Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 hónapos babám miért nem alszik?

2 hónapos babám miért nem alszik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Értetlenül állok a dolog előtt, és aggódom is már. Kb egy hete egyáltalán nem alszik napközben a 2 hónapos kislányom. Estére nagyon elfárad, akkorra jön ki a hasfájás is, nagy nehezen 11-éjfélre elaltatjuk. Az éjszaka oké, felkel néhányszor szopizni, de 8ig alszik. Nappal viszont szinte semmit nem alszik. Van olyan nap, hogy csak a szopik végén 10-10 percet, de amint kiesik a cici a szájából, kipattan a szeme. Látszólag nem fáj semmilye, és nem is tűnik olyan durván nyűgösnek. Próbáltam altatni babakocsiban, hordozóban, kézben, autóban, és ha véletlenül elszunnyad, az max 2 percig tart, mert a legkisebb mozdulatra, zajra, fényre azonnal éber lesz, és utána már próbálkozni sem érdemes. Korábban órákat aludt napközben, szóval nem értem. Nem lesz így baja? Mitől lehet ez? Ilyen rossz alvó marad?
jan. 16. 22:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Basszus, leírtam ly-vel a semmijét... Ez az én elmeállapotomat tükrözi, bocsi...
jan. 16. 22:35
 2/4 anonim ***** válasza:

Babakocsiban séta közben sem alszik többet?

Úgy emlékszem, hogy nálunk is volt ilyen időszak, volt, hogy 2-3 órát is sétáltunk, mert csak a levegőn aludt jól napközben...

Egyébként mit csinál, mikor nem alszik?

Ha nem tűnik fáradtnak, nyűgösnek, akkor én egyelőre nem aggódnék nagyon, annyira gyorsan változnak az alvási szokások, lehet most épp nincs semmilyen "ugrása", így viszonylag kevés alvással is beéri, holnap meg elkezd nagy mennyiget szopni, aztán megint sokat fog aludni (meg nőni)...


U.i.: én egy kérdésemben pár napja azt írtam, hogy "valamilye", pedig az én fiam mellett már lehet pihenni 😀

jan. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nagyobbik fiam is ilyen volt, csak ő éjszaka sem aludt. 24 óra alatt az össz alvása 6-7 óra volt rengeteg részletben. Lemértem, nem viccelek.

Semmi baja, 2 éves múlt, sose aludt sokat, csak már átalussza az éjszakát.

jan. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezek szerint van ilyen... Én kb 7-9 órát számolok neki általában, de nekem ez brutál kevésnek tűnik. De most nem nyugodtam meg, ha ez így marad, meghalok. Van itthon még egy 2 éves delikvens is.


Babakocsiban ugyanúgy van, mint az autóban, vagy ordít, vagy alszik. Megvan a táv, hogy meddig megyek el vele, ha addig elalszik, akkor örülök, ha nem, visszafordulok velük, mert nem bírom hallgatni az ordítást. Mostanában visszafordulok...

jan. 17. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!