Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 15 hónaposan lehet szeparációs...

15 hónaposan lehet szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés

15 hónapos a kisfiam 4 napja kezdte el, hogy nem tud egyedül elaludni. 10 hónapos korától aludt egyedül ezt úgy kell elképzelni, hogy megkapta a tápszert beraktam a kiságyba és kijöttem. Az első nap 1 órába telt elaltatni fogtam kézben, magamra tettem úgy, hogy kanapéban ültem majd a férjemnek sikerült elaltatni. Most zsinórban 3 napja van az, hogy berakom a kiságyba sír egy kicsit, de elkezdem simogatni a hátát, fejét megnyugszik majd kb 5-10 perc után elalszik. Éjjel többször is fel-fel sír, de nem kell hozzá bemenni illetve, ha megébred akkor pelus csere majd kap tápszer és vissza alszik szintén fejsimivel, a fenti ok miatt. Illetve úgy kell kilopakodni a szobából picit stresszesnek érzem magam, mert én vagyok az aki altatja és egyenesen bűn tudatom van, hogy biztos én okozom. Foggalmamsincs mitől fordult ez így át, mert mindent úgy csinálunk ahogy rég. Belenéztem a szájába, de most nem látom, hogy jönne foga (16 foga van szóval már rutinos vagyok benne)


Nem várom el, hogy egyedül aludjon el viszont tanácstalanul állok a történtek előtt és picit megszeretném érteni mi zajlik a buksijába.


Tapasztaltabb anyukák szívesen fogadnám a tapasztalataitokat, mert eddig sose volt szepára utaló tünetei.


Előre is köszönöm a válaszaitokat



jan. 24. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez sok minden lehet.

Én cicin altatom, délután meg ringatva, de nálunk is volt már pár nap, mikor egyik módszer sem vált be, ha el is aludt, felébredt arra, hogy megpróbáltam letenni, és kezdhettük előlről...

Elalvás után is nyugtalan volt, néha meg is ébredt, pedig már pici kora óta átalussza az éjszakát, bár könnyen visszaaludt, nem kellett virrasztani mellette. Azóta sem tudom, mi volt az ok, egyszer csak visszaállt minden (14 foga van, 16 hónapos, a fogzás sosem viselte meg észrevehetően, most sem hiszem, hogy köze lenne hozzá).

Szerintem várj még pár napot, hátha rendeződik.

Mondjuk én biztos nem verném ki az álmot a szeméből még jobban egy peluscserével, és szerintem tápszerre sem lehet szüksége, ha eddig átaludta az éjszakát gond nélkül, szóval én ezeket kihagyva próbálnám a helyedben visszasimogatni.

jan. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindenképp várok! Ő azért kell fel, mert nagyon teli a pelus és zavarja, de tápszer után vissza alszik. Van amikor 1,5-2 hétig nem kel fel éjjel, de van, hogy igen 😅
jan. 25. 13:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Az enyém ugyanezt csinálja, vannak ilyen meg olyan időszakai, most jutottunk épp túl egyen pár napja. 1 hónapon keresztül olyan volt, mintha félne nélkülem, pedig nem változott semmi. Nem tudom mi okozta. Most 2 napja meg viszi a tápiját az ágyba, megissza egyedül, aztán alszik is, meg se várja az esti mesét. 18 hónapos. Ki érti ezeket a kis lényeket. Én azt várom, hogy hátha könnyebb lesz, ha fog tudni beszélni.
jan. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!