Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Traumatizálom a 9 hónapost ha...

Traumatizálom a 9 hónapost ha estére az apjával hagyom ha eddig szinte csak én altattam?

Figyelt kérdés

Csecsemő korában az apja is el tudta altatni, de aztán valahogy szép lassan teljesen rám hárult ez a feladat. A baj az, hogy nem túl jó alvó. 3-4-5 alkalommal szokott kelni egy este. Olyankor cicizik is. Tápszert, tejitalt nem fogad el, a cumisüveget a szájába sem hajlandó venni ha látja hogy nem víz van benne hanem valami fehér lötyi.

Elegem van. Hogy csak én húzom az igát este-éjszaka. A férjem meg szépen csinálja a saját dolgait vagy alszik. Lassan nagyon érik bennem, hogy a fürdés utáni cicizés után otthagyom őket kettesben és boldoguljanak. Egyedül sírni soha nem hagyná őt a férjem. De ugye megetetni nem tudja (bár lehet pár óra üvöltés után lecsúszna a tápszer vagy max kapna rendes kaját). De a legjobb az lenne ha megszokná hogy nincs kajálás este. Direkt kap mindig rendes vacsit is, meg szopizik is, úgyhogy éhen nem akarhat halni.

A másik baj, hogy én ringatva szoktam elaltatni, csak ìgy tudom. A férjem meg mindig valami alternatív módszerekkel próbálkozik ha rámordulok hogy csinálja ő is. Magára fekteti, vagy mellé fekszik és simogatja. De szinte soha nem sikerül így neki még csak lenyugtatni sem, nemhogy elaltatni. Szegény kicsi csak üvölteni szokott így egyre mérgesebben. Úgyhogy a vége mindig az, hogy visszaveszem tőle mert nem bírom hallgatni. De ez így tényleg nem mehet örökre, nehéz is már a járkálva ringatáshoz.

Szóval a kèrdés, hogy sérülhet ebben, ha én teljesen kiadom a kezemből a gyeplőt, és magukra hagyom őket? Amúgy szereti az apját, nap közben simán elvan vele. De este csak én kellek, nyilván engem szokott meg, plusz ugye nekem van mellem. Én viszont kezdek becsavarodni már.



2023. okt. 17. 11:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
17%
Jó hamar meguntad a gyereked. Eszembe nem jutna ott hagyni senkivel mikor tudom, hogy rám van szüksége.
2023. okt. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
21%

Hogy oda ne rohanjak becsavarodsz mert el kell altatni este a gyereket.

Pár óra uvoltes után lecsúszna a tápszer is

Ennyi eszed van,hogy nem érdekelne,hogyha üvöltene a gyereked mert téged akarna?

2023. okt. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
Teljesen érthető, amit érzel, de trauma lesz neki ettől még és akkor is, ha elfelejti. Most nem a feminista igazság szemszögéből írom, hogy az apja ugyanolyan szülő (és legyen is), hanem a gyerek szemszögéből, aki csak a jelent tudja értelmezni és még most elvileg a szeparációs szorongásnál tarthat, azaz nem feltétlenül tudja már, hogy ha elmégy, akkor MAJD visszajössz.
2023. okt. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%

Dehogy lesz trauma. Az én férjem is megbirkózott a feladattal, amikor pont a fiunk 9 hós korában elmentem 2 éjszakára is. Semmi törés nem volt, nem változott meg a baba viselkedése, a szoptatás is folytatódott, mintha mi sem történt volna. Pedig be voltam tojva rendesen, hogy mi lesz, mert nálunk is sok volt a kelés éjjelente, és cicizett ilyenkor.

Tudod mi történt? Semmi. Kicsit többet sírt aznap este, mint szokott, de messze nem órákat. Éa a tápszert is elfogadta olykor.

2023. okt. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
38%

Egy 9 hónapos még teljesen normális hogy kel éjjel. Ha a férjed nem dolgozik akkor keljen hozzá Ő is.

Amennyiben Te vagy otthon vele és Ő dolgozik akkor hagyd pihenni. Búcsúzott gyerek hogy nem voltál felkészülve ezekre a dolgokra?

2023. okt. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

Miért lenne baja a gyereknek attól ha néha az apja altatja el?

Igen is, ugyanolyan szülője neki mint te, hát rég rossz lenne ha ez traumatizálná, hogy az apja van vele az esti lefekvéskor.

Meg fogja szokni, hogy van ahogy anya altat, és van ahogy apa, különbséget tud tenni kettőtök között, nem is értem a kérdést.

2023. okt. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
58%
Húha... Véranyu szag lett itt hirtelen, szellőztessetek kicsit...
2023. okt. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
Semmi baja nem lesz a gyereknek. Az apját ismeri, szereti. Nálunk nincs is üvöltés a ciciért, ha nem vagyok a láthatáron. Olyankor elfogadja az anyatejet cumisüvegből és megnyugszik az apja vállán is. Ez a sok ősanya nehogy bűntudatot keltsen benned, nem örökre mész el, csak néha 1-1 estére szeretnél. Mindenkinek kell a feltöltődés, és utána sokkal jobb szülője tud lenni a gyerekének.
2023. okt. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Kettő szülője van. Teljesen normális ha az apja altatja el, te meg jobb ha elmész otthonról, hagyd az apát érvényesülni. Trauma? Nem gondolod, hogy ez sértő az apákra nézve? Nő vagyok, de akkor is. Soha nem gondoltam olyat, hogy trauma lenne ha az apja altatja el.
2023. okt. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
44%
Hááát nemrég pont végighallgattam egy pszichológus (Berentés Éva) könyvéről (Mindenható gyermekkor) való beszélgetés-sorozatot és most azt látom bizonyítottnak, hogy ekkoraként, ha téged akar, baj másra hagyni, legyen az apuka vagy nagyi, akkor is, ha csak pár óra és jól megvannak. Szóval bár nem vagyok véranyu személyiségem szerint, hisz hagytam a gyerekeim az apjukra, sőt bölcsisek is voltak, de most már ennek ismeretében másképp csinálnám. (És ettől még nem akarom az apákat felmenteni az alól, hogy felelősséget vállalva érte feltalálhassák magukat gyerek körül, és igenis támogassák a társukat, ha az fáradt.) De ezek tipikusan olyan kisebb traumák, amikre aztán hiába nem emlékszünk, a tudattalanba épülnek és befolyásolják a későbbi kötődési képességet vagy a világba vetett bizalmat, önbizalmat, szóval hogy milyen személyiség lesz. Tehát elfogadja idővel a baba és van jól, hisz a jelenben élve könnyen túl vannak mindenen, mégis viszi majd magával. Ahogy mi is visszük, amit anyánktól kaptunk, és ahogy ő is csak azt hozta (szóval hibáztatni sem lehet senkit és nem tud tökéletes lenni senki, nem így írom). Ez persze csak egy álláspont, de aki véleményezni akarja, előbb hallgassa meg az előadást a Klubrádión, fent van a neten, ha rákerestek. 3.
2023. okt. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!