Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Még is miért nem alszik...

Még is miért nem alszik szibte semmit a kislányom?

Figyelt kérdés

11,5honapos a kislányom, cicis és tápszeres is az első perctől kezdve (mivel nem volt tápláló a tejem így a cici csak kiegészités az elejétől fogva) na de van egy napi rutinunk napközben 2x alszik kb 20percet soha nem alszik többet vagy ritkán de jellemzőbb hogy max 20perc van délelött is meg délután is. Ha elkön az este fél 7kor fürdés vacsi és utána énekelek neki és alvás (még ringatva alszik). Régebben cicin aludt el ilyenkor este de 5hónapos kora óta ha cicin próbálom altatni csak vergődik csavarja a testét meg ki be ki be kapdossa a mellem (fogak megjelenésével ez már fájdalommal jár sokszor) most már hajnalban is 1x kap cicit de miután ivott picit vissza ringatom. De most már nagyon nagyon rég óta nem alszik összesen 9-10 óránál többet(az is felszínes alvás), és rengetegszer felkel van hogy 6x. Próbáltam hogy köztünk aludjon de akkor még rosszabb és vissza se akar aludni. Volt valakinél hasonló gyanakodjak valami komolyabbra mint a szokásos problémák. Itt pl a szeparációs szorongásra gondolok (bár ha az lenne aludna ha mellettem van de akkor sem alszik) vagy fogzás stb, én már megszoktam hogy nem alszom semmit de aggódom azért érte hogy így hogy fog normálisan fejlődni a picikém,így hogy ennyire keveset és ennyire felszínesen alszik egész éjjel meg napközben is folyton nyűgős és hisztis, valami tanácsra lenne szükségem vagy vigyem el orvoshoz ezzel mit gondoltok?


Egy 11,5hónapos édes kislány aggodó anyukája kérne egy kis tanácsot vagy csak meghallgatná hogy másnál is volt/van ilyen vagy csak nálunk



#11 hónapos #alvászavar #Gyakori éjjeli ébredés
2023. szept. 28. 02:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk éjjel nem volt gond, de nappal mikor átálltunk az 1 alvásra, jobban és többet aludt 11 hónapos volt
2023. szept. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen egy napotok? Van zenelo jateka? Megy a hatterben allandoan a tv vagy zene? Vagy esetleg konkretan nez meset?

Mennyit vagytok kint?


Ha tul sok ingert kap, tul porgos egy nap, keveset van levegon, akkor az kihat az alvasara is.

Viszont egy 11 honaposnak 9-12 ora az alvasigenye a nagykonyv szerint.

Tehat ti meg benne vagytok ebben, de ha azt mondod, tul feluletesen alszik, akkor lehet ilyesmi miatt.

2023. szept. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fiam most pont ugyanez. Ő kezd átállni a napi 1 alvásra, de néha visszaesik a 2 alvásos fázisra. Imádkozom, hogy végre lezajlódjon a folyamat, mert a napi 2 alvásos napján nehezebb vele éjjel, viszont néha még igényli, mert hullára fáradt ha nem kapja meg. Néha meg tök jól elvan 1 alvással is...
2023. szept. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Háttérben szokott menni gyerekzene de általában a kis hangszoron mert szereti nagyon ha zenélünk, tapsikol meg rázza magát mosolyog. Egyébként mindennap 7kor felkelünk reggeli ilyen 9fele séta illetve játszótér mert imád hintázni ilyenkor viszek magammal gyümit is mert 10fele szoktunk mindig enni, ha itthon vagyunk akkor kap hozzá baba kekszet aztán 11fele igényli az alvást még így ebéd előtt egy picit alszik kb 20percet mint írtam de nagy ritkán 1órát is de az nagyon ritka. Ebédelünk utána játék, általában minden érdekli aminem a saját játéka(palack, papucsok meg konkrétan minden) aztán 4fele megint alszik egy fel orát max ilyenkor kelés után mindig kap joghurtot mert imádja meg egy kis szendvicset (imád enni hálisten nem is válogatós) és akkor fél 7kor fürdünk utána vacsi van és általában fél 8 de inkább 8 fele már alszik, de max 1,5ora mulva felriad vissza altatom utána éjfélig elalszik de éjféltől 4-5x is képes kelni... Gondolkodtam lehet hogy a matracával van valami vagy cska közelségre vágyik de ha meg áthozom hogy velünk aludjon egyből felül beszél menni akar abba a pillanatban, mellre teszem akkor msg tekereg kiköpi utána vissza és ezt játszuk fél orán keresztül amíg meg nem unom általában és maradok annál hogy elringatom állva de ilyenkor os van hogy egy orámba is tellik mire elalszik
2023. szept. 29. 04:05
 5/6 A kérdező kommentje:
Mesét talán eddig életében 2x nézett de akkor se nagyon kötötte le hálisten inkább ment játszani vagy ment a kutyusunkhoz mert imádják egymást, de ez hogy nehezen is alszik vissza most is 2oraja ringatom es egyszsruen felorabjent felsir
2023. szept. 29. 05:03
 6/6 anonim ***** válasza:

3-mas vagyok én írtam, hogy a fiam ugyanez sajnos.

Hát ma éjjel is "műsort adott" sajnos. Saját ágyában sírt, ha magunk közé vettük felült és játszani akart velünk. Kizárólag a ringatva mászkálás jött be neki, de már nem vagyunk hajlandók 2.5 órán át mászkálni egy 10 kg babával (férj is kiveszi a részét szerencsére az éjszakából).

A menetrendünk hasonló a tietekhez. Gondoltam már arra, hogy a szepa mellett a tejtermék is lehet problémás. Nappal aktív a gyerek, de most tanul járni, lehet, hogy az is befolyásolja.

Ha csak 1x alszik jobb az éjszaka, de néha túlfárad szegény és akkor éjszaka 1 óra garantált ordítás van este 10-11 között.

Van, hogy képes átaludni az éjszakát heti 1x, olyankor tudunk mi is pihenni, erőt gyűjteni a férjemmel. De már csak a túlélésre megyünk többnyire.

Kitartást nekünk és mindenkinek, aki most ilyen helyzetben van!

2023. szept. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!