Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 éves kor körül jellemző...

2 éves kor körül jellemző valami alvásborulás? Nálatok volt?

Figyelt kérdés

Majdnem 2 éves koraig szopizott, kb 2 óránként ébredt éjszaka. Augusztusban leszokott, utána elkezdte ataludni az éjszakákat.

Este mellé feküdtem, kapott tejet, megitta, elfordult, elaludt. Reggel 7 és 8 között ébredt.

Októberben volt 2 éves . Pár hete elkezdte , hogy este altatás közben fogja magát és átmegy a mi halonkba a férjemmel az apukajahoz, nagyon ritkán elalszik ott, de inkább az a vége, hogy 10 és 11 között alszik el a saját ágyában mellettem. Nem játszunk vele, hiába hozogatja a játékokat, a lámpa sincs rendesen felkapcsolva, mondjuk neki, hogy alvás van, nincs játék.

Ráadásul most éjszaka is ide-oda járkált a szobája és a mi szobank között, aludt 2 órát ott, aztán a saját szobájában, de közben eltelt vagy másfél óra amíg ébren volt, és csak jött ment. Az sem volt jó, hogy köztünk feküdjön.

Én azon vagyok, hogy talán nem elég fáradt, pedig egész nap le van foglalva, játszok vele, de talán ez sem elég. Az tény, hogy kevesebbet vagyunk kint, mint korábban, talán ez is lehet baj, nem tudom .

Én 22 hetes vagyok a kicsivel, baromi nehezen bírom jelenleg a mindennapokat, és a kialvatlanságtól még rosszabb sajnos.

Nálatok volt hasonló? Átmeneti helyzet lehet, mit tudok szerintetek csinálni? Változtassunk az esti dolgokon ? Megkérdeztuk tőle azt is ki altassa este és engem akart, mégis atmegy az apjához. Az sem jó, ha ő is itt van este. Nem tudom mit kéne kipróbálni.



nov. 25. 22:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*átmegy a férjemhez az apukajahoz
nov. 25. 22:27
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Igen, jöttek a második nagyőrlői. Utána rendeződött, aztán egy hét múlva újra borult, talán még mindig a foga miatt, bár úgy tűnt, az már kinn van. Talán az épp nagyon megindult beszédfejlődés miatt. Most pár napja szuperül alszik, max. 1x ébred.
nov. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy eddig délben aludt 1-1,5-2 órát és simán aludt legkésőbb 9-kor.

Most akkor sem ha fél 12-től fél 1-ig alszik.

De sokszor már nem is hajlandó délben aludni, ma például 2-kor aludt el meseolvasas közben. Ilyenkor már tudom, hogy lőttek az esti időben alvásnak, de igazából sokszor mar mondom, akkor is, mikor fél 1-kor kel.

Most éppen apuka ringatja, el is aludt, de ki tudja megint mi lesz éjszaka.

nov. 25. 22:41
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk nem volt gond egyikkel sem. Mondjuk az alvásukkal igazából sosem, 6 hetes koruktól 8-10 órákat aludtak egyhuzamban. 😅 Cserébe van más gond…
nov. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Miért engeded meg neki, hogy fogja magát és átmenjen az apjához? Meg kell tanulni nemet mondani neki. Az írásodból teljesen az jön le, hogy a gyerek azt csinál amit akar, ti meg alkalmazkodtok hozzá. A gyereknevelés nem erről szól. Neked kell lenned a főnöknek.
nov. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#3 mert leszijazni nem fogom, azért. Most 1 órán keresztül próbáltam simogatni, hogy visszaaludjon, de csak dobálta magát osszevossza. Végül felkelt és el akart indulni, visszahuztam párszor, próbáltam nyugtatni, de menni akar.
nov. 26. 01:18
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Nekünk nem 2 évesen, hanem másfél évesen pont ugyanez volt, ráadásul én is huszon-harminc hetes terhes voltam. Fogalmam sincs mi okozta, másfél órát aludt napközben, éjjel 9-et, úgyhogy nem pihente túl magát, nyár volt, úgyhogy gyakorlatilag egész nap szabadlevegőn volt és futtattam, foga nem jött. Egy hónapig szenvedtünk vele, semmi nem segített, aztán egyszer csak pár nap leforgása alatt helyreállt. Nálatok nem lehet esetleg, hogy nem futja ki eléggé magát? Nem tudja elvinni az apja este egy jó nagy sétára? Vagy esetleg még a túl sok mese tud ilyet okozni. Az agya túlfárad a testéhez képest és nyugtalan lesz. Ha ezek közül semelyik, akkor csak a jó öreg "éld túl, amíg jobb lesz" tanácsot tudom adni.
nov. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Legközelebb ha éjjel negyed 2kor palacsintát kíván akkor neki fogsz állni sütni?! Ne már! Éjjel pihenünk, nem a lakást járjuk. Ha ezt most hagyod neki, így is marad, mert rájön, hogy ezt is lehet. Nem lekötözni kell, de azért egy 2 éves gyerek azt meg tudja érteni, hogy éjjel fekszünk, nem játszunk, sétálgatunk stb.
nov. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, az a lényeg, hogy mindig az legyen, amit te akarsz bármi áron. Pár évig legfeljebb üvölt, amikor erőszakkal lefogod az ágyában, de legalább megtanulja, hogy ki az úr.

Nekem az a tapasztalatom, hogy ha nem foglalkozol vele, hogy mászkál, akkor egy idő után ő akar majd visszamenni, és az egy sokkal erősebb motiváció, mint hogy anya valamiért azt mondta. Így az lesz a fejében, hogy lefekszem, mert fáradt vagyok, és az ágyamban kényelmes aludni. Az enyémet így sikerült betanítani, hogy nem erőltettem az alvást, és mostmár ő fogja meg a kezem, ha menni akar aludni és visz az ágyához, hogy fektessem le. És akkor nincs is hiszti, befordul és alszik.

nov. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Olvastam is, hogy ilyen tájt borul az alvásunk. Ötletet ugyan nem tudok adni, de a mi kisfiúnk is 2 éves, borzalmasan alszik mostanában, szóval lehet benne valami :D

Alsóhangon 1 órás az altatás, pedig már napközben is próbáltam, hogy felkeltem 1,5 óránál ne aludjon többett. Éjjel újra felébred, de akkor meg jön a virrasztás 1-2 óra mire visszaalszik 😑

Mondjuk nem járkál ki, nem játszik, de mi sem mehetünk ki mellőle, mert keserves sírásba kezd, lehet, hogy már fél is egyedül, nem tudom.. de baromi fárasztó.

Nincs képernyő, levegőzik, még este is sétálunk.. én sem tudom mit lehetne ezzel tenni :(

dec. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!