Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 és fél hónapos babám hogyan...

3 és fél hónapos babám hogyan tudna napközben hosszabban aludni 30 perceknél?

Figyelt kérdés

3 óránként eszik, de 1 óra után már nagyon nyűgös és aludna, de egy hónapja 20-30 percnél tovább egyszerűen nem tud aludni, felpattannak a szemei a kiságyban az ölemben és a babakocsiban is.

Felébredés után pedig mindenképpen enni akar, akkor is ha előtte másfél órával evett. Vizzel kínálni nem elég, a félrenyelésig sír az evésért. Estére így már szegény annyira kimerül , hogy egy órás üvöltés előzi meg a fürdést. Így az egész napunk nyüglődés :(



2014. febr. 8. 11:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha hanyattfekve alszik, akkor meg lehetne próbálni a hason alvást.
2014. febr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, igen háton alszik, és ez tényleg jó ötlet!

Már gondoltam erre én is , csak egyenlőre nem hajlandó elfordítani és letenni a fejét hason fekve, csak mint egy szegény harkály, az orrával bökdösi a szőnyeget, de ezen dolgozunk akkor.

2014. febr. 8. 12:07
 3/15 anonim ***** válasza:
Próbáld meg akkor megfordítani, ha elaludt.
2014. febr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
hogyan eszik, biztos, hogy felébredés után egyből enni akar? azért is írhat, mert nem aludta ki magát. Vagy annyira keveset evett, hogy éhes lenne? mert akkor az éhség miatt sem tud többet aludni. Érted, ugye?
2014. febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

azért is sírhat, bocsánat, leamradt az S betű.

kérdező, ha van időd és kedved, írd meg a napirendedet.

2014. febr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

bocsánat, de hosszú leszek :S

Sajnos tápszeres , szóval biztosan tudom, hogy eleget evett, és alvás után amint kap enni,( mert lehet, hogy elhibáztam, de párszor előbbre hoztam az evést) akkor megnyugodott tőle. 6 kilós és ehhez képest 7-8 * 140 ml eszik, ami elvileg elég kéne,hogy legyen.


Napirendünk sajnos nem igazán tud fix lenni, mert minden reggel máskor ébred úgy 5-7 között, így csak próbálom úgy kihozni az etetések időpontját, hogy 8-ra jöjjön ki az utolsó evés.

Éjszaka teljesen változó, hogy hányszor és mikor ébred fel, 9-10 órát alszik.

Ezért csak nagyjából próbálnám betartani a sorrendet, hogy evés után büfi, játék egedül aztán velem és végül kis rituálé után alvás, de sajnos ez már mindig borul, mert így 3 órát nem bír ki,egy óra ébrenlét után ( altatás valamikor 10-20 perc )alszik 30 percet, és így kb másfél óránál megint enne.


Engem nagyon zavar, hogy így teljesen rendszertelen az élet, és gondolom neki is biztonságot jelentene, ha meglenne a megszokott rendje a dolgoknak.


Az alvókája sajnos sosem volt valami jó, 12 hétig olyan hasfájós volt, hogy az ölemben is csak alig tudott elaludni napközben a fájdalomtól , legtöbbször 7-8 órákat is egyfolytában ébren volt, így lábujjhegyen vettük a levegőt ha nagy nehezen elaludt.


De az utóbbi 4 hétben csak egyre rosszabb lett az alvása, olyan felszínesen alszik, hogy amint letenném, felébred, így eleve a kiságyban altatom már egy hete ( azelőtt végig az ölemben aludt) most susogok és paskolgatom a hátát, és amint ezt abbahagynám, már ébred is, de 30 perc után mindenképp kipattannak a szemei.

Ebből a felszínes alvásból minden felébreszti és nem is tud mélyebben elaludni, csak nagy ritkán a babakocsiban. ( de babakocsiban hosszabb alvás után már 1 órára fáradt

Az ölemben is már arra felébredt ha nyeltem egyet, ezért is szoktatom át most a kiságyra. ( Ott is még végig vele kell lennem )


Nekem kellene mindig mondjuk 5-kor ébreszteni és etetni, hogy fix időpontban kezdődjön a nap ? Már teljesen tanácstalan vagyok, nem akarok szigorúnak tűnni, de egy napirend mégis jól jönne nekünk.

