajna elég meleg van, arra is gondoltam, hogy emiatt lehet. Egyébként délután is csinálja, ami nem jó, mert túl későn alszik el és ugyebár túl későn is ébred fel. Még 2x alszik, 11 hónapos. Szerintetek? Nem elég fáradt? Pedig ásít is mikor teszem le aludni. Nem értem miért van ez, mivel nálunk stabil volt mindig is a napirend, ugyanakkor teszem le aludni mindig, fél nyolckor, de mostanában, fél 9-re alszik el csak. Tippek hogy miért? Köszönöm!


2023. jún. 13. 20:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kerek 1 óra és 10 perc volt ma, míg elaludt. Nem sír, gagyog néha, elvan teljesen. Fel-fel megyek, hogy megfelelő pozícióba tegyem a kiságyban, mivel úgy egyrészt kényelmesebb, másrészt ha felébred és vissza altatja magát, előnyösebb, ha a feje jó pozícióban van (mivel fejrázva altatja magát, mint írtam fentebb).
2023. jún. 13. 21:09
 2/12 anonim ***** válasza:
A kisbabáknak van hogy változnak az alvási szokásaik idővel és előfordul, hogy vannak olyan időszakok, amikor később alszanak el vagy korábban és ezt több dolog is befolyásolja, nyilván ahogy nő, változik, fejlődik az is lehet egy ok, meg ahogy írtad a meleg is lehet meg úgy egyébként a környezete. Próbálj meg esetleg szellőztetni, hogy kicsit hűvösebb legyen a szobájában, az is jó, ha nappal sokat játszik, mert akkor az segíthet lefárasztani, de alapvetően szerintem nincs okod aggódni, mert simán lehet, hogy ez csak ilyen átmeneti időszak és majd beáll magától a rutin megint.
2023. jún. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ahogy nő a gyerek, egyre kevesebb alvásra van szüksége. Lehet, hogy lassan el lehet hagyni a második délutáni alvást, vagy csak többet bír ébren lenni utána.
2023. jún. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Később sötétedik ők is érzik..déli alvást kellene bevezetni már neki
2023. jún. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért úgy mondja mindenki, hogy leteszem aludni? Mi baj van a lefektetem szóval?
2023. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5 ez most nagyon a temahoz tarzozik de tenyleg...🤦🤦
2023. jún. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A fiam 11 hósan állt át az 1 alvásra.
2023. jún. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam ekkor állt át az 1 alvásra. Ahogy nő kevesebb az alvásigénye.
2023. jún. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Én is gondoltam arra, hogy talán túl sok már neki a két alvás, de közben azt olvastam, hogy 14-18 hónapos korukban szoktak átállni a babák egy alvásra. Így féltem, hogy túl korán ugrok bele a dologba, hisz az még minimum 5 hónap, ami elég sok idő.

2023. jún. 14. 08:04
 10/12 anonim ***** válasza:

A gyerek elfelejtette olvasni amit te, ha érted...

A gyerek igényeit vedd figyelembe, ne az internetet.

2023. jún. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!