Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 évesnél szeretetteljes...

3 évesnél szeretetteljes hatarhuzas az altatas idopontjaban? Ti hogy csináljátok? Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

3 éves múlt a lányom, és az esti altatással van gondom, ugyanis elkezdi a játszmázást, időhúzást altatas utan: kitalalja hogy ő még éhes, szomjas, pisilni kell, kakalni kell, kapcsoljuk fel az ejjeli lampat, kapcsoljuk le, stb. Persze nem eszik, csak jatszik az etellel, es csak ucsorog a wcn produktum nelkul. Ha engedunk a kereseinek, 1-2 oran at is kepes huzni az idot, mire teljesen elszakad mar nalam a cerna, es kiabalva raparancsolok. De igy is maris 10-11 ora van, mire elalszik.


Szeretnem az altatas idopontjat kovezkezetesen tartani, es egy egeszseges hatarhuzast alkalmazni (ahogy ezt Vekerdy is javasolja: keves dologhoz kell tartani magunkat, hatart huzni, az egyik ilyen az altatas idopontja). Nem akarok kiabalni, fenyegetni, zsarolni. De nem latom, mi a helyes ut? Hogyan kell ezt jol csinalni?

Ha razarom kulcsra az ajtot, es par percenkent bemegyek megnyugtatni, es szeretetteljesen elmagyarazni neki, hogy aludni kell, az okes? Ti hogyan csinalnatok?



jan. 25. 16:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%

Ha razarom kulcsra az ajtot, es par percenkent bemegyek megnyugtatni, es szeretetteljesen elmagyarazni neki, hogy aludni kell, az okes?


Nem,ez egyáltalán nem okés.

Inkább alvás előtt mond meg neki,hogy ha van valami dolog(kaka,pisi,)amit szeretne elintezni akkor azt alvás előtt tegye meg,mert később már nem fogja tudni

jan. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Délutàn fàrasszàtok le. Ne közvetlenül fürdés utàn kezd altatni, he felpörög tőle. Kèsőbb kezd altatni, mint eddig. Ha emgeded kèpernyőzni, akkor lefekvès előtt màsfèl-kèt òràval màr ne engedd.

Legyèl bent vele, mìg el nem alszik mèlyen.

jan. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szetetetteljességben húzz határvonalat,és vezesd be a következetességet 😉 !

Mert jelenleg a gyerek diktál. Ez neki se jó és nektek se.

Max 21-kor alvás. Ehhez ragaszkodjál.

jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem, hanem küldd el lefekvés előtt inni, pisilni, mondd meg, hogy többször nem mehet.

Az éhség dolgot pedig vacsoránál intézd el. "Úgy egyél lányom, hogy fogmosás után nincs kaja."

Határok.

Azzal lehet szórakozni, aki hagyja.

jan. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
74%

Pontosan, ahogy a 4es mondja. Vacsora után fogmosás, utána pisi kaki, lefekteted, megpuszilod, felkapcsolod az éjjeli lámpát majd kijössz. Ő meg ott fekszik szépen és próbál egyedül elaludni. Ha kijön balhézni, visszaviszed, és megmondod, hogy aludni kell. Lehet többször el kell játszani, mire megérti, de megéri. Az ajtó maradjon nyitva, hogy biztonságban érezze magát.


Mi ezt a gyerek 2 és fél éves korában kezdtük, így már régóta magától alszik el.

jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Valamihez kötni kell az alvás idejét. Nálunk pl van fürdés után 1 mese és csak 1. És utána alvás. Evés vacsora időben van. Ha eszik eszik, ha nem nem. Kulacsa van azt viheti az ágyba.

Nem kell veszekedni, ordibálni. Azt majd ő fog. Majd abba hagyja ha megszokja. Ez az ára annak ha (bármiben) nem szabdz időben határt

jan. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, mindenkinek.

Termeszetesen tul vagyunk a bekes megbeszeleseket. Alvas elott elmondtam, amit az egyes javasolt. Ez edes keves volt. :)

A lefarasztas pipa, nem hoz valtozast. A kepernyomentesseg sem.

Ha bent maradok vele, amig elalszik, akkor szintugy majd 2 oran at tart az altatas. Egyedul sokkal gyorsabban elalszik. Azon is tul vagyok, h lefekves elott elkuldom pisilni, stb.

Azon is tul vagyunk, h nem zarom kulcsra az ajtot, hanem mindig visszakiserem. Tobb napig probaltam, 2 oran at tartott igy is. Bent volt fel orat, aztan kijott mosolyogva, mindezt 4x eljatszva, maris megvolt a 2 ora. Tehat sajnos ez sem volt mukodokepes.

A harmassal maximalisan egyet ertek, a kerdes csak a hogyan. Illetve a 4es is nagyon jol irja, azert szorakozik velem, mert “hagyom”. Nincs mit ezen szepiteni.

A kerdes az, hogyan lehet JOL kovetkezetesnek lenni? Tudom h ez a megoldas, a kivitelezesben vagyok viszont bizonytalan. Peldak tok jol jonnenek ebben.

jan. 25. 19:55
 8/25 A kérdező kommentje:
Ja es ment mindenkinek a zold pipa :)
jan. 25. 19:56
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha dèlutàn sokat alszik, akkor is kicsùszhat az alvàsi idő.

Ha sokàig altatod, az nagyin zavar? Felfoghatod ùgy is, hogy minősègi idő. Belül valamelyikőtök mellè, mesèt olvastok...

jan. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%

Huh, én ezt nem tűrtem sosem, nálam ez zéró toleranciás dolog. Pedig nem vagyok kőszívű meg zsarnok, sok dologban engedékenyebb vagyok mint az átlag, de ezt csírájában elfojtottuk mindkét gyereknél, már idejekorán. Este mese van, puszi, ölelés, aztán szépen megkérdezzük, hogy kell-e inni, pisilni, kakilni, ilyesmit - ha igen, akkor még azon a ponton van lehetőségük, ha nem, akkor villany le és alvás. Onnantól bármiféle szórakozás, időhúzás, játszmázás csak büntetés terhe mellett történhetett. Sosem bántottam őket, de mindig ki tudtam találni olyan büntit ami fájt, hamar le is szoktak róla. Nyilván az, hogy mondjuk az éjszaka közepén felébred a kicsi és pisilnie kell, nem tartozik ide (a nagy már intézi egyedül), olyanra gondolok, hogy pl lefekvéskor nem kell, de fél perc múlva már igen. Tehát ami teljesen nyilvánvalóan csak időhúzásra megy.

Én ezzel úgy vagyok, hogy egész nap nekik ugrálunk, ők az elsők, szó szerint mindent azért teszünk, hogy nekik jó legyen és mindent meg is kapnak (minden téren, nem csak anyagi dolgokra gondolok), hát akkor este qrvára pihenni akarok és fogok is, nem 2 órát szórakozni meg könyörögni nekik még alvásidő után. Ennyi nekem is jár.

Most 8 és 4 évesek egyébként.

jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!