Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi lehet a gond? Mi romlott...

Mi lehet a gond? Mi romlott el ennyire?

Figyelt kérdés

Azt se tudom hol kezdjem olyan szinten kivagyunk már, és többrétű a probléma.

17 hónapos a kislányom, kb szeptember közepén elkezdte, hogy éjjelente akár 5-6szor is kér inni, és nem alszik.( Amúgy nem iszik sokat, van, hogy pár kortyot) Előtte egyszer ivott a nagy melegben és ennyi, most azóta van,hogy félóránként/óránként. Próbáltam leszoktatni, de hányásig képes üvölteni. Cukra rendben van, többször is ellenőrizve lett, nem csak éhgyomorra.

Amúgy saját üvegből issza, csak mivel eldobálja, nem találja, ezért az állandó üvöltês, hogy neki víz kell.

Többen azt mondják a fogzás miatt csinálja, mert 2,5 hónap alatt a meglévők mellé még 8-at kinövesztett, most épp a 4 szemfog jön egyszerre.

Ekkor az éjszakai rossz alvások miatt elkezdett a szokásos 6 óra helyett 7-kor kelni, így gondoltam a délelőtti alvás nem fér bele, mert azt tudni kell, hogy az altatások is sokszor 1 órába telnek. Így elkezdtem azt csinálni, hogy fél 12-12 között vittem aludni egy hosszabb alvásra fél 3-3-ig, ami kb pont egybeesik a bölcsis napirenddel, amit egyébként 2 hónap múlva kezd.

Na azóta valami katasztrófa minden. Szenved egész délelőtt, mert nem bír ébren 4-5 órát, van, hogy a délutáni alvása is rossz, de az éjszakai még szörnyűbb lett. Ott tartunk, hogy non-stop fáradt, nyűgös, kezelhetetlen.

Nem tudunk visszatérni a 2 alváshoz, többször próbáltam. Ha elalszik délelőtt, biztos, hogy nem alszik délután, pedig kb összeesik a fáradtságtól.

Tegnap délelőtt aludt 1,5 órát, majd fent volt 8at estig, hiába akartam elaltatni. Utána amikor este elaludt kb sikerült neki 3 órát aludni, majd 3 órát vergődni félálomban.

Most hajnal 5 óra óta megint fent van, és nem is tud aludni csak tombol, és ásít.

Olyan mintha már belekerültünk volna egy ördögi körbe, és nem tudom hogyan lehet kiszállni.

Most addig ez lesz, amíg ez a 4 szemfog kijön? Vagy mitől lehet ez? Fogzásra használunk már minden szirsz*rt, semmit se érnek. Gyógyszert meg nem adhatok állandóan, pedig akkor rögtön kidől, ebből is látszik szerintem, hogy a fájdalom miatt van minden.

Én már olyan fáradt vagyok, hogy sokszor szédülök és majd' összeesek, mert van, hogy csak 3-4 órát alszom.


Lesz ez mostanában jobb? Nem magam miatt, miatta. Nagyon aggódom, hogy baja lesz ebből az alig alvásból. Meg elég nehéz vele, mert így sokszor olyan, mintha megszállta volna a kisördög.


2023. okt. 29. 05:46
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Egy alvásra kéne átállni .

Fiam egy éves korától fixen minden nap délben jár aludni,kettőig-fel háromig alszik.

Este fél kilenckor kidől,és reggelig alszik

19 hónapos lesz nemsokára,és nekünk is most jöttek ki a szemfogak,most kettő rágó jön egyszerre.

2023. okt. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jaj és fél adag nurofent adhatsz neki nyugodtan esténként.

Én is úgy csináltam,ha nyűgös volt a fiam,akar négy napon keresztül is kapott este fél adag nurofent.

2023. okt. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mindenképp az egy alvásra akarom átállítani, de azóta mindig nagyon fáradt. Mondjuk nyilván nem segít, hogy az éjjelek is katasztrofálisak a fogai miatt.

Adtam már neki párszor Nurofent vagy Panadolt (mindig fél adagot), de most annyira fáj neki, hogy kb minden egyes nap igényelné, de a doki is mondta, hogy max 5 napig kaphat.

Az egész nyarunk így telt, hogy megállás nélkül szenvedett, de most a szemfogakkal valami rémálom.

2023. okt. 29. 07:26
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
Én őszintén szolva leszarom, hogy a doki szerint max hány napig kaphat. Nem fogom hagyni szenvedni. Volt, hogy a kisfiam 3 hetig sírt a fogak miatt, hát akkor 3 hétig kapta a nurofent nepi 2x. Semmi baja. Csak mondjuk nem kellett neki éjjel kelni és sírni.
2023. okt. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

4-el értek egyet .

Ha valami faj én is veszek be gyógyszert,ha kell akkor tovább is .

Miért hagynám szenvedni a gyereket akkor?

2023. okt. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Valóban igazatok van. Ha belegondolok, pont tegnap 3 gyógyszert vettem be, mire elmúlt a migrénes fejfájásom.

A férjem is mondta, hogy adjunk, csak én azzal érveltem, hogy ki tudja meddig kell adni, és ne "mérgezzük" minden egyes nap, inkább próbáljuk többször kenni vagy ilyesmi.

Köszönöm a tanácsokat, inkább adok neki, mert ez sem jó így, hogy folyton fájdalma van. 😞

2023. okt. 29. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!