Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 és fél hónapos baba miért...

3 és fél hónapos baba miért kel többet éjjel?

Figyelt kérdés
3 és fél hónapos kisfiunk nagyjából két héttel ezelőttig aludt minden éjszaka 9-től 3-4 óráig egyben, ébredés nélkül, akkor evett, aludt reggel 7-8-ig. A rutinunkban nem változott semmi, most mégis egy éjszaka 4-szer, 5-ször, vagy akár többször is felkel. 100% anyatejes baba. Izgulok, hogy talán nem elég tápláló neki a tejem, de ugyanolyan ütemben gyarapszik, mint eddig… Mi lehet a változás oka?

febr. 3. 00:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, valószínűleg bekodzontott a 4honapos alvási regresszió. Olvass utána. Nálunk is egyik napról másikra jött. Ahogy írod, 1x ébredt hajnalán, egyébként aludt este 8tol reggel 7-8ig, aztán hirtelen 5-6-8x ébredt egy éjjel (és minden alkalommal cicizett). Brutális időszak volt, mert hiába is aludt el cicin, rögtön megebredt, ha letettem a kiságyba, meg 10percenkent felebredt, meg minden neszre is (Pl melltartopantom bekapcsolasara). Ráadásul napkozben sem tudtam aludni, mert attól kezdve nappal nem aludt el cicin, csak az utcán járó babakocsiban, szóval napi 5-6orat jártam vele az utakat.


Nekem az segített, hogy elkezdtem vele aludni (előtte a kiságyban aludt külön szobában), így csak cicure tettem és aludtam tovább, nem ment ki az álom a szememből, végre relatíve kipihenten ébredtem. De ő így is ébredt 5-6x. 13honapos koráig. Aztán megint egyik napról a másikra elkezdte ataludni az éjszakát.


Kitartást kívánok! Én nem tudtam, hogy ezzel kell számolni, és nagyon arcul csapott.

febr. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ilyen korban jött a 4 hónapos alvási regresszió. Előtte (2-3 hónaposan) konkrétan átaludta az éjszakát. 10-11 órákat ébredés nélkül. Aztán elkezdett kelni. Sokszor. Azóta 2,5 éves és még mindig rendszeresen kel éjjel, egy kezemen meg tudom számolni, hány jó éjszakánk volt az elmúlt 2 évben.

A másik gyerekemnél meg egyáltalán nem volt alvási regresszió, ő mindig jó alvó volt...

febr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az az oka, hogy baba es mindig minden valtozik.😅

Kisfiam tapszeres volt, de ez semmit nem jelentett, kelt o is ejszaka 1-2 orankent honapokig, bar o kezdettol fogva, nalunk nem volt alvasborulas, mert nem aludt rendesen soha. 🤣

De magatol rendezodott 7 hos korara es azota max ketszer kel, de van, hogy vegig alszik.

febr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok minden lehet az oka, de mindenesetre ez teljesen normális. Nekem mindkét gyerekem tápszeres volt, de csak 2 éves korukra aludták át az éjszakákat.
febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ezt csinálta, 9-től 3-ig aludt, evett, aztán aludt tovább 6-ig. Gondoltam, hogy huh, hát valóban jó fárasztó éjszaka is kelni szoptatni, de hát ilyen az anyák élete. Aztán elromlott 2 hónaposan, és onnantól 1 éves koráig óránként kelt. :D A második babám most 2 óránként kel, és most azt érzem, hogy milyen luxus dolgom van, hogy 2 egész órát is alhatok, ha nem kel fel pont akkor a nagyobb. Idővel jobban fogod viselni az éjszakázást, kitartást!
febr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"vagy akár többször is felkel"

Nem kel fel, csak felébred. Ne legyünk már ennyire igénytelenek. Nagyon meglepődnél, ha a 3 hónapos gyereked felkelne ugye?

febr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6- os???? Nézd meg a szinonimaszótárat, a felkel a felébred, megébred szinonimája.
febr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fú 6-os, de kipihent vagy. :D
febr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!