Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » ! Lassan 15 hónapos kisfiam...

! Lassan 15 hónapos kisfiam körülbelül 1 hónapja szinte napi rendszerrel éjszakázik,változó ébredésekkel és visszaalvással! Altatás az mindig 9 kor történik! Pl 1 tol fel 5 ig fentvan 4 tol 6 ig stb! Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

2022. szept. 24. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
ilyen éjszakázás után hogy néz ki a napotok?
2022. szept. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Volt már ra példa h ilyet csinált de max 2x 1 hónapban,most kb 16 napnál tartunk zsinórban! Múlt hónapban elvittuk horvatba 4 napra utána kezdte a bölcsit ahol 5 napot volt és beteg lett! 2 hete már nem megy illetve a nyaralás 5 nap múlva lesz 1 hónapja! Ez ennyire meg borít hatta volna az alvását? 3 hónapos kora óta nem velünk alszik és azt is próbáltuk de csak jatszik ha áttvisszuk!
2022. szept. 24. 12:41
 3/9 anonim ***** válasza:
írtál privit, amiben benne is van a probléma: éjjel felkel és játszik órákig. ezt ne hagyd ilyenkor, + sok lesz délután a 3 óra alvás. gondolom 12 - 1/2 1 között van ebéd, 1 óra körül fekszik, ha 4kor kel az későn van. keltsd fel 3kor legkésőbb.
2022. szept. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán okozhatja a bölcsi tetszik nem tetszik, attól hogy ő nem tud beszélni még lehet rossz érzés számára a mindennapos elválás tőled vagy attól aki eddig napközben vele volt.

Ettól függetlenül, alvásmegborulás(úgy hogy a miénk nem ment bölcsödébe) többször is volt.Volt hogy egy két hétig tarott meg olyan is, hogy 1 másfél hónapig.Általában ilyenek után fejlődött egy komolyabbat.

2022. szept. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fel 12 kor ebédel általában kb 12 kor alszik ha nincs megcsuszas! Próbáltam h nem hagyom játszani akkor üvölt és mutogat h vigyem ki ha ki viszem megnyugszik! Ha bent maradok vele kb max 1 órával roviditem meg az ébren létet mert csak fekszik az olembe és bámul hulla fáradt de nem tud vissza aludni csak nez ! A bolcsit is Ertem de 5 napos beszoktatasnal tartottunk és az 5 nap alatt 1 nap kivételével hagytam egyedül fel órára
2022. szept. 24. 14:13
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Attól még felzaklathatja az idegen környezet, idegen emberek és gyerekek, félhet alakulhat ki benne zaklatottság ami miatt aztán éjjel megébred.Elég ha kicsit érzékenyebb.

De mondom, nálunk úgy is borult az alvása hogy semmi ilyen hatás nem érte.Vannak ilyen alvásmegborulások és nincs benne semmi kóros.

2022. szept. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat 5 napból 1 x mentem ki fel órára kb! És azok a “megborulasok”is ilyenek voltak vagy csak többször ébredt de vissza is aludt ? Fogunk nem jön arra nem gyanakszom
2022. szept. 24. 14:19
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk este fél 9 után feküdt. Aztán 11 órakor kelt és 2-3 óráig fent játszottunk, reggel meg 6 fele megébredt és ment tovább a nap.Nálunk volt ilyen másfél éves kora környékén, valamikor 2 éves kora után és 3 éves kora körül is.

Most ne érts félre, nem azt mondom, mert ha nagyon elhúzódik akkor érdemes beszélni a gyerekorvosotokkal róla, akár most is megteheted ,mert nincs abba semmi.Viszont egyáltalán nem biztos hogy kórós. Viszont hogy nagyon fárasztó az tuti:D

2022. szept. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A háziorvos annyit mond h nincs több alvás igénye a védőnő meg h kettészakadt lett az alvasa! Egyrészt igen fárasztó másrészt egy természetes félelem van bennem h ez ne h állandosuljon! Ha tudnám h ok és elmúlik akkor nem lennék miatta annyira kiborulva
2022. szept. 24. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!