Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tudok az 5 éves kislány...

Hogyan tudok az 5 éves kislányomat önálló alvásban segíteni?

Figyelt kérdés
Egy hónapja teljesen magától elkezdett aludni a saját szobájában a saját ágyában. Amikor egész éjszaka nála alszom, akkor nyugodtan végig alussza az egészet. De anikor átmegyek a hálószobába aludni miután elaludt, akkor olyan 3-4 óra múlva felkiált. Ilyenkor mindig átfutok oda és onnantól vele alszom miután megnyugtattam.
2023. szept. 19. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Az a baj, hogy kicsit szerintem már késő.. 5 éves és eleve nem kellene éjjel felébrednie. Mivel viszont már nagy, ha nem talál ott (a megszokott módon) akkor igenis ki lesz élezödve arra, hogy ha áthív, utána már ott maradj.

Nekem a fiam mindig a saját ágyában aludt. Éjjel se vettük ki, akármi is volt, nem tettük magunk közé, ha felébredt visszaaltattuk.

De hálisten alig volt ilyen 1 éves kora után. De ha mégis, és kérlelt, kicsit odamentem, elmondtam neki, hogy mindenki a saját ágyában alszik, miután elaludt visszamentem én is a helyemre aludni. Kb 2,5-3,5 éves kora között volt néha, hogy ki akarta erőszakolni, maradjak ott, de nemtettem. Így reggelente se kelt soha arra hogy ott vagyok vele. Megszokta. Mindenkinek jobb így. Ő is mindjárt 5 éves. Szerintem ebben a korban màr amugy fel tudja fogni ezeket a dolgokat, màs kérdés hogy nem szokta-e meg nagyon a más módokat, mert akkor viszont pont elég nagyhozzá, hogy továbbra is kikövetelje.

2023. szept. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt próbáltad, hogy miután felriad, visszaaltatod, de nem maradsz ott vele?
2023. szept. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de nem tudok fél óránként átfutni vissza hozzá.
2023. szept. 19. 18:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor felkiált, akkor tényleg fel is ébred, vagy csak álmában kiabál?
2023. szept. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Biztos hogy felébred. Addig kiált fel, amíg ott nem alszom. Mindig észreveszi, amikor a hálószobába megyek.
2023. szept. 19. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!