Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Totyogó jobban alszik alvóka...

Totyogó jobban alszik alvóka nélkül?

Figyelt kérdés

Közel két és fél éves fiam nem cumizik, nem szereti a takarót, sosem volt alvókája, minden zavarja az ágyban.

Van két cicája, amit mindenhova cipel magával, és újabban az ágyba is. Éjszaka nincs gond ezzel, de két hete az ebéd utáni alváshoz is kéri. Gyorsabban és könnyebben elalszik így, viszont kb egy, másfél óra múlva sír a cicáért,gondolom nem találja az ágyban. Hiába adom vissza gyorsan, már sokszor vissza se alszik, ha felébred. Normál esetben legalább 2esfél órát aludna.

Szóval egy megoldás van, cica nem mehet az ágyba. Hogy szoktassam le? Elaltatjuk a cicát ebéd után pl a kanapén? Működhet hasonló trükk?

Kicsit cumi leszoktatós esetnek tűnik. Hogy csinálnátok?



febr. 20. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Es miert akarod elvenni tole? Nem ertem.
febr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert nem találja, és felkel hamar. Nyafog, és nem piheni ki magát.
febr. 20. 15:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a cica biztonságot nyújt neki - olvass utána az átmeneti tárgy fogalmának! Ne akard tőle elvenni!
febr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk két és fél éves, most függött igazán csak rá a nyunyira. Eddig is kérte alváshoz. Most már megnyugtatáshoz is kéri. Nincs benne semmi kivetnivaló, az ágyban keresi, megtalálja és alszik tovább. Még a szemét sem nyitja ki.
febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak ő nem találja. Ha mégis, vagy visszaadom, már nem akszik vissza. És ugye nem mindegy, hogy 2 és fél/3 órát alszik, vagy egyet. Előtte sosem kellett.
febr. 20. 17:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Vegyél neki több ugyanolyan plüsst és tedd be az ágyba! De nem jó ha elveszem azt, amivel képes magát megnyugtatni!

[link]

febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pont emiatt nem tudom mi tévő legyek. Ő soha se cumit, se plüsst nem fogadott el. Semmilyet a két és fél alatt.

Két hete viszi az ágyba magával, gondoltam, most ért meg a alvós plüssre, miért ne. De azóta nem alszik. Kell, de aztán csak zavarja. Én ezt nem gondolnám nagy elszakításnak

ezt a két hetet. Alvási előtti rituálénk van. Mese után ő kéri, hogy bújjunk ágyba, szép álmokat kíván, 5 perc múlva akszik is.

febr. 20. 18:09
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Erről senki nem szokta leszoktatni. Két és fél éves meg nem alszik 3 órát délután, oviba se alhat majd annyit. Szerintem nem a cica miatt ébred fel hanem nincs már annyi alvásigénye.
febr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát az enyémek alszanak. Ők alvósak. Egyik napról a másikra csökken másfél, két órát?

A nagyobbik is ennyit aludt. Oviban is fél egytől indult az altatás, mese(már az elején aludt) és 3kor ébresztették őket.Itthon fél 4ig. Ettől nem aggódom.

febr. 20. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!