Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másfél éves kisfiam nem...

Másfél éves kisfiam nem alszik. Miért? Hasonló tapasztalatok? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Maximum másfél órát alszik egyszerre aztán másfél órát rajtam csüng, cicizik vagy sétálgatnom kell vele. Ilyenkor ő alszik tovább de ha leteszem elkezdi dobálni magát, sír. Valamikor 20 percekre tudom lerakni csak azt is úgy, hogy előtte órákig kínlódok vele. Ki vagyok készülve már, nem bírja az idegrendszerem ezt az éjszakázást. Hajnali fél öt van, eddig aludtam 2x egy órát. Miért csinálhatja ezt? Volt valakinek hasonló a gyereke? Meddig tartott? Nem kívánom, hogy átaludja az éjszakát de legalább 3-4 órát jó lenne egybefüggően aludni.
2023. szept. 15. 04:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy születésétől kezdve szinte mindig ilyesmi a helyzet. Nagyon ritkán van egy-egy jó éjszakánk.

Bocsánat ha nem fogalmaztam érthetően, vagy helyesírási hibák vannak de nagyon fáradt vagyok.

2023. szept. 15. 04:26
 2/13 anonim ***** válasza:
Szegénynek nem lehet valami hasfàjàsa amit nem tud elmondani?
2023. szept. 15. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Csak a saját tapasztalataim alapján tudok bármit mondani.

1. Mikor altatod? Nincs túlpörögve este? Az okozhat (nálunk okozott) ilyet.

2. Eszik tejterméket lefekvés előtt? Fiamnál azt vettem észre, hogy ha tejeset kapott délután/ kora este rossz éjszakánk volt, de mire erre rájöttem, volt egy hónap is, annyira nem gondoltam erre.

2023. szept. 15. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy fáj neki valami mert ő alszik csak kellek neki hozzá én is, így én nem tudok.

Az apja 7 körül ér haza, attól mindig felpörög, aztán 8kor fürdés utána altatás. A tejterméket megfigyelem majd, köszi a tippet.

Egyébként egy jó kedvű, szinte mindig mosolygós értelmes kisfiú de ettől kikészülök már.

Gondoltam, hogy elválasztom mert lehet a cici miatt csinálja ezt, de kiborul ha nélküle próbálom altatni.

2023. szept. 15. 05:30
 5/13 anonim ***** válasza:

1.5 évesen még a szepa is képbe jöhet :(

Cici az tetézi ezt bőven, úgy vettem észre én is, de neked kell mérlegelni, hogy leválasztod-e, vagy sem. Bírod-e az éjszakazást még.

2023. szept. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A választ nem tudom, de mi is ebben szenvedünk.

Születése óta iszonyú rossz alvó.

Sosem volt hasfájós, a fogzás sem hatotta meg.

Én a cicire fogtam. 10hónapos korában leválasztottam, addigra kivoltam lelkileg, idegileg, mindenhogyan.

Semmit nem javult az alvása.

1éves koráig kitartott ez. Utána egyik éjszakáról a másikra javulás lett. Az óránkénti kelésből 2 kelés/éjszaka. Mire hozzászoktam (hiába nem kelt a gyerek, én akkor is virrasztottam, megszokta a szervezetem), kb másfél évesen újra elromlott.

Hiába az együtt alvás, semmi nem segített.

Hó végén lesz 2 éves. Azóta ismét óránkén kel, sokszor sírva.

Én ismét zombi vagyok.

Mi voltunk vizsgálatokon, semmit nem találtak.

Azzal nyugtattak, hogy semmi sem tart örökké. Köszi.

Lassan bölcsi kezdés, én megyek vissza dolgozni, nem tudom mi lesz így.

2023. szept. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6-os szerintem a bölcsöde még javíthat is az alváson, ha jól lefárad napközben.

Azt mondják idegrendszeri érés kérdése az alvás, ezért elkezdtem neki már korán omega3-at adni. Nem tudom placebó-e, de nekünk ha nincs fogzás átalussza az éjszakát. Igazából mindenkinek javaslom kirpóbálni, mert nincs mit veszíteni. Illetve, ahogy fent írom, a tejtermékekből vettem még vissza, mikor kitapasztaltam, hogy esetleg az esti tejpép/tejbegríz lehet a gond.

2023. szept. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Amikor felébred megvígasztalod (jobb esetben nem veszed ki,lehet az ágyban simogatni, susogni neki - fehér zaj -, ilyenkor nem kell visszarakni, egyszerűen idővel elalszik) és visszarakod mielőtt bealudna (ha alvás közben rakod vissza az az utolsó emléke hogy kézben van, amikor megébred és látja, nem vagy ott hiányolni fog). Valószínűleg újból elkezd tiltakozni, kezdődik elölről, megnyugtatod, visszaalvás előtt visszarakod. Idővel el fog aludni így is, közben a következő dolgokat tanulja meg: 1, ha sír ott vagy, nincs magára hagyva, 2, egyedül is lehet aludni.

Az első éjszaka rémes, nekünk a harmadikon már csak egyszer ébredt.

Most sem alszol, érdemes ezt a pár éjjelt rászánni. Egyet ne csinálj, menet közben ne kezd el mégis újra kézben altatni, így csak nehezebb lesz a leszoktatás.

2023. szept. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7!

Nálunk az omega 3at kapja, de semmi.

Tej és társaira kb fél éve ki lett vizsgálva. Minden negatív. Igaz nem az alvás miatt, hanem a súlygyarapodása miatt küldték oda el.

Amúgy sem vagyunk nagy tejesek.

2023. szept. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

1 éves koráig másfél óránál tovább nem aludt egybe.

Nekünk szakember javasolta, hogy aludjon külön.

Akkor kezdett el rohamosan javulni a dolog.

Még mindig botrány :D de ezt már csak én élem meg rossznak mert kiégtem ebben a nemalvásban. Most 1x kel, de kb 2 naponta fent van egy órát vagy mellette kell maradni, ami nekem nem sok alvás. De a korábbinál, és amit leírtál annál azért sokkal élhetőbb.

(Másfél éves kislány)

2023. szept. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!