Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák. Mit csináltok hulla...

Anyukák. Mit csináltok hulla fáradság ellen?2-3 orákat alszom éjjel meg ha sze rencsêm van nappal 1-1.5,annyira fáradt vagyok,hogy nem hallom ha ébred a kicsi. Szédülök a fáradságtól. 2.5 hetes

Figyelt kérdés
márc. 8. 22:46
1 2
 1/14 anonim válasza:
41%
Aludni kell.
márc. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Semmit,néha férjem váltott engem. Szoptatás alatt meg némán netflixet néztem. Napi egy kis csésze kávé pedig belefér szoptatás alatt.
márc. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

En is ebben a cipoben voltam, aztan a nem alvas felulirta a dolgokat, azota en a babaval alszom, jo kemeny matracon 180x200-as agyban, es felalomban szoptatom. Apuka pedig a masik szobaban alszik. Igazabol nem emiatt ment at, mert elotte is atment, hogy ne zavarjam a szoptatassal igy hogy dolgozni jar es tudjon aludni. A mi szobankban van a kisagy, de egyszeruen nem lehet beletenni a fiamat, akkora a testkontaktus igenye, igy csak magam mellett tudom szoptatni. Nappalokat pedig ugy veszelem at, hogy magamra kotom rugalmas hordozokendoben es abban alszik. Szoptatások kozben probalok nappal pihenni, nyugagy tartasban szoptatok ilyenkor, a regeneralodas miatt amugy is nagyon fontos hogy sokat fekudj! Ulni es allni abazolut nem jo szules utan hosszu tavon.


7 hetes kisfiu anyukaja

márc. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Ja es igy hogy ejszaka magam mellett van, osszejon a 8 ora alvas nekem is. Igaz, nem tudok mar olyan melyen aludni mint baba elott, de ez normalis. :)


7-kor furdetjuk, 8-tol alszik szopit kovetoen, es reggel 6-7-ig alszik, etetos megszakitasokkal, ez azt jelenti hogy este 8 es reggel 7 kozott 4x kel. Viszont csak magamhoz huzom, bekapja a cicit es en mar alszom is tovabb, o meg ha vegzett elengedi es el is tolja magat.

márc. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi sajnos,csak az alvás.
márc. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz vele aludni? Babaöböl, vagy babafészek a nagyágyon, vagy akár a kiságy a te ágyad mellé? Nekem az hozta el a megváltást. Hogy ne parázzak, használtan vettem egy pelenkára csíptethető légzésfigyelőt és magam mellé vettem a babát. (A biztonságos együttalvás szabályait betartjuk.) Nappal is sokat volt rám kötve kendőben, az első hetekben csak így nyugodott meg.


Vagy hasfájós és azért nem alszotok? Ez esetben a férjed is ki tudja venni a részét, legalább pár órát vállaljon ő mondjuk éjfél előtt, hogy addig te tudj pihenni. Ő dolgozni jár, tudjuk, de ha te hullafáradtan elejted a babát a kimerültségtől, akkor már rohadtul nem a főnöke véleménye lesz elsődleges.



Kitartás. Jobb lesz!

márc. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tapszeres a baba 3-4;óránként eszik. Inkább nappal alszik,de ilyenkor mindig van mit csinàlni,este kicsit hasfàjós is,meg nézelődni is nagyon szeret. Légzésfigyelőt hasznàlok,nagyon parázok,(ezis besegít a nem alvásba) magam mellé nem merem tenni
márc. 9. 09:51
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
2 és fél hetes gyerek mellett, szédülő gyermekágyas anyukának nincs olyan, hogy napközben mindig van mit csinálni. o.O Lefekszel olyankor és alszol 1-1 órácskát vele együtt. A férjed meg, ha hazaér, akkor egy etetés után nyomd a kezébe, és menj el aludni füldugóval. 3-4 óra múlva felkelthet, és mehet ő is aludni. Ezt ha már csak heti 2x, a szabadnapjai előtt bevállalja, kipihened magad, mert tudom, hogy ilyenkor mindenki azzal jön, hogy az ő férje napi 18 órában berepülő pilóta és a világ népességének életbenmaradása függ az ő alvásától.
márc. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor aludj nappal, mikor alszik a baba is. A házimunka ráér, megvár, jobb esetben a férjed segít benne.
márc. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak rábeszélni az együttalvásra, ha neked nem komfortos, csak szeretném elmesélni, az ösztönök milyen biztonságot adnak.

Babaöbölben alszik mellettem a kisfiam, ugyan légzésfigyelővel, de sokszor előfordult már éjjel, hogy felébredtem arra (!!), hogy nem vesz levegőt. Hihetetlen, de az agyam még álmomban is monitorozza a szuszogását. Persze megmozdulok, és a mozgásom keltette kis zajtól azonnal sóhajt egy nagyot és békésen szuszog tovább. Pár másodperc légzéskimaradásról van szó, a légzésfigyelő még meg se mukkant.


Tojd le a háztartást, most az mellékes, pihenned kell. Rendelj kaját, vagy főzzön a férjed. Feküdj sokat, ha csak ledőlsz zenét hallgatni, míg a baba alszik, már az sokat ér. Be fog állni az alvási ritmusa, meg fogja szokni, hogy este már elcsendesedés van, nappal lehet bulizni.

Jól csinálod, kitartás, ki fog alakulni!

márc. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!