Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyire jellemző, hogy a...

Mennyire jellemző, hogy a körzeti gyerekorvosok türelmesek, kedvesek a gyerekekkel ? Találhatok olyan gyerekorvost, aki odafigyel arra , hogy ne traumatizálja a gyereket?

Figyelt kérdés

Úgy érzem a gyerekorvosunk egyáltalán nem fektet abba energiát, hogy megpróbáljon kicsit higgadt, kedves lenni a gyerekkel lenni és ez engem nagyon zavar. Szakmailag dicsérik, ezért választottuk őt, de emberileg egy nagy nulla. Amikor belépek a rendelőbe , nem köszön vissza. Oltás alkalmával voltunk nála legutóbb, a kislányom retteg tőle, amikor meglátja már akkor nagyon sír. Odajött az orvos, annyit mondott neki hogy "jólvanmár, a java még csak most jön"... hátracsavarta a karját és beledöfte a tűt a már amúgy is ordító gyerekben, úgy, hogy rossz volt nézni. Aztán egy masodperc múlva már toporzékolva várja, hogy vigyem kifelé a gyereket. Fel se tudom öltöztetni, pucéran viszem ki a váróba minden alkalommal, mert szabályosan rugdosnak kifelé a rendelőből hogy jöhessen már a következő. Olyan az egész mint egy futószalag. Nem is tudja kik vagyunk, a gyerekem nevét sem tudja

Pár hónapja egy betegség miatt voltunk nála magánrendelésen, amikor megkérdezte, hogy melyik körzetbe tartozunk... és mondtam neki hogy hozzá tartozunk.... fogalma sem volt kik vagyunk. (Aznap épp körzeti rendelése nem volt, ezért vittem hozzá magánba) . Nekem ez az egész mostmár több, mint felháborító. Nem akarom hogy a kislányomat egy életre traumatizálja, hogy aztán egy ártatlan vizsgálatnál is ordítson. Normális ez a viselkedés? van rá egyáltalán esély hogy találok olyan körzeti gyerekorvost, aki szakmájában is elismert és egy minimálos időt szán arra is, hogy a gyereket megpróbálja megnyugotatni? Vagy ez itt Magyarországon csak magán úton működhet, hogy egy kis empátiát, kedvességet is kapjunk?

Kinek mi a tapasztalata a gyerekorvosával? Őszintén érdekelnek a különböző vélemények a témával kapcsolatban...

Lehet hogy orvost kellene váltanunk emiatt, vagy én spilázom túl?



2023. febr. 7. 12:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Én váltanék, mert bunkó. Az én kislányom is fél, ha oltást kap, pedig vele nem gyökerek. Mondjuk nemsoká én is váltok gyerekorvost, mert nem szeretem, ha valaki lekezelően bánik velem.
2023. febr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a gyerekorvosok teljesen normálisak, rendesek szerencsére, igaz ez szerintem téged nem vigasztal. A mi gyerekorvosunk - szerencsére ritkán kell menni - felvilágosít, elmagyaráz mindent. Amikor covidosak voltunk és a gyerek semmit nem volt hajlandó sem enni, sem inni, felhívtam hogy mi legyen, és mondta adjunk neki másnapig időt, ha romlik vagy változatlan, másnap kijön személyesen és megnezi.


Igaz ha nem azok lennének sem nagyon lenne válogatási lehetőség, max magán, de az még szerintem már nagyobb távolságra lenne, és nem biztos hogy egy bagatell dologgal elindulnék 20km-re...

2023. febr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Na, hogy a kérdésre rendesen válaszoljak, ha nagyon nem szimpi akkor váltanék, mert szerintem nem jó a bizalmatlan szülő-orvos kapcsolat.


De azt sem várnám hogy a gyerekeim vigyorogva menjenek orvoshoz, hát basszus egy oltás fáj, naná hogy megy a műsor előtte... Pont az előző kommentemben dicsért orvos mondta nekem halkan mosolyogva, amikor a lányom oltás után puszilgattam és mondogattam hogy "semmi baj, semmi baja", hogy "hát most szúrtam bele egy tűt, hogyne lenne baj". Annyit tudok tenni hogy nyugodt maradok és nem teszek rá egy lapáttal pluszban.


Kettes voltam.

2023. febr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A mi kórzetisünk a 2hetes gyerekemet megrángatta.

A kórházban levett vér nem volt jó, küldtek levelet, hogy a gyerekorvos a mellékelt papírra csöpögtessen vért, mármint a gyerekét, azt küldjem vissza.


