Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Köteles vagyok bejelenteni a...

Köteles vagyok bejelenteni a munkáltatómnak ha gyerekem születik? Ha igen, akkor legkésőbb mikor?

Figyelt kérdés
Szigorúan elválasztom a magánéletemet a munkától. Azt sem tudják, hogy nős vagyok, és a gyereket sem szívesen kötném az orrukra. Lehet ebből bármi bajom? A munkaszerződésemben nincs ilyen irányú kötelezettség leírva, vonatkozó törvényt, jogszabályt meg nem találtam.

2015. okt. 9. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Én a 17 hétben közöltem:)
2015. okt. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nem szeretnel csaladi adokedvezmenyben reszesulni akkor szerintem nem kell tudniuk rola bar ugyis kiderul eleg rideg helyen dolgozhatsz hogy ennyire nem kommunokaltok egymassal
2015. okt. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy köteles közölni, ugyanakkor nem tudod igénybe venni pl a pótszabadságot.
2015. okt. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Apukáknak jár 5 nap plusz szabadság amit kivehetnek a gyerek születésekor. Ha ezt igénybe akarod venni, akkor el kell mondanod.

Illetve amit írtak, a családi adókedvezményt már a magzat 90. napos kora után a születés előtt is igénybe veheted, ezt se akarod?

Illetve a feleséged lesz világ életében otthon a gyerekkel, te sosem mész majd táppénzre ha a gyerek beteg lesz? A táppénzpapírt ugyanis a gyerekorvos adja ilyen esetben, abból is kiderül.

Ilyen praktikai okai vannak inkább a bejelentésnek.

Azt nem kell elmondanod hogy nős vagy, semmi közük hozzá hogy egy éjszakás kaland gyümölcse-e vagy 15 lombikozási próbálkozás után fogadtál örökbe hatos ikreket.

2015. okt. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bella169 ***** válasza:
100%

Kiegészítve az előzőket.

Már az apának is jár a gyerek 18 éves koráig az évibplusz 2 szabadnap. De ezt is csak ugy tudod igénybe venni, hogyha megmondod hogy van.

2015. okt. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyermek 16 éves koráig jár a pótszabadság...


Egyébként semmilyen törvény nem írja elő a bejelentési kötelezettséget. Hátránya annyi lehet, ahogy már előttem is leírták, a különböző juttatásokat nem tudod igénybe venni nélküle. Egyik juttatás sem kötelező jellegű, de ha élni akarsz vele, akkor kénytelen leszel - legalább az igénykor - közölni, hogy családod van.


Az én egyik munkáltatóm sem tudta, hogy gyerekem van, "letagadtam", egyébként elbocsátottak volna. Nem kaptam utána pótszabit (nem igényeltem), nem voltam vele táppénzen egyszer sem (szabit vettem ki rá), a családi kedvezményt pedig utólag az év végi adóbevallásban egyszerre kértem meg utána (így sem derült ki).

Másba nem játszott bele, azóta sem tudják. :)

2015. okt. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Saját érdeketekben nem árt, ha tudják, mert jár ez-az. Például az adókedvezmény. Bár ha a feleséged gyed-et kap, akkor ő is igénybe tudja venni, úgyhogy nem feltétlenül bukjátok azt a pénzt. De szülés után jár neked plusz szabadság, amit viszont kár lenne veszni hagyni. Meg amúgy is több szabi jár éves szinten is, ha gyereked van.

De ha ezekre nem tartasz igényt, akkor nem vagy köteles közölni.

Viszont ha a feleséged is visszamegy dolgozni, és mondjuk ő akarja az adókedvezményt igénybe venni, akkor neked is ki kell töltetned egy papírt a munkáltatóddal arról, hogy te viszont nem igényled. Így tudja majd a feleséged igényelni. Ebből azért már csak rájönnek, hogy van gyereked.

2015. okt. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!