Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 éves kor körül jellemző...

2 éves kor körül jellemző valami alvásborulás? Nálatok volt?

Figyelt kérdés

Majdnem 2 éves koraig szopizott, kb 2 óránként ébredt éjszaka. Augusztusban leszokott, utána elkezdte ataludni az éjszakákat.

Este mellé feküdtem, kapott tejet, megitta, elfordult, elaludt. Reggel 7 és 8 között ébredt.

Októberben volt 2 éves . Pár hete elkezdte , hogy este altatás közben fogja magát és átmegy a mi halonkba a férjemmel az apukajahoz, nagyon ritkán elalszik ott, de inkább az a vége, hogy 10 és 11 között alszik el a saját ágyában mellettem. Nem játszunk vele, hiába hozogatja a játékokat, a lámpa sincs rendesen felkapcsolva, mondjuk neki, hogy alvás van, nincs játék.

Ráadásul most éjszaka is ide-oda járkált a szobája és a mi szobank között, aludt 2 órát ott, aztán a saját szobájában, de közben eltelt vagy másfél óra amíg ébren volt, és csak jött ment. Az sem volt jó, hogy köztünk feküdjön.

Én azon vagyok, hogy talán nem elég fáradt, pedig egész nap le van foglalva, játszok vele, de talán ez sem elég. Az tény, hogy kevesebbet vagyunk kint, mint korábban, talán ez is lehet baj, nem tudom .

Én 22 hetes vagyok a kicsivel, baromi nehezen bírom jelenleg a mindennapokat, és a kialvatlanságtól még rosszabb sajnos.

Nálatok volt hasonló? Átmeneti helyzet lehet, mit tudok szerintetek csinálni? Változtassunk az esti dolgokon ? Megkérdeztuk tőle azt is ki altassa este és engem akart, mégis atmegy az apjához. Az sem jó, ha ő is itt van este. Nem tudom mit kéne kipróbálni.



nov. 25. 22:26
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

#10 szia, nálunk közben az lett a megoldás, hogy apuka is velünk van altatasnal. Eddig egyáltalán nem volt apás, de most ő hivja, hogy feküdjön mellé. De azért persze én is kellek. Így kettőnk között alszik el az ágyában. Nem mondom, hogy nem hosszadalmas neha így is, kb 40-60 perc, de legalább nem akar elmenni.

Én se hagyom 2 órát aludni, de rajottem, hogy az este ettől függetlenül ugyanolyan .

Nekünk mondjuk nem virraszz éjszaka (azt kisebb korában csinálta), max fogja magát és átjön a mi agyunkba közénk, de ezt is csak 1x 1 héten kb.

dec. 18. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!