Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csinaljak hogy többet...

Mit csinaljak hogy többet aludjon az 1 eves kisfiam?

Figyelt kérdés

Közel ket hete napközben 10 es 11 között alszik 30-40 percet az 1 eves kisfiam. Az ejszakat meg 1-2 szer kel.

Probalom meg utana delutan is elaltatni de nem alszik el.

Es igy fent van olyan 6-7 ora hosszat.

Nem keves 30-40 perc alvas egy ilyen kicsi gyereknek?


2023. okt. 19. 05:19
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Lányom sem aludt többet.


Nappal életében nem aludt 40percnél tovább. Most lett 2 éves, már ezt az 1 alvást is el akarja hagyni.

(Ja és nekem a mai napig kb 3x kel éjjel)

En ilyenkor imádom, az aludj amikor ő alszik dumát. Hát elaludni nincs időm, nemhogy még egy pihentetőt szunyálni.

2023. okt. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%

Napirend, következetesség, szabálymeghúzása…


Ezeket nem lehet elégszer leírni.

2023. okt. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es, be írj már hülyeséget. Semmilyen következetesség meg napirend hatására nem alszik el egy gyerek, ha nincs annyi alvásigénye.
2023. okt. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

Meg kell próbálni kihúzni az alvást 12-ig. 1/2 12-kor ebéd, rövid mese és alvás.

(40 perc egy gyereknél egy alvásciklus. Nem azért kel fel, mert kialudta magát, hanem azért, mert megébred és nem tud visszaaludni a mélyalvásba.)

2023. okt. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is megpróbálnám elhúzni az alvását délig kb. De egyébként az én kislányom is egy órát alszik átlagosan, csak nagyon ritkán többet. Az éjszakai ébredésekkel ez nem feltétlenül van összefüggésben, én legalábbis nem találtam. Más okból ébred, nem azért, mert nem fáradt el.
2023. okt. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen köszönöm az eddigi hozzaszolasokat.

Probaltam mar neki kihuzni 12 ig de akkor csak meg rosszabb volt. Nem evett mindent csak szetdobalt, nyügös volt es semmit nem akart csinalni. Borzalmas volt szoval nem is eröltetem. Ö reggel 6 kor kel es nem tud delelött meg 6 orat ebren lenni.

Miutan felkel probalom visszaaltatni de nem akar aludni. Szoval ö nem csak felebred es vissza akar aludni en meg kiveszem az agybol. - szituacio van.


Kedves #2!

Mi, felnöttek, ‚elvarjuk‘ hogy egy kisgyerek/baba kövessen napirendet aludjon mindennap ugyanannyit es ugyanakkor. Miközben mi sem ugyanazt ugyanakkor csinaljuk. Es azt se felejtsük el hogy ök meg naprol napra valtoznak.

De neked ez a nezeted. Elfogadom.

Csak ennyit akartam hozzafüzni.

2023. okt. 19. 12:08
 7/8 anonim ***** válasza:
28%
Márpedig a napirend nagyin jót tesz egy kisgyereknek. Nyilván nem percre pontos, de kb ugyanakkor ébred, délben ebédel, utána 1,5-2 órát alszik. Ha ez nagyon borul, akkor nyűgös, hisztis lesz és éjszaka rosszul alszik. Ilyen a kisgyerekek természete. Persze más a napirendje egy 1 évesnek és más egy 3 évesnek, de mindkét esetben jó, ha van.
2023. okt. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Háát nem tudom,nekünk most 15 hónapos,de hol jól alszik,hol borzasztó. Bár nekünk éjszaka alszik végig,ritka ha felkel 1x,akkor fogzás vagy valami piszkálja. Cserébe 5-6-kor minden reggel fent van óramű pontosan,ha hajnalba fent van,akkor is. Nálunk inkább az a nehéz mostanában, pár hete vannak ilyen pár napos időszakok,hogy nem akar aludni de hulla fáradt,én kihúztam ebédig ja..de ha fejre állok se bírom elaltatni ebéd után ilyenkor,konkrétan visít feszíti magát és megy el az ágyából,jár kel sétál. Ja következetes napirend.:D Azt csinálja,hogy hiába fáradt leesik a feje,akkor sem,és mire már totál nem bírja és hajlandó aludni,akkor már 5 óra lenne,és nyilván akkor már ha elalszik,akkor nem túl jó estének nézünk elébe. Pedig le van fárasztva,kimozogja is magát,én hamarabb elaludnék mint ő. A másik amit csinál,mint nálatok,hogy délelőtt alszik egy 40 percet és estig semmit hiába fáradt,ott pedig teljesen kipihenten kel 40 perc után. De ezek ilyen pár napos periódusok nálunk,utána meg két hétig megint alszik napközbe ebéd után normálisan rendes mennyiséget. Nem tudom ilyenkor mi miatt van,a járással kezdődött ez. Kitartást kérdező,nincs sajnos tippem.
2023. okt. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!