Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor fogja legkésőbb átaludni...

Mikor fogja legkésőbb átaludni az éjszakát egy gyerek?

Figyelt kérdés

Mi az a kor, amikor már tényleg minden gyerek hagyja aludni az anyját?

(most vegyük ki a képletből azt amikor 16 évesen bulizni megy, nem fog 365 nap bulizni).


Egy rossz alvó gyerek mikor fogja legkésőbb hagyni az anyját aludni?

Nem is az amikor átalussza az éjjel, de mondjuk megérti h éjjel 2kor amikor felkel pisilni, már ne ébressze fel a szüleit.

Egy 13 évestől ez már elvárható, de talán korábban is lehet már elvárni h ne ébressze fel minden éjjel a szüleit.


Még csak 2 éves a kislányom, úgyhogy fényévekre vagyunk attól, hogy aludhassak, de jólesne valami életkor, amikorra tudom biztosan, hogy aludni fogom újra.


nov. 25. 10:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

6 hetes és 3 éves kora között átaludta az éjszakákat.

3-9 éves kora között pavor alvó volt, 1 éve már csak alvajáró!

Tessék, 7 éve nincs egy átaludt éjszakám 🤣

nov. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, a 12 éves megérti, de ha közlekedik a lakásban, akkor arra kelnek a szülők, legalábbis az anya.
nov. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

Nyilván van az az értelmi szint egy gyereknél, amikor nem ébreszti fel a szülőt, mert nincs rá szüksége. És igen, erre mondjuk már az iskolás kort mondanám. Amikor már elég önálló ahhoz, hogy ha éjjel pisilni kell, vagy szomjas, akkor meg tudja oldani egyedül is. Erre az én gyerekem 5-6 évesen képes volt. Ellenben én mindenre felébredek mióta gyerekem van. Most 12 éves a lányom, ha kimegy éjjel wc-re, megébredek rá. Nem kelek fel, de észreveszem. Viszont ez nem általános, nem rendszeres. Évente 2x fordul elő nála kb.

nov. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Egy idő után (szerintem már ovis korban) meg lehet mondani a gyereknek, hogy ne ébressze fel a szüleit, ha ébred éjszaka.

Én is mondtam, hogy át lehet jönni, ha éppen rosszat álmodott, de felkelteni csak akkor szabad, ha rosszul érzi magát (akkor viszont kötelező.) Megértették.

Pisilni nem nagyon pisiltek éjszaka, vizet meg készítettem az ágyuk mellé.

Egyáltalán nem biztos, hogy a gyerek tudja, hogy a szülőknek nem jó, ha felébreszti őket. Honnan tudná?

nov. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Füldugóval alszok, mert én sajnos a horkolásra is felébredek, így viszont csak a nagyobb zajok keltenek fel (pl. bébiőr).
nov. 27. 16:31
 16/18 anonim ***** válasza:

4-4,5 éves kora után már nem keltett fel a fiam, csak akkor, ha rosszul érezte magát, rosszat álmodott vagy ilyesmi. Ha csak inni és/vagy pisilni kelt fel, akkor nem. Vízadagolós hűtőnk van, így tudott magának vizet engedni, plusz minden helyiségben van egy mozgásérzékelős lámpa, pontosan azért, hogy ne bukdácsoljon a sötétben. A fürdőszoba villanykapcsolóját elérte, felkapcsolta magának ha pisilni ment.

A lányunk most 3 éves, ő még felkelt minket ha pisilnie kell, de ritkán van ilyen, általában bírja reggelig.

Amúgy korán átaludták az éjszakát, a fiam 3 hetes korától, a lányom kb 7 hetes korától. És nem is "romlottak" el később sem.

nov. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Alvastrenkng ha nem papír előny falu panelben laksz. Nincs tuti recept,de emg fogsz gajdulni. Nekem két gyerekem van tele voltam tökéletes elvekkel,mi meg hogyan lesz,elítéltem.mkndnekit aki nem tudta megoldani..nesze neked két öblös nagy pofont kaptam. Mikor a mentő bevitt mert kimerültség miatt baleset lett mondtam magamnak lesz ami lesz,aludni fogunk. Viaszos fuldugo,ajtó becsuk,jó éjszakát. De ez nem pár hónapos korukban volt,hanem már másfél. De mai eszemmel kilenc hónapos kor,de leginkább egy éves kor után már tuti csinálnám. Amit itt olvasol,hogy máglyán égetnék el aki ezt csinálja,oszd el nyugodtan öttel. Nagyon sokan alvastrengeznek,mert csak így lehet ép.esszel.kibirni,akinek ugyanilyen pokolkartya jutott a gyereke alvása tekintetében.


Egyébként most is zombi mód vagyok. Tudod mi az igazi tuti? Mikor dolgozó teljes állásban,de minden a két gyerek beteg. Na akkor nem fair az alvastrening. Egy két alvás nélküli nap és megint magamra vállalnám a legbrutálisabb gyilkosságokat is csak hogy jusson pár óra alvás végre. Kitartást...

febr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
*papír vékony falu panel....
febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!