Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 hónapos babám alig alszik...

2 hónapos babám alig alszik nappal. Mi zavarhatja?

Figyelt kérdés

Kinek hogy alszik /aludt a 2 hónapos baba? Első baba és tele vagyok kérdéssel.

Reggel változó mikor kel de kb 7 kor.. Pelus csere etetés (szopizik)

Olyan 8 után el kezd nyügös lenni el altatom és fix egy fél óra után ki pattan a szeme és ez igy megy egész nap. 2 óránként cicizik ha nyűgös akkor többet.

8 kor van a fürdés aztán közön kézen elalszik olyan 9 max 10 kor és megy egy kis fehér zaj azt imádja s alszik olyan 1 ig felkel cicizni, vissza alszik 4-5ig aztán cici újra alszik 7ig.de nappal nem kevés?


2021. febr. 24. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is így csinálta mindkettő ennyi idősen. Éjjel 10-12 óra egyhuzamban, nappal max 10 percek.
2021. febr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseriteni, de nekem kb 6-7 hónapos koráig fixen fél órákat aludt nappal. Utána kezdett átállni a 2 alvásra, most már másfél órát aztán egy órát alszik.

Nehéz volt elfogadni,mert mindenki azt mondja hogy a pici baba csak eszik meg alszik, ennyi szabad ideje sosem volt, én meg szenvedtem hogy egy levest össze hozzak. Aztán elengedtem a dolgot és részletekben főztem :)

Viszont cserében éjjel mindig jól alszik, ez is egy szempont

2021. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

3 hónapos a kisfiam. Szóval friss az élmény.

Babák nagyon nehezen billennek át a mélyalvásba. Nálunk egyre többször sikerül. 20 perc után ha ébred, odafekszem melléje és legtöbbször sikerül visszaaludnia.

Így néz ki egy napunk:

5-7 között eszik először, utána még alszik kb fél 9ig

10 körül eszik újra, fél 11kor elalszik, 12-13 között ébred, ha sikerül visszaaltatni. 1 fél 2 körül szopizik, fél 3-3 körül megyünk sétálni. Babakocsiban alszik általában este 6ig. Mikor hazaérünk is benne hagyom aludni.

6 körül szopi, 8 fél 9 fele fürdés, szopi, alvás reggel 5-7ig.

Ha nem sikerül délelőtt nagyot aludni, akkor 2 kisebbet alszik.

Babakocsiban nem szoktad altatni kint?

2021. febr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó vagyok

Ami nekem még furcsa a napotokban, hogy nagyon sűrűn eszik nappal. Ekkora baba már a 3 órát szokta bírni. Nem kritikának szánom, de írtad, hogy első és tanácstalan vagy. Nekem már a második.

Sehogy nem tudod az evést húzni tovább?

2021. febr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igény szerint szoptatok ahogy a szoptatási tanácsadó tanácsolta. Gondolom, hogy görcsös is 🙄 most is kint alszik a baba kocsiba már egy órája.

A baba kocsiban a tegnap is aludt 3 órát azt el felejtettem irni. Kb 12:30 tol aludt 15 után kelt.

Kicsit meg nyugodtam azért, hogy csak az enyém nem alszik. Azt hittem valamit rosszul csinálok.

2021. febr. 24. 13:30
 6/9 A kérdező kommentje:
Amugy refluxos is és ahogy olvasgattam, jó neki ha többször kevesebbet eszik. Nem?
2021. febr. 24. 13:32
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos erre nem tudok válaszolni, ebben nincs tapasztalatom. Igény szerinti szoptatásnál is alakul a hosszabb idő szopik között. Én is igény szerint szoptatom a kisfiam, de eleinte 1,5 órából már 3-4 óra lett.
2021. febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat
2021. febr. 24. 15:36
 9/9 anonim ***** válasza:
7 hetes babám ugyanilyen, szerintem normális. Ő is csak a babakocsiban, a friss levegőn alszik nagyokat(3 órákat), ezért mi minden nap sétálunk legalább egy nagyot. Azon kívül nappal szinte csak karban alszik fél órákat.
2021. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!