Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mászás miatti ébredések...

Mászás miatti ébredések meddig tartanak?

Figyelt kérdés
Kislányom 7,5 hónapos, egy ideje a mászást próbálgatja. Ennek köszönhetően éjszakánként gyakran megébred (pedig egészen ezidáig átaludta az estéket). Könnyen elalszik, de ahogy lerakom a kiságyba, egyből felhúzza a térdeit, elkezdi hintáztatni magát, majd 10mp-n belül eléri az ágy tetejét és felébred. Ez 2 hete így megy. Meddig tart ez még? Hogy tudnám felgyorsítani, hogy mihamarabb elsajátítsa a mászást? Illetve azon, hogy mihamarabb túllegyen ezen?

márc. 2. 03:11
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

"Kislányom 7,5 hónapos, egy ideje a mászást próbálgatja. Ennek köszönhetően éjszakánként gyakran megébred"


Köze nincs a kettőnek egymáshoz.

márc. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ilyen, hogy csak a mászás miatt ébred. Ha így lenne, minden gyerek minden éjszaka ébredne, amíg a mozgásfejlődés összes szakaszát el nem sajátítja, függetlenül minden más körülménytől.
márc. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Semmi köze egymáshoz szerintem.Az,hogy meddig tart és mi lesz,nem lehet tudni.Teljesen változó ilyenkor,hogy hogy alszanak.
márc. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Viszont én úgy tudom, igenis van köze a kettőnek egymáshoz: nagymozgások elsajátításakor (forgás, kúszás, maszás, ülés, felállás sőt még a beszéd tanulásánál is) vannak babák, akik álmukban gyakorolják új tudományukat. Mint írtam, nem a mászás miatt ébred, hanem álmában gyakorlás közben eléri a feje a kiságy tetejét, arra ébred fel. Esetleg valaki, aki tapasztalt hasonlót, kb meddig szokták álmukban gyakorolni a kisbabák a mozgást? 2 hete ez megy és nagyon kialvatlan vagyok...
márc. 2. 09:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Már hogyne lenne köze egymáshoz! 🤦🏼‍♀️

Addig tart, míg nem tanul valami újat, akkor majd amiatt ébred 😅 Nálunk valamennyit segített, hogy egész az ágy végébe tettem le aludni, így eltartott egy darabig mire felért az ágy tetejéig 😅

márc. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom...én ilyet még nem hallottam.Mondjuk lehet ,hogy nem tűnik úgy fel,mert mi együtt alszunk.
márc. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!