2014. febr. 8. 15:55
 7/15 anonim ***** válasza:

figyu az enyém kb 5 hós koráig azt csinálta hogy 1,5 óránként feküdt le 30 percet aludni, hajszál pontosan. csak akkor aludt többet kb 1 órát ha kivittem levegőre.

az enyém is sírt már fürdés utántól, türelmetlen és fáradt volt.

én igaz nem is próbáltam ezt befolyásolni, hanem az ütemében fektettem mindig, és egyszer csak hosszabbodtak az alvások és ki-ki maradt egy. most 15 hós és 1x alszik már csak ebéd után 1,5 órát, viszont éjjel még mindig felkel 1-2x.

Az én fiam szopizott, így nem tudom hogy a tápszernél mennyire kell az evést szabályozni, ebben nem tudok segíteni, talán tápszeres babák anyukái tudnak ehhez érdemben szólni.

Amúgy még annyi hogy 3 hó körül növekedési ugrás is van, szval lehet kell neki a többlet energia.

2014. febr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

nézd, én kérdeztem a napirendet. Szerintem nem gond, ha 5-7 között kel. A napirend igazítható, az nem időrend. Én egyébként a napirendet mindkét gyermekemnél a suttogóból vettem. Ott mindig ugyanazok a szakaszok ismétlődenk.

Ez a 4É módszer. Ha érdekel, tudok priviben linket küldeni, ahol megvan pdf-ben.

nost, tehát e szerint, amígy így kel, addig is célszerű napirendet tartani.

és amikor 30 perc után felébred, akkor vissza kell altatni. Ez az ami nagyon nehéz, nekem nem igazán ment, még most is megébred időnként, mert az ilyen pici babáknak ennyi egy alvásciklusa. Jó híR, hogy ez a későbbiekben nővekszik .:)

nálunk ami segített, hogy rászokott az ujjára. Nálunk az első babámnál is innen indtultak a hosszabb alvások. Vissza tudta altatni magát az ujjával. És ezért alszik most nekünk már hosszabbakat.

de a napirend az fontos, mert a baba megtanulja, hogy mi után mi következik és azt, hogy most az alvás következik.

az altatási rituálé mindig ugyanúgy legyen. Én ezt betartom. Mivel hideg van, nem megyünk sehová, így nálunk többnyire a kiságyban alszik. van, hogy megyünk autóval és akkor ott is. Meg persze a babakocsiban is.


ha 5kor kel, akkor onnan indulhat a nap. Vagy, megpróbálod sötétben, csendben visszaaltatni. Éhes nem lehet, hisz rengeteget eszik szerintem. Nálunk reggel 8-ig alszik és volt egyszer hogy megébredt hajnali 5kor. De visszaaltattam, nem volt rövid idő, de aludt utána 8-ig.

hogy szokja meg a bioriutmusa, hogy olyankor van az igazi kelés és onnantól kezdődik a nap.


nálunk így van a napirend

8kor kelés és evés, másfél óra fentlét és alvás.

Ha 30 percet aludt, akkor még elvolt az ágyában és játszott, majd ha idő lett, akkor vettem ki és pelenkáztam majd etettem.

Utána ismét másfél óra fentlét és alvás. És ez így ismétlődik minden áldott nap.

ebben minden nap ugyanakkor van a babakocsis alvás a hideg levegőn.

Ha ez elmarad, akkor, megy be az ágyába.


tehát röviden

Kelés, evés, játék (másfél óra) és alvás. (most már alszik 1 órát, vagy hogy másfelet is, mert vissza tudja altatni magát)

és ez ismétlődik estig.


ha még nem tudja magát visszaaltatni, akkor segíteni kell neki. Én a nagyobb lányomnál ezt csináltam, ő később kezdte el szopizni az ujját, de én őt mindig visszaaltattam 30 perc alvás után. Aztán egy idő után megtanulta, hogy még aludni "kell", akkor hosszabbodott az alvása, és utána jött csak az ujjacskája.

Mostani lányomnál már van ujjacska. Neki ez segít a megnyugvásban. Amugy cumit is használunk, csakis altatásnál, és ha felébredt, akkor mindig cumival vissza is aludt hamar, de most már nem kell neki.


jajj, remélem nem vagyok zavaros, csak mindent leakartam írni neked

2014. febr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
bocsi a helyesírási hibákért, csak vakon gépelek, jó gyorsan és most kapkodok is
2014. febr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy jön a foga? Egyébként az én babám is ennyi idős, nagyon rossz alvó, fél napokat sír. :(
2014. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!