Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kiprobaltam altatasnal azt a...

Kiprobaltam altatasnal azt a módszert,hogy ha leteszem az 1 éves gyerekemet aludni,aki ekkor még ébren van,majd 90 másodpercig magára hagyom,majd 45 másodpercre bemegyek kicsit megsimizem, majd ezt ismételve. Katasztrófa volt? magan kívül ordított.

Figyelt kérdés
Valakinek be bevalt ez a módszer? Hogyan lehet még ravenni egy ilyen korú gyereket az alvásra? Csak ölben, ringatva alszik el, de nagyon nehéz már, 11 kiló. Ejjel is többször ébred, nagyon kivagyok már.
jan. 8. 13:59
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
87%
Nem minden gyereknél van tankönyv szerint a növekedési/érési ugrás. Az egyik legdurvább időszak a 9 hónap körüli de ez kitolódhat 1 éves korára is bőven. Sajnos ilyenkor nincs jó megoldás, csak a türelem, esetleg lehet neki magyarázni, hogy anyának már nagyon nehéz vagy, adhatsz neki másik alternatívát, hogy nem bírod ringatni, de akkor feküdjön melléd és simogatod a hátát, ilyesmik, lehet valamelyiket elfogadja és legalább a cipeléses ringatást megúszod, az ébredést viszont nem, ezt tényleg túl kell élni és pár hónapon belül javulni fog a helyzet.
jan. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Illetve még Adamoban megpróbálhatod altatni, több pontra felfúrni a lakásban az akasztót és így mindig oda tudod tenni, ahol éppen közel van hozzád, lát téged amíg elalszik.
jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem tud számolni?

Egyedül alvásra úgy tudod bírni hogyha úgy altatod, mint eddig csak mindig egy picivel előbb teszed le. Nincs időérzéke, a megszokás és a sorrend a fontos.

Ha teljesen mást csinálsz, mint eddig, ne csodálkozz, hogy ordít.

jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
58%

Nálam bevált ez, szintén 1 év körül volt a fiam.

Csak én nem mértem masodperceket, hanem amikor ernyedt el a karomban, berektam a kiságyba, simogattam vagy csak fogtam a hátát. Ha ugy4tunt elaludt vagy legalábbis nagy volt a csemd, szep lassan kimentem. Ha elkezdettt sírni (elkezdett) visszamentem hozzá, de már nem vettem ki. Csak simogattam, suttogtam neki, aztán ha megnyugodott, megint kimentem, ezt 5x,6x, de aztán elaludt , kb 2 órára. Aztán minden nap egy piit jobb lett, ma már átalussza az éjszakát és magától megy az ágyába.

jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
43%
Enyem is 1 eves, egymillioszor kel ejszaka, es hurciban altatom vagy ringatva. Es o is nehez mar. Ettol fuggetlenul biztosan nem treningeznem.
jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
28%

1 évesen ha evett eleget/ minden szükségletét kielégítettem leraktam aludni. Eleinte igen, ordított, de ha bementem hozzá csak tetéztem a bajt. 3 nap után egyre gyorsabban elaludt. Pár hét után már semmi sírás nem volt. Természetesen tudtam, hogy képes egyedül elaludni, mert mikor ringattam inkább csak nézelődni akart már, ha letettem egy idő után nehezen néha, de elaludt mellettem, de volt hogy egy órán át ringattuk és csak utána aludt be 11 kg! gondolhatod. A saját szobájában teljesen sötétben semmi inger nem érte, gyorsan elaludt.

Természetesen ha éjszaka megébred mindig ott vagyunk nála. Megetetem, pelenkázom, egy perc múlva vissza is alszik ahogy leteszem.

De nem fogok tizen x kilós gyereket ringatni nekem mindegy mennyire sír.

jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk bevált. 3. naptól 1 hajnali ébredéssel átaludta az éjszakát. Akkor megetettem és aludtunk tovább.
jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Ő abban az időben míg bementem hozzá sem nyugodott meg, hanem még jobban kiborult,hogy nem veszem fel.
jan. 8. 15:06
 9/40 anonim ***** válasza:
42%

Megnézném az oroszlánt vagy a zsiráfot, ahogy ringatja a kicsinyét 30-40 percig, amíg el nem alszik.😀


Aki kipróbálta már a tréninget, és helyesen használta az tudja hogy pár nap az egész.

Ne gondold, hogy órákig anyán lógva aludni pihentető. Sosem jut el a mélyalvás fázisba, pár hónap után többet árt ez az idegrendszerének és az agyi fejlődésének, mintha sírna 3-4x.

jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Miért, az állatok irtó jófejek, ha egy kicsit is vagyok rosszabb tőle az már jó 😁
jan. 8. 16:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!