6 helyen bökte meg, nem jött vére.elkezdte rángatni. A 2hetesem ordított. Erre majdnem hozzámvágta a gyereket: hallgattassam el, mert ő így nem tud dolgozni.


Akkor láttuk utoljára.


Inkább behordom (mostmár a kicsit is) a városba, 25km-re, ahhoz a dokihoz, aki nekem volt a gyerekorvosom.

2023. febr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A mi orvosunk nagyon kedves, de mégis ugyanaz a futószalag amit írtál megvan. Sürögnek forognak 4en a szobában keresztbe kasul beszélnek azt se tudom ki szól nekünk. Aztán egy kérdést se tudok feltenni már kinn is vagyunk.

Amúgy én másikhoz kértem magunkat alapból mert akuhez tartozunk arról csak rosszat hallottam. Megelőzte a hírneve.

2023. febr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nincs rendben és én mindenképp orvost váltanák.

A mi gyerekorvosunk nagyon jó. Nem a körzeti, sógornőm szerint amúgy ő is okés. Mi először se körzetihez mentünk, hanem a szomszédos településre. Kedves volt az a dokinő is, de állította hogy a 2 hetes babámnak húgyúti fertőzése van, zokogtam a kórházig, ahol közölték hogy semmi baja nincs. Aztán gyorsan váltottunk, be is költöztünk megyeszékhelyre. Ahhoz a dokihoz mentünk, aki nekem is a gyerekorvosom volt anno, szóval egy idősebb úrról van szó. Nagyon kedves a fiammal, empatikus, amikor egy dolog miatt sírva hívtam fel biztosított róla, hogy minden rendben (nem is lett probléma) majd másnap felhívott hogy sikerült-e megnyugodnom. A gyerek a legtöbb oltásnál nem is sírt. Illetve ez a doki képzi magát és tisztában van a mostani ajánlásokkal is. Csak azt sajnálom, hogy valószínűleg nem tőle fog menni a fiam a felnőtt orvoshoz.

2023. febr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Én úgy vagyok vele, hogy ha velem nem is kedves, de a gyerekkel az lenne, akkor biztos nem váltanék. De ő se velem, se a gyerekkel nem kedves... és pláne hogy én is e.ü. dolgozó vagyok, tudom hogy hogy kell úgy beadni egy szurit hogy az ne fájjon, és hogy a gyerekeknél mennyit tud számítani pár másodperc figyelemelterelés vagy 1-2 kedves mondat. :(

nekünk van lehetőségünk váltani, de szakmailag ez az orvos annyira jó, hogy eddig ez volt a fő szempont. De mostmár úgy érzem, hogy ez nem elég indok, mostmár tenyleg féltem a kislányom lelki épségét és hogy később hogy fogja viselni az orvosi látogatásokat ezek után a traumák után.

2023. febr. 7. 13:06
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát én leváltottam az elsőt, mert velem oltárira bunkó volt. Kérdeztem valamit, és kiröhögött. Azóta a harmadik dokit fogyasztjuk költözés, meg nyugdíj miatt, és mind normális volt, a gyerekek sem féltek tőlük soha.
2023. febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal váltanék, számomra a stílus maga az ember, akármekkora szakember is, pláne ha még a gyerekkel is bunkó, akkor nem gondolkoznék sokat.

A körzetis gyerekorvost az első, 1 hetes vizsgálaton leváltottam. Azt állította, hogy el van törve a kulcscsontja a babának, illetve szerinte nincs lépegető reflexe, és szerinte ez egy agyi károsodás jele. Mindezt ilyen nyersen, szintén futószalagszerűen. Amikor megkérdeztem (pityeregve), hogy most mi lesz, hogyan tovább, “ő azt nem tudja, ránéz 2-3 hét múlva”. Hadd ne mondjam, hogy másnap már másik gyerekorvosnál jártunk másodvéleményért és egy Dévényes szakemberhez is elvittük, makkegészséges volt a kisfiam, nem volt eltörve a kulcscsontja sem, a mozgásfejlődése tankönyvien alakult, már 1 éves és tökéletesen jár magától is. Szóval szerintem ti is szabaduljatok a káros dokiktól!

2023. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A mi gyerekorvosunk kedves, aranyos, nem is fél tőle egyik gyerekünk sem.

Érthetetlen számomra, miért ragaszkodsz hozzá. "Szakmailag annyira jó" - miért az összes többi síkhülye a szakmájához? Fogalmam sincs, hogy a mi orvosunk szakmailag mennyire jó, mert laikus vagyok. A gyereket ellátja rendesen és aranyos mindenkivel. Nekünk ennyi elég.

2023. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!